• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

Kontrolka zużycia klocków

pecherzz

Nowy
Rejestracja
Lut 15, 2013
Postów
79
Auto
alfa 156 1.9 jtd
Witam wszystkich. Mam pytanko wymieniałem ostatnio klocki hamulcowe z przodu podpiąłem czujniki które wcześniej były odpięte i problem polega na tym że teraz jak odpale auto to po jakimś czasie zapala sie kontrolka od klocków co może być tego przyczyną ??? z góry dziekuje..
 
Z tego co mi się wydaje, to kontrolka zapala się gdy styk od czujnika "dotyka" masy. Więc może problemem są klocki? Jakaś konkretna firma?
Albo uniwersalne rozwiązanie - odpiąć czujnik :D
 
klocki to jakis zamiennik nie konkretnej firmy. a powiedz mi czy ta kontrolka nie powinna zapalic sie po nacisnieciu na pedal hamulca bo slyszalem i takie opinie. Bo jezeli tak to jakim cudem zapala sie na wlaczonym silniku bez dotykania hamulca wlasnie tego nie rozumiem i prosze o pomoc
 
Powinna zapalać się jak się kończą klocki
 
Tak wiem kolego tylko że klocki są nowe a ona po odpaleniu samochodu za jakis czas się sama zapala
 
Tak wiem kolego tylko że klocki są nowe a ona po odpaleniu samochodu za jakis czas się sama zapala
Nie jest to skomplikowane.Przewodem który jest połączony z klockiem dostarczana jest masa na kontrolkę zużycia klocków.Czujnik to kawałek miedzi zatopiony w okładzinę przy końcu jej grubości.Jak założyłeś byle jakie klocki to pewnie mają tyle opiłków w okładzinie że masę dostaje bez problemu.
 
no ok ale czy ta kontrolka powinna zapalać się po naciśnięciu na pedał hamulca czy nie i czy jeżeli czujnik łapał by masę to nie powinna zapalić się odrazu a nie po jakiejs minucie może dwóch??
 
Amortyzatory
Powrót
Góra