[159] Koszt wymiany szklanek

domman4055

Nowy
Rejestracja
Kwi 23, 2017
Postów
44
Auto
Alfa 159
Witam, czy ktoś z forumowiczów wymieniał popychacze w 1.9 jtdm 16v? Na jaki koszt muszę się przygotować?
 
W zależności od regionu kraju i serwisu, ale myślę że 800-1000 zł.
 
Za bardzo nie wiem co może być przyczyną mojego problemu, A mam dość ładowania kasy w rzeczy które nie eliminują problemu, czyli stukaniu na zimnym silniku i klekotania w środku auta na zimnym najbardziej slyszalnym. Dwumasa nowa, poduszki nowe, skrzynia po naprawie,wtryski sprawdzone, jeden lał- został wymieniony na nowy. Mechanik mówił że to napewno powód stukania, że po wymianie odpalił i cisza. Jade zadowolony ze mój problem w końcu stał się historią, odpalam mija 10 sekund i znowu napierdala... a mechanik mówi że wczoraj mu nie stukal jak odpalił;);) zaproponował mi kolejną naprawę-wymianę popychaczy i dzwigienek Ale że przy tym musi być nowy pasek rozrządu, wyciąganie wytrysków itp itd to wyliczył to na 2700zl, czy to właściwa diagnoza To cholera to wie. Może ktoś z was miał do wymiany popychacze I podzieli się objawami kosztami itp
 
Wstaw filmik jak to stuka. Może to poprostu pompa vacum i nie ma się czym przejmować?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 
Jeżdżę z czymś podobnym od roku. Słychać to czy silnik zimny, czy ciepły. W kabinie też to słychać. Koło pasowe nowe, vacum nowa, wali przy korku oleju najbardziej. Głowica była robiona jak wpadła klapka (wstawili w niej nowe zawory prowadnice i dźwigienki). Popychacze mechanik sprawdzał i ponoć były dobre. Myślę jeszcze nad wtryskami, ale szkoda mi pieniędzy. Nikt nie potrafi znaleźć przyczyny. Jeżdżę i czekam aż się posypie bardziej, ale nic z tego :) auto ma moc, nie kopci i poza klekotem w kabinie i jeszcze głośniejszym po otwarciu maski, nic się nie dzieje. Następna alfa chyba będzie w benzynie :D chyba nie pocieszyłem, ale mimo wszystko powodzenia. Pisz jak znajdziesz przyczynę
 
Najczęściej klekocze głośno pompa vacum. Możesz to sprawdzić stetoskopem albo ją wymontować i odpalić na chwilę bez niej (tylko trzeba sobie czymś zaślepić dziurę bo tam jest kanał olejowy do pompy)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 
Tylko kolega wcześniej napisał że wymieniał pompę i bez zmian ;( ile kosztuje nowa pompa? Jak nie dużo to spróbuje, może akurat przestanie szukać
 
Pompa nie była taka droga. Płaciłem około 300zł. Cena za cicho pracujący silnik niewielka :) u mnie niestety to nie to. Nasłuchiwanie gdzie puka też nie było skuteczne, bo zwykłym śrubokrętem masz wrażenie że wali wszędzie. Mechanik twierdzi, że stetoskopem też nic nie znalazł. Myślałem, że może dół silnika, ale przy zwalaniu góry, dół też był sprawdzany.
 
Tylko kolega wcześniej napisał że wymieniał pompę i bez zmian ;( ile kosztuje nowa pompa? Jak nie dużo to spróbuje, może akurat przestanie szukać

Ja nie pisałem że jej wymiana pomoże. Bo z tego co wiem to one tak już mają
 
naprawę-wymianę popychaczy i dzwigienek Ale że przy tym musi być nowy pasek rozrządu, wyciąganie wytrysków itp itd to wyliczył to na 2700zl

w popularnym sklepie internetowym: firma INA - 28zł za popychacz i 24zł za dźwigienkę co daje za komplet (16x) 832zł + niech będzie 100zł za pasek rozrządu (choć to konieczne nie jest), do tego uszczelka pokrywy zaworów za 40zł i podkładki miedziane pod wtryski za 12zł - czyli tysiak za części

mimo potencjalnych trudności z wyciągnięciem wtryskiwaczy no to 1700zł za robotę to moim skromnym zdaniem zdecydowanie z dużo
 
miałem to samo w 156 wymienione - szklanki z dźwigienkami,vacum,4 wtryski nawet głowiczke z wałkami przerzuciłem i nic zero poprawy stuki ewidentnie z góry silnika dałem sobie spokój i samochód sprzedałem gość który przyjechał to powiedział że silnik bardzo ładnie pracuje :cool:
 
Może to stukanie pochodzi od pracy wtryskiwaczy.
 
Tankuje zawsze na lotosie dynamica. Wtryskiwacze sprawdzali testem przelewowym i w komputerze korekty, trzeci wtryskiwacz lał więc wymieniłem go na nowy reszta według mechaników była okej a poprawy nie ma,olej wymieniam co 10k Motula 5w30 xclean.Nie chce ładować się w niepotrzebne koszty Ale dźwięk jest irytujący.
 
Ja mam to samo w 159 2.4 i też mnie to irytuje, ale po dwuch latach dałem sobie spokuj. Sprawdziłem dużo dupereli o których już była tu mowa i nic nie wydumałem. Na szczęście nie popadłem przy tym w duże koszta bo po doświadczeniu z wcześniejszymi Alfami wiem że trzeba dwa razy się zastanowić nad sęsem wymiany dobrego na dobre
 
Spróbuj zmienić paliwo na jakiś czas. Ja zawsze tankowałem na Orlenie i tez stukało jak było zimno. Teraz zacząłem tankować verve bo innej opcji nie mam. Silnik pracuje trochę inaczej, stukot jest dużo mniejszy.
Wtryski sprawdzane były w dwóch niezależnych serwisach, klapki miałem wszystkie, szklanki niby dobre bo po zdjęciu pokrywy z walkami nic nie było zapadnięte.

W lecie tez Ci klepie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Tankuje na lotosie z racji tego że jestem pracownikiem i mam zniżki, problemu w sumie nie miałem nigdy z paliwem, ale jak spale resztę zbiornika to pojadę na shella i zaleje tego Racing czy jak on tam się nazywa i zobaczymy. W lecie chyba trochę mniej klepie, ale zawsze ustaje jak złapie troche temperaturę
 
To tak jak u mnie :) ten typ tak ma może. Kiedyś słyszałem jakieś plotki ze sworznie na tłokach dostają luzu i stad takie stukanie na zimnym ale ni jak to się ma do temperatury..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Amortyzatory
Powrót
Góra