KLIMA W 156

  • Autor wątku Autor wątku biegan
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
B

biegan

Guest
Witam wszystkich, jestem użytkownikiem alfy 156 2.0 T-Spark i mam pewien problem z klimą. Mianowicie jest to klima która byla "dokladana" (tak powiedzieli w serwisie) cokolwiek to znaczy problem jest następujący, po naładowaniu sprezarki gzem wyczyszczeniu przewodów powietrznych powietrze lecace z nawiewow jest bardzo delikatnie schłodzone, czuc ze jest chłodniejsze jednak różnica jest niewielka. Slychac ze sprezarka sie wlącza (charakterystyczne sykniecie). Porownywalem temperature z nawiewow u kumpla w Alfie 147 tez 2.0 T-Spark i powietrze bylo duzo zimniejsze niz u mnie. Czy ktos mial moze podobny problem i wie jak go rozwiazac. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam wszystkich.
 
Sprawdz w pierwszej kolejnosci filtr kabinowy - od niego rowniez zalezy sprawnosc klimy.
W drugiej kolejnosci looknal bym czujnik temperatury (pod ta krateczka w srodkowej konsoli) - ale tylko wtedy gdy zaobserowales top zjawisko na trybie automatycznym...
 
marcins737 napisał:
klima dokładana w 2.0TS ?? eeee, nie chce mi się wierzyć żeby były bez klimy

No wlasnie - z tego co sie orientuje 156 bez klimy w standardzie byly produkowane tylko na samym poczatku w 1997r - bardzo krotko.
 
siemano, własnie caly bajer polega na tym ze zaraz po naladowaniu sprezarki czynnikiem chlodzacym wylatujace powietrze bylo slabo schlodzone. filtr kabinowy zostal wymieniony, zostal wymyty pod cosnieniem parownik oraz wyjety i wymyty wentylator. inny macher stwierdzil ze moze to byc zuzycie lozysk sprezarki a co za tym idzie jej wolniejsza predkosc obrotowa... nie wiem co dalej mam robic, nuby klima jest a tak jakby jej nie bylo
PS funkcja AUTO działa tak samo jak manual jesli chodzi o temperature powietrza nawieu.
dzieki za pomoc i pozdrawiam
 
biegan napisał:
... inny macher stwierdzil ze moze to byc zuzycie lozysk sprezarki a co za tym idzie jej wolniejsza predkosc obrotowa...
Zacznij od zmiany "machera". Wiekszej bzdury dawno nie slyszalem. W takim ukladzie zuzyte lozyska w rolkach rozrzadu powinny powodowac... mniejsza predkosc obrotowa silnika? :shock:
Jesli sprezarka dziala poprawnie i utrzymuje prawidlowa roznice cisnien (sprawdza Ci to bez problemu w porzadnym zakladzie od klimy) to stawialbym na osuszacz. Jest po prostu przytkany i dziala jak dlawik w ukladzie klimy.
 
marcins737 napisał:
radzę umyć równierz z zewnątrz chłodnicę klimy

jest to dosc wazne a niestety po lecie chlodnica ma na sobie kilogram owadow - niestety skutecznie zapychajacych zeberka, szczegolnie tam na dole gdzie jest wlot powietrza. najlepiej umyc delikatnie miekka szczotka - tylko trzeba wejsc pod auto bo inaczej sie nie odtaniesz.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra