[159] Błąd P0571 - dziwny problem z hamulcem

AlfaLorenzo

Użytkownik
Rejestracja
Wrz 7, 2012
Postów
307
Lokalizacja
Toruń
Auto
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
Hej,
dopadł mnie dziwny problem z pedałem hamulca, pojawił się błąd p0571 i przestał działać tempomat. Poszperałem na forum i skupiłem się na czujniku pod pedałem hamulca, wymieniłem na nowy a błąd nadal aktywny. I tu dziwna sprawa na kompie pokazuje pedał cały czas wciśnięty, ale jak już podłączę się pod ABS to pedał jest "zwolniony", po wciśnięciu zmienia się na "wyciśnięty" więc jest OK. Po podłączeniu pod silnik znów parametr hamulca cały czas wyciśnięty. Światła reagują wszystkie normalnie.
Dla porównania czujnik sprzęgła Ok, reaguje na kompie na wciśnięcie i puszczenie.
Ktoś wie gdzie jeszcze szukać przyczyny?
 
W czujniku hamulca masz dwa styki - jeden normalnie zamkniety, drugi normalnie otwarty. Przemierz miernikiem czy te styki dobrze działają. Po drugie w czujniku masz regulowany trzpień na ząbkach być może jest źle wyregulowany i jeden ze styków nie odpuszcza do końca jak to sprawdzić ? wyjmij czujnik z obudowy pedałów podłącz go i na podłączonym MES'ie obserwuj parametry jeśli oby dwa styki pracują poprawnie masz przyczyny, jeśli dalej jest źle a czujnik sprawny to szukaj przyczyny we wiązce elektrycznej.

Ale prędzej podejrzewam że problem leży w źle wyregulowanym trzpieniu.
 
W czujniku hamulca masz dwa styki - jeden normalnie zamkniety, drugi normalnie otwarty. Przemierz miernikiem czy te styki dobrze działają. Po drugie w czujniku masz regulowany trzpień na ząbkach być może jest źle wyregulowany i jeden ze styków nie odpuszcza do końca jak to sprawdzić ? wyjmij czujnik z obudowy pedałów podłącz go i na podłączonym MES'ie obserwuj parametry jeśli oby dwa styki pracują poprawnie masz przyczyny, jeśli dalej jest źle a czujnik sprawny to szukaj przyczyny we wiązce elektrycznej.

Ale prędzej podejrzewam że problem leży w źle wyregulowanym trzpieniu.

Oba czujniki (stary i nowy) zachowują się tak samo, po podłączeniu pod silnik (ECU) parametr pedału hamulca wskazuje cały czas wyciśnięty i nie reaguje na wciskanie czujnika, natomiast po podłączeniu pod ABS, parametr pedału hamulca reaguje i zmienia stan.
Jakie parametry powinny byc na mierniku, sprawdzać wszytkie 4 styki w środku kostki?
 
Ostatnia edycja:
Amortyzatory
Powrót
Góra