[155] Alfa 155 1,8 TS 8V - Nowy nabytek

Dziaru

Nowy
Rejestracja
Mar 19, 2009
Postów
1,478
Lokalizacja
Tychy
Auto
155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
Witam :)

Jak w temacie Alfa nabyta od Alfaholika Andrzej1980 ( Płakał jak oddawał ) :P

Na razie , to jest początek tematu ( nie mogę znaleść tematu Andrzeja aby go kontynuować ) ,
Alfa kupiona z myślą na cioranie na co dzień , ale ..... może się stać inaczej .
Kilka zdjęć :)
 

Załączniki

  • P1060083.jpg
    P1060083.jpg
    140 KB · Wyświetleń: 123
  • P1060102.jpg
    P1060102.jpg
    132.7 KB · Wyświetleń: 131
  • P1060101.jpg
    P1060101.jpg
    181.8 KB · Wyświetleń: 123
Fajna sztuka, szkoda że nie udało się zakupić V6
 
:) , w następnym roku :) może mi się uda zakupić V-kę :P

A jak się wkurzę to wywalę motor z 2,0 16V i tam wpierdziele V-kę :) bo jest do czego :)


Ale , Andrzejku - wracałem nią 400km ( srednie spalanie 9 litrów ) , doznania z jazdy cudowne aż nie chciało mi się wysiadać z samochodu mimo że całą noc jechałem .
non stop mam w głowie pytanie dlaczego kur** wjeba** się w Diesla ...:( na samym początku :( .


Co prawda przy nowej Kobietce jest pare pierdoł do zrobienia , ale to normalne :) , dziękuje że Andrzejek odezwał się do mnie i nie pchnął tej perełki do jakiegoś Dziada- mordercy TS-a
 
non stop mam w głowie pytanie dlaczego kur** wjeba** się w Diesla ... na samym początku .
To jest zagadka, dlaczego młody człowiek jak TY poczuł miętę do starego disla:D?
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego ?
Bo była w domu od wielu lat , pewny samochód , ekonomiczny a mimo to jednak jak na 90 koni , uwierz mi że potrafił nawiązać walkę :P i czasami dawał sobie rade :P
zresztą , po jeżdzie 1,8TS 8V
Powiem CI że 1i 2 bieg w Dieslu oj uwierz mi że są lepsze , a nawet powiem CI że do 90km/h bym tego TS-a , moim czarnuchem wydymał :P
A uwierz mi , wiem co mówie :P ,

NIe wspomnę o awaryjności bo w TD - hmmmmm , przez 200tys km eksploatacji nie działo się niccccccccccc..... :)
 
Ostatnia edycja:
A ja mógłbym mieć takiego diesla.Zresztą mało brakło a moją pierwszą 155 była by właśnie 1.9 TD.
Zdjęcia 1.8 jeszcze od Andrzeja?
 
Dziaru, to masz szczeście, bo jak gadałem z Andrzejem to mówił, że nie sprzeda.
Widzę foty u niego na ranczu jeszcze.
W takim razie ja się czaję na tego fiata 132. Jak Alfę Romeo 155 wypuścił to i fiata zaraz odda za grosze.


Dziaru dawaj więcej fotek.
 
Jako , żę hmmmm w końcu nastał czas aby wziąć się za Alfinę kilka moich zdjęc przed rozpoczęciem prac które startną od 1 lutego .... a że jakoś tak Grzesiu , kupił swoją 155 i mnie zmotywował jeszcze bardziej . Bo juz jest dołujące jak dwie stoją w garażu z czego jedna rozebrana ( 20, 16V do której jakoś nie moge się zabrać ) ,a że czerwona musi trafić na kanał przed wakacjami to muszę mieć coś na wakacje na ruchu .


Prace od lutego , to głownie renowacja ( pisakowanie , malowanie elementów ) , wymiana zawieszenia ( mc Phersony , przeguby , wahacze , hamulce - tu się zastanawiam na wrzuceniem z 2,0 16V hamulcy ) , zrobienie układu wydechowego ( kolektor , rura kolektrowa ) , zobacze moze podejmę się zregenerowania magla , wymiana pasków , zregenerowanie alternatora i rozrusznika , czujnika ciśnienia oleju o kosmetyka , jak starczy funduszu to coś z kablami i swiecami :)

Samochód stał u Andrzejka sporo czasu , i widać to ze nie był używany . zresztą kupiłem ją we wrzesniu i dopiero teraz w sumie ją odpaliłem i porobiłem zdjęcia więc sył , latające pająki po silniku itd. ale nastał na nią czas :)
 

Załączniki

  • HPIM8525.JPG
    HPIM8525.JPG
    86.2 KB · Wyświetleń: 55
  • HPIM8522.JPG
    HPIM8522.JPG
    75.6 KB · Wyświetleń: 63
  • HPIM8518.JPG
    HPIM8518.JPG
    80.4 KB · Wyświetleń: 63
  • HPIM8515.JPG
    HPIM8515.JPG
    85.3 KB · Wyświetleń: 62
  • HPIM8527.JPG
    HPIM8527.JPG
    90.1 KB · Wyświetleń: 61
  • HPIM8528.JPG
    HPIM8528.JPG
    83.3 KB · Wyświetleń: 58
  • HPIM8536.JPG
    HPIM8536.JPG
    88.8 KB · Wyświetleń: 62
  • HPIM8541.JPG
    HPIM8541.JPG
    76.6 KB · Wyświetleń: 58
  • HPIM8580.JPG
    HPIM8580.JPG
    54.7 KB · Wyświetleń: 51
  • HPIM8579.JPG
    HPIM8579.JPG
    61.1 KB · Wyświetleń: 54
  • HPIM8574.jpg
    HPIM8574.jpg
    53.8 KB · Wyświetleń: 59
  • HPIM8547.JPG
    HPIM8547.JPG
    108.2 KB · Wyświetleń: 63
  • HPIM8581.JPG
    HPIM8581.JPG
    58.7 KB · Wyświetleń: 50
  • HPIM8583.JPG
    HPIM8583.JPG
    75.6 KB · Wyświetleń: 54
  • HPIM8585.JPG
    HPIM8585.JPG
    98.7 KB · Wyświetleń: 52
  • HPIM8586.JPG
    HPIM8586.JPG
    81.6 KB · Wyświetleń: 51
  • HPIM8594.JPG
    HPIM8594.JPG
    69.1 KB · Wyświetleń: 57
  • HPIM8593.JPG
    HPIM8593.JPG
    134.9 KB · Wyświetleń: 57
  • HPIM8590.JPG
    HPIM8590.JPG
    109.7 KB · Wyświetleń: 53
  • HPIM8589.JPG
    HPIM8589.JPG
    100.6 KB · Wyświetleń: 59
  • HPIM8595.JPG
    HPIM8595.JPG
    83.2 KB · Wyświetleń: 51
  • HPIM8597.JPG
    HPIM8597.JPG
    122.3 KB · Wyświetleń: 56
  • HPIM8609.JPG
    HPIM8609.JPG
    87.7 KB · Wyświetleń: 56
Dziaru jak zwykle ją rozgrzebie i będzie każdą śrubkę wymieniał na oryginał :P Ładna sztuka, szkoda, że nie dla każdego była dostępna.. ;) Do zobaczenia jutro, ja pokażę Ci moją po dwu dniowej reanimacji zawieszenia i hamulców a Ty pokażesz mi może tą 8v, bo jeszcze jej nie widziałem.

Pozdrowionka!
 
hmmmm , zobaczymy co ta alfa ma w srodku jak zacznę ją powoli rozdziewiczać ......

ale cieszy mnie to ze nawet punktu do odwadniania z podłogi nie są zardzewiałe , to mnie napawa powaznym optymizmem , do ego aby ją rozku*** w mak ;P
 
takie auto to można 'ratować' :) widać że nie zmęczona użytkowaniem, sam bym łykną taką formulkę
 
Co Ty żeś kupił?????????????? to miała być V6 !!!!!!!!!!!
 
Dziaru V6 jeszcze kupi. Jemu sprzedałem auto bo sam już nie miałem czasu, a teraz już mogę pomarzyć o pracy w kanale. Fakt auto stało , ale doktor Dziaru zrobi z niej perełkę :)
 
no Andrzej , wiesz jak to jest z ludzmi , pochlałem na oczy dobrze nie widziałem , pisało coś V ... a że V8 to hmmm , mówie sobie dwa gary lepiej . Kupiłem na trzeźwego patrze a tu cholera 4 cylindry ( kolejna ktoś utachał ) ale że mi się jej szkoda zrobiła , tak popatrzyła na mnie swymi oczkami to , przytargałem do siebie taką Biedną , Czarnulę :P


V-kę , hmmm moze się uda ale w tedy kosztem dwóch Alf na pewno , bo 4 gęb nie bede utrzymywał ... .
 
To nie pij więcej jak jedziesz po auto:D
 
Amortyzatory
Powrót
Góra