[164] Ogrzewanie

  • Autor wątku Autor wątku MASTERHARD
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
M

MASTERHARD

Guest
Witam!
Chciałem się na początku przewitać z wszystkimi miłośnikami marki Alfa Romeo :)

Prosze was o pomoc w następującej sprawie:
Posiadam Alfe 164 rocznik 96 z nowym kokpitem. Mam automatyczną klimatyzacje. Bolączką modelu jest to, że wyświetlacze na kokpicie klimy nie działają i nie wiem co mam ustawione:/ Chcę ustawić tylko ogrzewanie,ale nie klimatyzacją (bo ostatnio dowiedziałem się, ze klimatyzacja nie tylko chłodzi,ale takze moze ogrzewać). I nie wiem jak to ustawić?? :/ Chyba,ze jest jakiś bezpiecznik albo obejście,żeby było ciepło, a nie chodziła klima:)
P.S.
Gdy wcisne przycisk OFF czuć lekki wzrost mocy no i mniej pali,ale z zaparowanymi szybami jeździł w zime nie będe:D
Prosze o pomoc. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
Przycisk "Econo" Wyłacza działanie klimatyzacji. A panelem sie nie przejmuj to bardzo czesta usterka tego modelu.
 
Jesli po wcisnieciu off czujesz wzrost mocy to znaczy ze jezdzisz na klimie. Wcisnij przycisk econ i bedzie ok. Z wyswietlaczem nic chyba nie zrobisz. Moj brat dawal go do jakiegos elektronika i powiedzial ze nic z tego raczej sie nie wymodzi. Tak to juz jest w tych 164. U mnie wyswietlacz juz zaczyna glupiec raz dobrze pokjazuje raz jest przyciemniony i pewnie niedlugo padnie.

Pozdrawiam kolejnego posiadacza 164.
 
No to wielkie dzięki koledzy:)
Mam nadzieje, że w przyszłości będe równie pomocny jak wy:D
Narazie Alfa idzie do mechanika bo trzeba pasek od alternatora wymienić:/ Ale to jest moja druga alfa i z każdym modelem czuje,że apetyt na makaron rośnie:)
Pozdrawiam!
 
Mechanik jest w rodzinie i jest dobry moim zdaniem,a ja jestem handlowcem,a nie mechanikiem więc wole zeby moją Alfe zrobił ktoś doświadczony.
 
ohhh ... a ja jestem informatykiem a nie mechanikiem ale uwierz , oddawalem moja Belle do warsztatu jak robilem potem ja sam ... to az mnie szlak trafil ze biora tyle kasy a potem jakies obejmy nie pozakladane albo niewiadomo co ... lepiej robic samemu wtedy ma sie pewnosc ... dodam ze tez mam mechanika tak jakby w rodzinie ... a co do wymiany paska alternatora to bez klucza do napinacza sam raczej tego nie zrobisz chyba ze imbusem ale wtedy mozesz niezle docisnac ta srube i potem bedzie ciezko odkrecic ... no chyba ze zdejmiesz nadkole ale to troszke roboty wtedy mozna jakos ten pasek nalozyc... chyba ze koledzy macie jakies inne pomysly ?? bo ja wlasnie musze kolko napinacza wymienic ... a ostatnio jak zakladalem ten pasek nie mialem nadkola i naciagalem go przedluzka do klucza grzechotki :D
 
racja przy alfie najlepiej robic samemu czesto ktos kto nie mial doczynienia a z Alfa potrafi narobic tylko szkody
 
szakal91 napisał:
a co do wymiany paska alternatora to bez klucza do napinacza sam raczej tego nie zrobisz chyba ze imbusem
W ts można napiąć pasek bez klucza do napinacza bo napina sie go alternatorem poluzowujemy sruby od alternatora podwadzamy łyżką napinamy i skręcamy.
 
Witam, chętnie bym umieścił wspomniany manual na stronie, ale zrobiłem go jako dokument Word. W dokumencie tym są zdjęcia, które podczas wklejania znikają. Jak Admin ma możliwość umieszczenia tego w całości na forum, to mogę podesłać. Mam także zrobionego w tej samej formie manuala z czyszczenia soczewek. W przyszłości może "wysmaruje" następne i mogę podsyłać.
Admin wspomnianego forum wykazał chęć pomocy w umieszczeniu mojego opisu, ale nic z tego nie wyszło.
 
A może dasz rade wysłać ten dokument w załączniku mailem na skrzynki zainteresowanych? Ja się piszę.
 
Jak ktoś chce otrzymać mojego manuala, to proszę o podawanie swojego adresu na PW. W innym wypadku, tak jak pisałem wcześniej, zdjęcia, które są w "manualu" nie będą widoczne.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra