[166] Regeneracja turbiny

koles_02

Nowy
Rejestracja
Cze 10, 2008
Postów
664
Wiek
41
Lokalizacja
Toruń
Auto
AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
No i klamka zapadła. Wróciłem z diagnostyki bo zapalała mi się ta nieszczęsna kontrolka wtrysku powyżej 3tyś obrotów, wszyscy podpowiadali że to przeładowanie turbiny, a ja miałem nadzieje że to może jakiś czujnik albo przepływka. No i się potwierdziło TAK to przeładowanie turbiny i że zachlapana jest olejem i jedyna naprawa to regeneracja turbo. W serwisie polecili mi wysłanie turbiny do poznania do regeneracji i wszystko będzie ok. Koszt regeneracji to 600zł o_O trochę się zdziwiłem że tak tanio.
A teraz pytanie czy za taką cenę jest możliwe porządne zregenerowanie turbiny i pozbycie się problemu z przeładowaniem? Na co zwrócić uwage i o co pytać przed wysłaniem?

Pozdrawiam
 
Re: Regeneracja turbiny

Spotkalem sie, ze jedyne sensowne regeneracje robia w znanym warsztacie we Wroclawiu.

Nie myslales, zeby kupic turbo na allegro (uzywane) z gwarancja rozruchowa i wyslac/podjechac do warsztatu zajmujacego sie regeneracja i sprawdzenie turbiny?

Wydaje mi sie, ze lepsza sprawna uzywana niz po regeneracji, jakakolwiek by ona nie byla.
 
Po regeneracji (wymianie łożysk ślizgowych i uszczelnień, czasami samego wirnika - ze starej zostaje tylko korpus, kierownice i osprzęt) to jest praktycznie nowa turbina
 
Pytanie tylko jak zostanie to zrobione. Tu potrzeba dobrej technologii, wiec z regeneracjami radza sobie malo ktore warsztaty. Nawet w najlepszych nie sa w stanie dorównac producentowi jak np Garret czy KKK.
 
W sewisie ASO tam gdzie robiłem diagnostyke polecili mi regeneracje turbiny. Oni juz tam wysyłali do regeneracji bo razem z nimi współpracują. Wiec ja juz nie wiem skąd ta cena.
 
Ja regenerowałem Turbo za 1400zł. Najpierw też mi powiedzieli że 800zł, ale po rozebraniu okazało się że cały środek nadawał się do wyrzucenia. Jeśli wirnik jest cały to regeneruj, ale jeśli jest rozwalony to koszt regeneracji z pewnością wzrośnie i jeśli dysponujesz trochę większą gotówką to polecam zakup nowej (tylko nie w ASO :) ), ewentualnie regeneracja w dobrym warsztacie.

U mnie po regeneracji turbiny nie odczuwam już tak wielkiego "kopa" po przekroczeniu 3000 obr. po nowym roku jadę do tego warsztatu i będę chciał żeby mi sprawdzili ciśnienie doładowania, bo podejrzewam że jest lipnie zregenerowana.
 
No i problem czrwonej marchewy rozwiązany.
Po wyjęciu moje turbiny okazało się że wirnik jest tak upalony i lopatki polamane jak by coś wpadło. I regeneracja tej turbiny nie wchodziła w grę. Szef zakładu Elektromechanika Pojazdowa FM w Sztumie wykożystał swoje znajomości i załatwił mi turbine z gwarancją która została zregenerowana tak że tylko jest obudowa ze starej turbiny. (real foto, obudowa wyglądała jak nówencja) Koszt tej turbiny z założeniem 1700zł.

Po zamontowaniu turbiny po przejechaniu 50 km i rozgrzaniu auta miałem sprawdzic zachowanie turbiny i moje wrazenie jest wrecz nie do opisania ciagnie jak głupia pierwszy raz sie wkreciła wyzej niz 3tys obr i cioagnie do konca od jedynki do 6. Żadnego kopcenia. Kolega Maciek-156 trafił w samo sedno z tymi zapieczonymi łopatkami zmiennej geometrii wiec DZIĘKI bo nie musiałem na darmo wszystkiego wkoło wymieniac i na koncu dowiedziec sie że to jednak turbina.
 
Ostatnia edycja:
Witam, odgrzebuje stary temat żeby nie zakładać nowego.... No i nadszedł ten dzień kiedy turbo się skończyło, gwiżdże zdrowo, przy większych obrotach coś tam szoruje i dymka puści... generalnie jak zaczęło się dziać tak jak teraz postanowiłem żeby bardziej nie psuć auta odstawić do garażu.... Teraz czas na wymianę lub naprawę. Jak to jest z garretem VNT - zmienną geometrią. Firma MOTO-REMO dystrybutor garetta z iławy twierdzi że nie można, kilka zakładów w polsce twierdzi że można je regenerować. Macie jakiś godny polecenia zakład gdzie sami może robiliście turbo?? u mnie w grudziądzu jest firma TURBO-WID ale nasłuchałem się róźnych opinni o nich i generalnie partacze... zastanawiam się czy nie wysyłać gdzieś w polskę
 
dość sporo pochlebnych opinii naczytałem się o firmie EMP-Turbo z Wrocławia, może zadzwoń do nich.
 
z garretem jest tak że nie wypuścił on zestawów naprawczych dla swoich turbin. To czym regenerują turbiny to podróbki części. W TURBO TEC mają bardzo dobrą opinię i możesz im wysłać. Jak jest z trwałością takiej turbiny musiałby sie wypowiedzieć ktos kto juz zregenerował i przejechał jakiś odcinek drogi. W sumie regeneracja może sie zamknać w 2 tys ..za 3 tyś masz nową

no i szkoda że np nie można rozłożyć płatności na raty. tak od strzału ciezko wyrzucić 1700zł ......
 
Ostatnia edycja:
Witam, a ja niestety nie będę chwalić zakładu Elektromechanika Pojazdowa FM w Sztumie wczoraj dzwoniłem do nich podałem dokładny model turbiny szef firmy twierdził że jest w stanie przeprowadzić pełną regenerację turbiny bo ma wszystkie części na miejscu wałki wirniki zestaw naprawczy itp... , zapytałem także czy jest w stanie to zrobić od ręki powiedział że tak, pytałem także od której ma zakład czynny i powiedziałem że w takim razie będę u niego z samego rana następnego dnia. Mam od domu do nich jakieś 70km także niejest daleko. Niestety na miejscu okazało się że nie mają potrzebnych części do mojej turbiny (chociaż szef firmy twierdził że mają), przez 2 godziny starali się niby załatwić części lecz nie udało się. więc w sumie stracone około 4h i przejechane 140km na marne:( może to był poprostu przypadek losowy i niedoinformowanie szefa co ma na stanie.. ja daje minusa za całą sytuację choć starali się jakoś załatwić sprawę szukając części po innych zakładach.

Wracając postanowiłem podjechać do filii firmy turbo-julita w kwidzynie. Na miejscu nie mieli ale zadzwonił pan z obsługi przy mnie do zakładu głównego w Wrocławiu i okazało się że maja w pełni zregenerowaną 1 szt i że mogą wysłać na poniedziałek do nich. Pan z tej firmy zapewnia mnie że osobiście mi dostarczy pod dom turbinę w poniedziałek. Także czekam na nią i mam nadzieje że będzie tak dobrze zrobiona jak byłem tam dziś obsłużony. Póki co duży plus:)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra