Czy 225/50/R17 wejdą do 166?

stanlizak

Nowy
Rejestracja
Lis 20, 2009
Postów
1,037
Lokalizacja
Rybnik
Auto
Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
Witam,
czy ktoś zakładał opony 225/50 na oryginalne felgi 17".
W standardzie jest opona 225/45 ale z uwagi na nasze drogi chcę założyć 225/50 ale mam obawy czy wchodzi bez problemu.
Wiem, że średnica koła będzie większa o 20 mm i licznik prędkości będzie pokazywał mniejsza prędkość.
Pozdrawiam
 
Ja śmigam na 225/50R17 na oryginalnych telefonach i nie ma najmniejszego problemu. Zawieszenie oryginalne, nie obniżane, alfa z 01.2000roku.
Rzeczywiście troszkę lepiej się po dziurach jezdzi:)

PS w temacie masz 225/40.
 
Dokładna różnica to 22.5 mm. Wejdzie spokojnie. 18stka wchodzi z niższym profilem to dlaczego ma nie wejść 17stka z wyższym :)
 
Dzięki wszystkim,
tak zrobię i założę 225/50R17 na oryginalne felgi.
Pozdrawiam
 
Amortyzatory
Powrót
Góra