Karmelitos
Nowy
AR GT - Karmelitos
W końcu postanowiłem opowiedzieć trochę o mojej Belli, a jest co opowiadać… Kupiłem ją w grudniu 2012 r, jest to mój pierwszy samochód i jak to się mówi człowiek uczy się na błędach a ja ich trochę popełniłem. Kupiłem ją zaślepiony jej pięknem, bez wcześniejszego zastanowienia od typowego handlarza. Było widać, że Bella stała bardzo długo na dworze, nawet nie chciała odpalić bo nie działał akumulator, jednak po chwili doładowania mogłem się nią przejechać. Parę minut jazdy w zimę, na totalnie wytartych letnich oponach tak mnie oczarowała, że od razu ją kupiłem. Wtedy zaczęły się problemy, wypadanie błędu silnika przy wysokich obrotach, okazało się, że wariator przyspawany do wałka rozrządu (pominę fakt, że pasek dało się zdjąć ręką). Handlarz zaproponował naprawę, jednak odmówiłem i zażądałem pieniędzy na nowy silnik i tak oto wybrałem się do osławionego słabą opinia serwisu w Łodzi Q-Service 3B na ul. Puszkina 78, ponieważ były tylko dwa takie silniki na sprzedaż a ten miał udokumentowany przebieg 70000 km i całą książkę serwisową. Niestety zgodziłem się na wstawienie na miejscu, wtedy zaczęły się problemy, panom samochód zsunął się z podnośnika i całe progi i błotniki powgniatane… Panowie oczywiście nie chcieli się przyznać, jednak zanim narobiłem rabanu zrobiłem odpowiednie zdjęcia. Nie obeszło się oczywiście bez kosztów, ponieważ Panowie nie chcieli wypłacić (ubezpieczenie franszyzowe) udziału własnego. Naprawom zajmował się serwis Alfy Romeo na ul. ostrobramskiej, który również spaprał robotę i po tygodniu popękał lakier. W końcu niedawno doprowadziłem progi do stanu sprzed naprawy oczywiście zlecając naprawę komuś innemu…
PS: Co ciekawe jeszcze przed wymiana silnika wymieniałem olej w serwisie FeuVert i panowie zalali mi 10w40 (powiedziano mi, że taki jest dedykowany), na moje szczęście silnik okazał się totalnym szrotem jednak proszę wziąć to pod uwagę gdy ktoś chciałby się wybrać do tego serwisu.
Troche o samochodzie:
-2005r. (silnik: 2006r.)
-138000 (silnik: 85000)
-2.0 JTS
Wkład w samochód:
-nowy akumulator
-wymiana silnika
-nowe sprzęgło
-opony letnie 225/40(przód)45(tył) + alu 18 i zimowe + alu 16
-sonda lambda
-2 x łącznik elastyczny
-kolektor wodny
-rura dolotu powietrza x2
-naprawa progów x3 (w końcu lakierowanie całego boku wraz z prostowaniem tego co się jeszcze dało)
-wymiana błotnika
-naprawa niedziałającego od początku radia (spalony wzmacniacz)
-nowy rozrząd
-zmiana świec na NGK platynowe
-wymiana wtryskiwacza
-nowe dywaniki
-malowanie zderzaka przedniego i tylnego
-wymiana dyfuzora centralnego
-wymiana zniszczonych plastików
-malowanie zacisków i piast
-zabezpieczenie podwozia
-obszycie kierownicy
-obszycie rączek
-rozpórka
W planach:
-montaż rozpórki (mile widziany opis montażu kogoś kto już to robił, ja musze podobno zawieszenie opuścić bo p&p nie dało rady)
-ponowne malowanie zderzaka przedniego (niestety jakiś czerwony samochód musiał uderzyć)
-coś zrobić z rurą dolotową
-nowe felgi na zimę
-przyciemnić szyby
W końcu postanowiłem opowiedzieć trochę o mojej Belli, a jest co opowiadać… Kupiłem ją w grudniu 2012 r, jest to mój pierwszy samochód i jak to się mówi człowiek uczy się na błędach a ja ich trochę popełniłem. Kupiłem ją zaślepiony jej pięknem, bez wcześniejszego zastanowienia od typowego handlarza. Było widać, że Bella stała bardzo długo na dworze, nawet nie chciała odpalić bo nie działał akumulator, jednak po chwili doładowania mogłem się nią przejechać. Parę minut jazdy w zimę, na totalnie wytartych letnich oponach tak mnie oczarowała, że od razu ją kupiłem. Wtedy zaczęły się problemy, wypadanie błędu silnika przy wysokich obrotach, okazało się, że wariator przyspawany do wałka rozrządu (pominę fakt, że pasek dało się zdjąć ręką). Handlarz zaproponował naprawę, jednak odmówiłem i zażądałem pieniędzy na nowy silnik i tak oto wybrałem się do osławionego słabą opinia serwisu w Łodzi Q-Service 3B na ul. Puszkina 78, ponieważ były tylko dwa takie silniki na sprzedaż a ten miał udokumentowany przebieg 70000 km i całą książkę serwisową. Niestety zgodziłem się na wstawienie na miejscu, wtedy zaczęły się problemy, panom samochód zsunął się z podnośnika i całe progi i błotniki powgniatane… Panowie oczywiście nie chcieli się przyznać, jednak zanim narobiłem rabanu zrobiłem odpowiednie zdjęcia. Nie obeszło się oczywiście bez kosztów, ponieważ Panowie nie chcieli wypłacić (ubezpieczenie franszyzowe) udziału własnego. Naprawom zajmował się serwis Alfy Romeo na ul. ostrobramskiej, który również spaprał robotę i po tygodniu popękał lakier. W końcu niedawno doprowadziłem progi do stanu sprzed naprawy oczywiście zlecając naprawę komuś innemu…
PS: Co ciekawe jeszcze przed wymiana silnika wymieniałem olej w serwisie FeuVert i panowie zalali mi 10w40 (powiedziano mi, że taki jest dedykowany), na moje szczęście silnik okazał się totalnym szrotem jednak proszę wziąć to pod uwagę gdy ktoś chciałby się wybrać do tego serwisu.
Troche o samochodzie:
-2005r. (silnik: 2006r.)
-138000 (silnik: 85000)
-2.0 JTS
Wkład w samochód:
-nowy akumulator
-wymiana silnika
-nowe sprzęgło
-opony letnie 225/40(przód)45(tył) + alu 18 i zimowe + alu 16
-sonda lambda
-2 x łącznik elastyczny
-kolektor wodny
-rura dolotu powietrza x2
-naprawa progów x3 (w końcu lakierowanie całego boku wraz z prostowaniem tego co się jeszcze dało)
-wymiana błotnika
-naprawa niedziałającego od początku radia (spalony wzmacniacz)
-nowy rozrząd
-zmiana świec na NGK platynowe
-wymiana wtryskiwacza
-nowe dywaniki
-malowanie zderzaka przedniego i tylnego
-wymiana dyfuzora centralnego
-wymiana zniszczonych plastików
-malowanie zacisków i piast
-zabezpieczenie podwozia
-obszycie kierownicy
-obszycie rączek
-rozpórka
W planach:
-montaż rozpórki (mile widziany opis montażu kogoś kto już to robił, ja musze podobno zawieszenie opuścić bo p&p nie dało rady)
-ponowne malowanie zderzaka przedniego (niestety jakiś czerwony samochód musiał uderzyć)
-coś zrobić z rurą dolotową
-nowe felgi na zimę
-przyciemnić szyby
Załączniki
-
DSC_0079.jpg146.5 KB · Wyświetleń: 361 -
DSC_0139.jpg153.8 KB · Wyświetleń: 459 -
DSC_0191.jpg125.1 KB · Wyświetleń: 334 -
DSC_0201.jpg127.3 KB · Wyświetleń: 334 -
DSC_0210.jpg122 KB · Wyświetleń: 423 -
DSC_0214.jpg116 KB · Wyświetleń: 310 -
DSC_0216.jpg63.4 KB · Wyświetleń: 307 -
DSC_0228.jpg108.3 KB · Wyświetleń: 226 -
DSC_0240.jpg82.5 KB · Wyświetleń: 332 -
DSC_0249.jpg99.5 KB · Wyświetleń: 298 -
DSC_0251.jpg93.1 KB · Wyświetleń: 226
Ostatnia edycja: