letnie gumy

  • Autor wątku Autor wątku Dj_Direct
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
D

Dj_Direct

Guest
Ciao Alfisti.
Wiosna nadeszla szybko strasznie tego roku, Panienka w TV mowila ze o jakies 3 tygodnie szybciej niz jestesmy do tego przyzwyczajeni.... Temperatura za oknem w okolicach 8-10 stopni za dnia az milo :)
Zmieniacie juz moze gumy na letnie??
 
Ja jeszcze poczekam z tydzień i jak sie nie ochłodzi to zmieniam
 
ja też chyba poczekam jednak aż połatają bo po tym jak kilka razy ostatnio wpadłem w dziurę to mi aż ciarki przeszły po plecach co by było gdyby to były felgi aluminiowe...
 
:)
A ja tej zimy jeździłem na letnich :oops: :D (zimówki leżakuja w garażu),
Wiec juz niemoge sie doczekac słoneczka i suchych asflatów :roll:

Ale odrazu moge zanzaczyc, ze jazda na Letnich w zimie to wzrost Adrealiny lub samobójstwo :mrgreen: zalezy z jakigo punktu patrzec :)
 
ja juz zalozzylem nowe continentale na tyl i na przod wanli i musze przyznac ze wczesniej mialem inne ale te duzo lepiej trzymaja alfe i moge sobie pozwolic na wiecej po zakretach
 
ja niestety jeszcze musze sie wstrzymać ze zmnianą opon bo planuje dopiero zakup nowych alu z oponkami na lato...
 
a ja sie wstrzymam o tydzien lub dwa jeszcze.... zreszta - zobaczymy.

o bieznikach w V slyszalem, ze sa glosne....
 
no glasne sa strasznie ja mam wanli w V to szumi niezle ale poza tym malym mankamentem drogi trzyma sie pieknie 205/55/15
 
sie mialem wstrzymac..... to sie kurde wstrzymalem. nie wytrzymalem.
dzieciak chory... mysle, co trak bede w domu siedzial, wezme alfe na spacer. No i juz stoi na letnich, napompowanych siakims tam gazem. Jakby co - to wulkanizatorzy przy shellu na Dabrowskiego pompuja gazem.
A teraz ide pucowac bebechy alfie.
 
a w naszej alfie na zimówkach mamy opony z bieznkiem V, poprzednie auto też miało w V i nic nie hałasowało,
a za to na letnich mamy Michellin i hałas jak w traktorze :x
więc tutaj nie mogę się z Wami zgodzić.
 
Halas nie wynika z ksztaltu bieznika, tylko z zawieszki, z tylu w alfach z powodu zawieszenia robia sie schodki na klockach bieznika, w 156 147 i Gt, szczegolnie przy felgach 16 i 17 cali. W rezultacie opony halasuja i najgorsze w tym wzgledzie sa Good Year F1, Pirelli P7000, Polecam Dunlopa Sportmaxxa lub Conti SportContact 2.
 
marcins737 napisał:
moninika - opony kierunkowe z bieżnikiem w kształcie V to najgłośniejsze opony jakie mogą być , nie polecam ...dodam iz właśnie zdjąłem z auta letnie Goodyear Eagle F1 GS-D2 87Y
215/45/17 (co za naaaaazwa... :wink: ) które miały przebieg jakieś 25kkm - nie dało się na nich jeździć , potworny hałas szczególnie przy mniejszych prędkościach i przy toczeniu na luzie

(...) bieznika V never & never & nver

MaRcInS737 na forum alfaromeo.pl napisał:
co do GY GSD2 to moja teoria na temat ich wycia jest taka że zniszczyła je poprzednia właścicielka mojej GT - auto kupiłem w połowie września `06 , wyprostowałem felgi i niebawem zmieniłem na zimówki więc nie zawracałem sobie głowy kwestią opon - pani włascicielka jeżdżąc na popodbijanych felgach spowodowała zapewne nierównomierne zużycie i tak głośnych GSD2
i tyle (wycie było najbardziej wkurzające na prędkościach poniżej 70km/h . szczególnie podczas toczenia na luzie , oprócz wycia szarpało autem)

no to zdecyduje się wreszcie czy to kształt bieżnika czy poprzednia właścicielka
 
no ja mam z tylu Conti SportContact 2 i faktycznie sa dobre tez polecam te oponki ladnie trzymaja po zakretach probowalem juz ich mozliwosci na parkingu tesco piszcza dopiero przy sprych predkosciach:D
 
dziwi mnie tylko to Twoje przekonanie ze jodełka to MUSI być przyczyna szumów. Jezdziłem na sp9000, toyo t1 i bf goodrichach g-force (wszystkie mają V) i żadne nie szumiały bardziej niż np bridgestony re040 czy pzero rosso. Co więcej, moge powiedzieć ze najbardziej szumiały p6000 na których dostałem w 2000 roku alfe :)
 
cos z jodelkami na rzeczy jest... bo Marcin nie jest pierwsza osoba, od ktorej slysze, ze jest glosno.... Szkoda, bo chcialem jodelki zanabyc. Na razie mam caly rok na te decyzje, bo obecne kapcie jeszcze ten sezon przetrwaja (drugi...) nim pojda na allegro. Obecnie mam uniroyal cos tam rain tyre. I cisszzsszza zapadla. Albo ta alfa takacicha, albo poprzednio jezdzilem takimi klekotami, ze roznica byla mniej odczuwalna... teraz slysze, ze jest cicho :)


Aha, zapomnialem dodac. Pyl z alusow oraz osad z elementow pod maska (np pokrywka silnika) swietnie zmywa sie ludwikiem mietowym :) oraz taka okragla szczotka do butelek. hehehe
a teraz musze dyrdac do tesco, bo zona sie zdziwila przy zmywaniu... :D
 
a ja mam juz 2 lata dunlopy sp 9000 i sa troche glosniejsze ale rekompensuja to rewelacyjnym trzymaniem s ie. rozmiar 225/45/17
 
to jakiej firmy opony byly waszym zdaniem najlepsze?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra