[Giulietta] Elektrycznie składane lusterka

Raziel

Nowy
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
28
Auto
wkrótce Giulietta
Witam wszystkich!

Czy ktoś z forumowiczów posiada w Giuliettcie elektrycznie składane lusterka i mógłby napisać kilka słów o tym, jak taki mechanizm się sprawuje?

Z tego co udało mi się dowiedzieć, składanie lusterek nie odbywa się automatycznie (np. po wyłączeniu silnika) lecz wyzwalane jest ręcznie przy użyciu przycisku. Stąd moje kilka pytań:
- lusterka oczywiście można złożyć przy włączonym silniku?
- jak długo składają się lusterka?
- o ile cm zmniejsza się łączna szerokość Giulietty po złożeniu lusterek?

Dzięki i pozdrawiam!
 
Hej. W MiTo mechanizm dziala bezawaryjnie od blisko 3 lat.
Skladam lusterka zawsze.
Skladanie tylko recznie, z klawisza, na wlaczonym silniku da sie.
MiTo jest wezsze o 20cm po zlozeniu.
Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Mam taką Julkę z 2010 r. - w moim posiadaniu od października 2012. Składanie lusterek to fajna sprawa, szczególnie na parkingu. Przycisk jest umieszczony poniżej panela sterującego ustawieniem lusterek (przednia część podparcia w drzwiach) i działa przy włączonej elektryce, niezależnie czy silnik pracuje czy nie. Trwa to 2 s. Moim zdaniem po złożeniu jest tek samo jak w Julkach bez składanych el. lusterek. Nie leżą one równolegle do auta .
 
Dzięki wielkie za odpowiedź! :)

@andrus: Byłbyś w stanie oszacować/sprawdzić ile cm szerokości można zaoszczędzić składając lusterka w Giuliettcie? Będę bardzo wdzięczny.
 
Wg mojego pomiaru złożenie lusterek daje po 10 cm z każdej strony.
 
Aha! Zwróć jeszcze uwagę, że mój pomiar wykonywałem na wysokości lusterek. Patrząc na auto z tyłu lub z przodu widać, że złożone lusterka nie wystają poza obrys samochodu. Pzdr.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra