• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

Geometria kół - kąt PK

  • Autor wątku Autor wątku gpv
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia

gpv

Nowy
Rejestracja
Paź 17, 2014
Postów
65
Lokalizacja
Kalisz
Auto
Była 147 1.6 TS / Jest 159 2.4 JTDm Berlina
Wymieniłem w Alfie z tyłu (lewa strona) wahacze poprzeczne, pojechałem na ustawienie zbieżności i się trochę zdziwiłem jak usłyszałem że kąt pochylenia tego koła jest poza zakresem - niestety wcześniej nie wiem jaki był kąt.
Czy wymienione wahacze mogą mieć wpływ na ten kąt ? Co może być nie tak z tym kołem ?

attachment.php
 

Załączniki

  • Alfa147.jpg
    Alfa147.jpg
    110.4 KB · Wyświetleń: 776
Też miałem poza zakresem.
Pojechałem więc do mechanika - a ten popatrzył pod spód, i zapytał mnie, czy na ustawianiu geometrii mechanik próbował poluźnić śruby od amortyzatora? Bo przecież jak tylko będzie kręcił regulacją, to na amortyzator nie puści za wiele.
Trochę mnie to zdziwiło, bo po pierwsze - koleś od zbieżności powinien to wiedzieć. A po drugie - co mam jeździć od jednego do drugiego, żeby ten poluźnił, a tamten spróbował jeszcze raz naciągnąć?
Na szczęście mój mechanik poprawił (poluzował na amortyzatorze, przekręcił ręką i przesunął, żeby było w drugą stronę). Następnie pojechałem ponownie na zbieżność - i okazało się, że idealnie można ustawić. Teraz mam ustawione tak, jak powinno być. I gość od zbieżności spokorniał, bo poprzednio mówił, że się nie da, a teraz - widział, że na tych samych częściach - jakoś się udało.
 
Jak ja byłem na ustawianiu, to dostałem odpowiedź że tego kąta nie można ustawiać...
Czy oprócz śrub od amortyzatora jest tam coś jeszcze do ustawiania ?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra