• Jeśli chcesz dodać swojej Alfie charakteru i jednocześnie zaznaczyć przynależność do naszej społeczności – to dobry moment, żeby je zamówić.

    Ramki Alfaholicy

    Szczegóły, zdjęcia oraz informacje o zamówieniu znajdziesz tutaj.

    Nie czekaj, bo jak zwykle schodzą szybko.

[Giulietta] Falowanie obrotów

mały181

Nowy
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
30
Auto
Alfa Giulietta 2.0 JTDm 140KM
Witam,
Giulietta 2.0 140km
Już mi ręce opadają. Podczas przyspieszania i hamowania silnikiem obroty nie schodzą/rosną płynnie, tak jakby działały skokowo, zawieszały się na ułamki sekund, Czym to może być spowodowane? EGR zaślepiony na próbę, brak efektów. Czujnik wału, wałka rozrządu wymieniony, sonda lambda nowa, sprzęgło z dwumasą nowe, wtryski przeszły próbę przelewową turbo po regeneracji (mam wątpliwości czy dobrze to zostało zrobione) zawór overboost nowy i tak mogę wymieniać w nieskończoność :D
2. Falowanie obrotów przy puszczaniu gazu, obroty milimetr spadną idą do góry i spadają normalnie. Przy jeździe ze stałą prędkością też jest ciężko utrzymać stałe obroty, wskazówka ciągle faluje, najczęściej przy 1600 obr.
3. Teraz w chłodniejsze dni po zapaleniu zimnego silnika obroty jałowe falują o około 100 obr.
obraz_2021-10-31_132218.jpg
Ktokolwiek wie, ktokolwiek pomoże :) będę wdzięczny za każdą wskazówkę :)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra