Blokady rozrządu v6

LiMo

Nowy
Rejestracja
Maj 21, 2017
Postów
8
Auto
Alfa 147 1.9 jtd 16v
Witam poszukuję oryginalnych blokad rozrządu do silnika 3.2 Busso. Ma ktoś może wypożyczyć lub sprzedać ??
Już drugi dzień szukam i nic nie znalazłem :/ Pomożecie ??
 
Tyle wyświetleń a odp żadnej ... forum umiera :/
 
Kilka lat temu robiłem rozrząd w 166 3.0. Kupiłem najtańsze blokady na wałki z allegro i były źle opisane. Jako że mi się spieszyło bo na drugi dzień miałem wyjazd nad morze, to nie zwróciłem zbytnio uwagi tylko ustawiłem wg ich opisu bo się dało [emoji51] Poszło 12 zaworów a nad morze pojechałem pożyczonym samochodem.
Taka przestroga. Sprawdź 10 razy zanim zakręcisz silnikiem.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Zamówiłem już nowe oryginalne , teraz pozostaje czekać aż przyjdą : D
 
Nowe, oryginalne? W ASO mi kiedyś powiedziano, że tych blokad producent nikomu nie udostępniał oprócz autoryzowanych serwisów, zdarza się że ktoś je ma po takim serwisie, który zakończył działalność.
 
Po ustawieniu rozrządu sprawdź 100X czy znaki się pokrywają z głowicą!!! Osobiście ustawiałem Busso na znaki i silnik śmiga miło. I pamiętaj aby nie dokręcać kół wałków tylko na blokadach, ale trzymaj każdy wałek kluczem po środku wałków.
 
Po ustawieniu rozrządu sprawdź 100X czy znaki się pokrywają z głowicą!!! Osobiście ustawiałem Busso na znaki i silnik śmiga miło. I pamiętaj aby nie dokręcać kół wałków tylko na blokadach, ale trzymaj każdy wałek kluczem po środku wałków.

Popieram w 100% - też tak zrobiłem i jest miodzio. Blokad używałem tylko do ściagania i zakładania paska żeby wałki stały w odpowiednim miejscu a samo juz ustawienie na znaki.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra