Lejek20 - 33 permanent 4

lejek20

Użytkownik
Rejestracja
Cze 18, 2006
Postów
511
Wiek
42
Lokalizacja
Potworów/Radom
Auto
Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
1. Alfa romeo 33 permanent 4 (1.7 16v)
rok produkcji 1991, przyprowadzona do kraju 2002r.
W moim posiadaniu od 04.07.2005

2. Wyposażenie:

4x4
ABS
El. szyby
Fotele Recaro
Drewniana kierownica i wykonczenie w srodku (do wymiany)
Wspomaganie kierownicy
Alufelgi

3. Zmiany Dokonane:

Bylem zmuszony wymienic silnik, pozatym zadnych modyfikacji nie wprowadzam ma zostac seryjna :mrgreen:

3. Zmiany planowane:

W planach mam wymiane deski rozdzielczej, podsufitki, zamontowanie klimatyzacji, generalny remont balcharki malowanie calosci i pozadna konserwacja,
plus kilka drobnych napraw takich jak wymiana krzyzakow na wale napedowym i wszystkich gumeczek :lol: w zawieszeniu.


Dodam ze alfa byla w oplakanym stanie kiedy ja kupilem teraz jest znacznie lepiej ale sukcesywnie cos w niej robie i doprowadzam do stanu idealnego!!! (seryjnego)
 
Mniam mniam ładna ta moja przyszła Alfa ;). Lejek coś mało paliwa masz ;)
 
siwy144 napisał:
Mniam mniam ładna ta moja przyszła Alfa ;). Lejek coś mało paliwa masz ;)

Siwy ona tylko tak ladnie na zdjeciach wyglada!!!!! na zywo jest gozej, pozatym i tak jej nie sprzedam!!!
 
33 16V

Zycze powodzenia, ja rok temu rozstalem sie z 33 16V przod naped po 4 latach uzytkowania. Masa dobrych wspomnien autko mialo ok. 200 000 i nie bralo grama oleju,
Pare dni temu jechalem M3 i odczucia sa podobne, twardo i ostro, tylko wiadomo, 320 KM.
 
Po Rzeszowie jeździła praktycznie identyczna Alfa 33 i prezentowała się naprawdę super - tak jak Twoja :wink:

moim zdaniem czarny lakier + wzór felg taki ja na fotkach w przypadku Alfy 33 tworzy naprawdę super zestawienie
 
cześć
ta twoja p4 z gazem?
gdzie masz butlę? zamiast koła zapasowego? jeśli tak to prześlij zdjęcie bagażnika bez podłogówki. w którym miejscu wychodzą ci rurki gazowe na zewnątrz? o ile się nie mylę to pod kołem zapasowym jest zbiornik paliwa - więc zwykła butla toroidalna z wielozaworem w środku chyba się nie nadaje. tak propos - wszystkie zdjęcia z zewnątrz - a najciekawsze przecież pod maską - a zdjęć brak. równie ciekawyw p4 to napęd na cztery koła. założę się że wszyscy co mają zwykłe 33 ciekawi są jak cholera jak jest zrobiony napęd w P4... a zdjęć brak...
 
Tak Lejek ma gaz :[ już mu pisałem co myśle o tym a czemu ciekawi jak jest zrobiony
P4 :| Dla mnie to już nie jest taka sensacja. Lejek i tak mi sprzeda Alfe :mrgreen:
 
Butla jest zamiast kola zapasowego przewody ida nad zbiornikiem paliwa.

Pod maska jest zwyczajny boxer 1,7 16v niczym nie rozniacy sie od innych wszyscy wiedza jak wyglada,
A fotografowanie napedu ??? tzn zrobic zdjecie mostu?
 
choćby tylko po to żeby inni wiedzieli.
p4 to technika którą np. golfV implementuje dopiero teraz... wielka sensacja, a w alfach jest od 91 roku.
mnie zdjęcia mostu nie trzeba - mam kilkadziesiąt swoich i P4 rozebraną w proch.
mam również setki innych zdjęć - m.innymi boxerów z turbinami i boxerów z kompresorami, rysunki perspektywiczne, manuale (np. klimy), schematy itp.
no i oczywiście dziury w podłodze.
tak propos. nie wkurza cię że masz zbiornik paliwa zaraz za tylnym zderzakiem (narażony na uderzenia z tyłu) a nie pod tylnym siedzeniem tak jak inne 33 (trudno go uszkodzić)?
jak sobie radzisz np. z brakiem tłumików do tego modelu, brakiem haka holowniczego?
 
Zbiornik mi nie przeszkadza moze dlatego ze nigdy za wiele paliwa w nim niema :oops:
Pozatym z zadnymi czesciami niema problemu wszystko sie da znalezc tylko trzeba wiedziec gdzie szukac a hak mi nie jest potrzebny.
 
Super autko i wyglada na dopieszczone. Jak sie jezdzi w zakretach takim 4x4 i ile wazy?

Pozdrawiam
 
auto waży 1050 lub 1080 kg zależy jak które źródło podaje. generalnie jest o 70 kg cięższa niż zwykła 33.
ps do części. są i owszem ale oryginały w Aso - a jakie są ceny w aso wszyscy wiedzą...
sprawdzcie sami ceny np. tłumików, łożysk kół tylnych a o zawiesiach gumowych wału napędowego nie wspomnę, zwłaszcza o tym przednim w kstałcie odwróconej litery v. resztę da się kupić w zamiennikach... i ceny do przyjęcia. hak holowniczy niedostępny albo na zamówienie - polski od 500 w górę...
 
łożyska kół tylnych zamawiałem dla Lejka w cenie 140 zł na koło
 
łożyska kół tylnych zamawiałem dla Lejka w cenie 140 zł na koło
 
Ostatnio mialem Alfina mala stluczke po wyklepaniu i pomalowaniu niuni aby odpokutowac jej wyrzadzone zlo postanowilem wypolerowac caly lakier ponizej zamieszczem pare fotek jak alfa wyglada po tym zabiegu:













A tak tragicznie wygladala po stluczce:



 
Amortyzatory
Powrót
Góra