andrzejm36
Nowy
W swoich poprzednich autach przerabiałem temat car pc jak i problemów z tym związanych.
http://www.forum.alfaholicy.org/156/38755-temat_dla_naszega_stiga_czyli_dla_intella-5.html
Przy aktualnym tempie technologii montowanie tego typu rozwiązania które byłoby centrum multimediów i nawigacji w samochodzie bazujące na pececie staje się powoli nie opłacalne.Najmniejszy kadłubek z uszkodzonego laptopa to kwota 300-400 pln.Ekran dotykowy 7 calowy to jakieś 600-700 pln.Wiemy że to nie wszystko...oprogramowanie / centrafuse /automapa itd.No i kwestia problemów ze sprzętem , jego gwarancji , odsprzedaży auta z takimi bajerami / przeróbka kokpitu / itd. Postanowiłem poruszyć temat zabudowy gotowej nawigacji samochodowej która spełniała by takie funkcje:
- była demontowalna , czyli posiadała stację dokującą do której na stałe podłączone byłyby kable.np. taką 18 pinową jak w Beckerze
http://mobilenavigation.mybecker.co...IST-Z215-3/action/detail/controller/Product/#
- miała możliwość podłączenia kamery cofania
- bluetooth z książką telefoniczną
- nadajnik FM do połączenia z radiem
- multimedia mp3,filmy, notatnik,kalendarz itd.
- podstawową jej funkcją byłaby nawigacja..czyli współpraca w przypadku Polski z Auto Mapą.
Znalazłem dwa kombajny które odpowiadają tym wymaganiom:
http://www.pcworld.pl/testy/specyfikacja/GPS00129-navroad_nr780h_hugo.html
http://www.youtube.com/watch?v=bhbo0CbLF94
http://www.pcworld.pl/testy/specyfikacja/GPS00111-blow_gps70ibt_automapa_europa.html
Każdy z nich ma swoje wady i zalety..te mają po 7 cali i nie mają stacji dokującej.Ta ma 5 cali i ma stację:
http://www.pcworld.pl/testy/specyfikacja/GPS00118-navroad_nr560bf_sim_automapa_polska.html
Ta ma fajną stację dokującą / 18 pin / i funkcję komunikatów słownych:
http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-rtv/becker-traffic-assist-z215.html#description ale nie ma kamery cofania.itd.
Do zamontowania takiej navi pomiędzy 5 a 7 cali posłużyło by miejsce pomiędzy budą infocenter a zegarami.Można by zrobić delikatny stelaż z blachy opierający się na otworach na budę i zegary a po dokręceniu tych że stanowiłoby to dość solidną podstawę na zamontowanie stacji dokującej:
http://navimaniak.pl/product/NavRoad-NR560BF-z-AutoMapa-Polski-XL-6,NR560BFPL#
Nie wiem jak w tym miejscu navi łapała by satelity...więc może wyjście na antenę zewnętrzną..
Aktualnie jestem na etapie malowania swojego auta / uszkodzony tył /.
Więc przystosowałem tylny zderzak do kamerki.
Resztę muszę przemyśleć i wybrać odpowiednią opcję.Może ktoś jest zainteresowany tematem ..zapraszam do polemiki
http://www.forum.alfaholicy.org/156/38755-temat_dla_naszega_stiga_czyli_dla_intella-5.html
Przy aktualnym tempie technologii montowanie tego typu rozwiązania które byłoby centrum multimediów i nawigacji w samochodzie bazujące na pececie staje się powoli nie opłacalne.Najmniejszy kadłubek z uszkodzonego laptopa to kwota 300-400 pln.Ekran dotykowy 7 calowy to jakieś 600-700 pln.Wiemy że to nie wszystko...oprogramowanie / centrafuse /automapa itd.No i kwestia problemów ze sprzętem , jego gwarancji , odsprzedaży auta z takimi bajerami / przeróbka kokpitu / itd. Postanowiłem poruszyć temat zabudowy gotowej nawigacji samochodowej która spełniała by takie funkcje:
- była demontowalna , czyli posiadała stację dokującą do której na stałe podłączone byłyby kable.np. taką 18 pinową jak w Beckerze
http://mobilenavigation.mybecker.co...IST-Z215-3/action/detail/controller/Product/#
- miała możliwość podłączenia kamery cofania
- bluetooth z książką telefoniczną
- nadajnik FM do połączenia z radiem
- multimedia mp3,filmy, notatnik,kalendarz itd.
- podstawową jej funkcją byłaby nawigacja..czyli współpraca w przypadku Polski z Auto Mapą.
Znalazłem dwa kombajny które odpowiadają tym wymaganiom:
http://www.pcworld.pl/testy/specyfikacja/GPS00129-navroad_nr780h_hugo.html
http://www.youtube.com/watch?v=bhbo0CbLF94
http://www.pcworld.pl/testy/specyfikacja/GPS00111-blow_gps70ibt_automapa_europa.html
Każdy z nich ma swoje wady i zalety..te mają po 7 cali i nie mają stacji dokującej.Ta ma 5 cali i ma stację:
http://www.pcworld.pl/testy/specyfikacja/GPS00118-navroad_nr560bf_sim_automapa_polska.html
Ta ma fajną stację dokującą / 18 pin / i funkcję komunikatów słownych:
http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-rtv/becker-traffic-assist-z215.html#description ale nie ma kamery cofania.itd.
Do zamontowania takiej navi pomiędzy 5 a 7 cali posłużyło by miejsce pomiędzy budą infocenter a zegarami.Można by zrobić delikatny stelaż z blachy opierający się na otworach na budę i zegary a po dokręceniu tych że stanowiłoby to dość solidną podstawę na zamontowanie stacji dokującej:
http://navimaniak.pl/product/NavRoad-NR560BF-z-AutoMapa-Polski-XL-6,NR560BFPL#
Nie wiem jak w tym miejscu navi łapała by satelity...więc może wyjście na antenę zewnętrzną..
Aktualnie jestem na etapie malowania swojego auta / uszkodzony tył /.
Więc przystosowałem tylny zderzak do kamerki.
Resztę muszę przemyśleć i wybrać odpowiednią opcję.Może ktoś jest zainteresowany tematem ..zapraszam do polemiki
Ostatnia edycja: