[145] Klucz typu scyzoryk

Wicked

Nowy
Rejestracja
Mar 30, 2011
Postów
519
Lokalizacja
Dublin
Auto
145 1.4 TS
Witam

Chcę mieć do swojej alfy klucz scyzoryk, taki jak w bogatszych wersjach lub niekoniecznie oryginalny alfy. W tej chwili mam zwykłe kluczyki bez guzików. Jak się do tego zabrać?
 
Koszt to ponoć 200 - 300 zł kluczyk z immobilizerem (sztuka). Jeśli masz jeszcze fabryczny centralny zamek lub alarm to koszty znacząco rosną a jeśli nie masz fabrycznego to już jest problem. Polecam poszukanie podobnych tematów na stronie bo ktoś to już przerabiał.
 
jeśli masz zwykłe kluczyki to przyjmuje że nie masz centralnego zamka z pilota.
tez zastanawiałem sie na tym - mój pomysł - kupić sterownik centralnego zamka uniwersalny z pilotem typu scyzoryk( na alle jest pełno) wpiąć się w elektryke ( manual jest na forum) i do tego samemu zaprogramować kluczyc( jesli posiadasz klucz master)

koszt centalki ok 100 zł + grot ok 15 + dorobienie

kupując pilot musi on mieć transponder żeby było można go zaprogramowac pod immo

jesli masz pyt. to pw
 
Tzn. mam centralny zamek sterowany pilotem z alarmem Seo Dolphin, centralny jest fabryczny.
 
Czyli pilot od centralnego nie jest oryginalny? To trochę komplikuje. Bo najprawdopodobniej cięzko bedzie podpiąć scyzoryk do tej centralki. Wtedy musiał byś wymieniać centralne na inna, a to chyba jest trochę bez sensu skoro masz pilota do centralnego.
 
Jeśli producent alarmu nie dostarcza pilotów w formie scyzoryków to nie widzę sposobu na tanie "ożenienie" scyzoryka z alarmem który masz na pokładzie.
No chyba że mimo iż miałbyś scyzoryk to i tak pilot od alarmu doczepiony jako brelok i nim otwierasz zdalnie centralny zamek.

Dlatego albo wyrzucasz alarm i montujesz uniwersalny sterownik centralnego + scyzoryki
Albo wyrzucasz alarm i montujesz nowy alarm który ma piloty scyzoryki...

W dodatku jeśli masz dwa klucze to wystarczy przełożyć pastylki immo do scyzoryków.
 
Nie chciałbym rezygnować z alarmu i tu pojawia się problem. Nie ma jakiegoś rozwiązania, aby do mojego alarmu zakodować takie scyzoryki?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra