[146]problem z nawiewem

  • Autor wątku Autor wątku tomekkus
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
T

tomekkus

Guest
witam ponownie,oprocz problemu z odpalaniem na "gorąco" jak pisałem wcześniej,mam jeszcze jeden;mianowicie działa mi tylko 4 stopień nawiewu;słyszałem że obok wentylatora jest jakaś 'kostka' odpowiedzialna za to,wymontowałem ją ale wygląda "normalnie";Bestyjka 146 ma klimatyzację :(
 
Witam w alfie tego nie przerabiałem ale w innym włoski autku (Tipo) może byc podobnie
Jeśli przestał Ci działać nawiew na I-III biegu, a jedynie na pelnych obrotach sie kręci silnik ("wirnik") to możesz miec doczynienia z uszkodzonym rezystorem sterujacym dmuchawa lub bezpiecznikiem terminczym. Drugi powod to upalenie sie styków podłączonych do rezystora.
Rezystor (czyli opornik) od dmuchawy.
ja bym to obstawiał

pozdrawiam
 
Polecam lekturę tego tematu
Jest to dla mnie świeży temat gdyż dziś to naprawiałem w 145. Chodziły tylko 3 i 4 bieg. po wykręceniu tej płytki z rezystorami okazało się że opornik numer 2 nie przewodzi. Poszedłem do sklepu i kupiłem nowy opornik. Co prawda nie taki sam, bo ciężko było dostać, ale podobny.

Powinien być 1k OHM, a kupiłem 1,1k OHM 10W. Stary rezystor odcialem, nieco rozgiąłem pozostałości zgrzewów(wszytskie elementy są zgrzewane) i wlutowałem nowy rezystor. Jednak trzeba pamiętać aby nie przegrzać elementów. W tym celu wziąłem szczypce, posmarowalem je pastą termoprzewodzącą i trzymałem metalowe elementy(działały jako chłodniczka). Potem ładnie skręciłem wszytsko i działa :) Poniżej zdjęcie zlutowanego zestawu. Rezystor kosztował 4zł.
 
lukaswisniewski napisał:
Witam w alfie tego nie przerabiałem ale w innym włoski autku (Tipo) może byc podobnie
Jeśli przestał Ci działać nawiew na I-III biegu, a jedynie na pelnych obrotach sie kręci silnik ("wirnik") to możesz miec doczynienia z uszkodzonym rezystorem sterujacym dmuchawa lub bezpiecznikiem terminczym. Drugi powod to upalenie sie styków podłączonych do rezystora.
Rezystor (czyli opornik) od dmuchawy.
ja bym to obstawiał

pozdrawiam


witam
ma identyczny problem wentylator chodzi tylko ona 4! gdzie znajde dokąłdnie te elementy o których piszesz???
bo po moich ogledzinach wydaje mi sie ze musze zdemontowac cała deske rozdzielcza........ a to dosc czasochłonne wiec w maire mozliwosci prosze Ciebie (was) o dokładna lokalizacje tych elelmentów które mogły ulec awarii....
pozdrawiam
 
witam;wirnik umieszczony jest pod schowkiem,trzeba odkręcić jedną śrubkę,odchylić zaczep i przekręcając wyjąć wirnik;co do płytki z rezystorami to jest ona za wirnikiem(u mnie jest koloru czerwonego) i przykręcona dwiema śrubkami :) pozdrawiam i powodzenia
 
tomekkus napisał:
wirnik umieszczony jest pod schowkiem

jak jak wczesniej pisałem robiłem to tylko w Tipo i tam tak jak kolega tomekkus pisze znajdowało sie pod schowkiem.
pozdrawiam
 
Witam ponownie

dzieki za wsparcie .........własnie uporałem sie z tym problemem nawew działa na wszystkich biegach:) problem był z dioda na płytce rezystora! w sumie robota nie do konca trudna ale bardzo ciezki dostep do tej płyti ja sie neizle gimnastyklowałem:D dla kogs z pobnym problemem problemem mam rade.........otóz jak bedziecie montowac nowa diode to nie loutujcie jej tylko skrecie! nalepiej do skrecenia wykorzystac zwykła kostke elektryczna!(tak poradził mi auto elektryk , mówi ze luty nie wutrzymuja temperatury) pzred zabraniem sie do roboty poirponuje zaopatrzyc sie w krótki srubokret(sama raczkaz bitem) i naczej jest naprawde trudno!!!............aha dioday działja w jedna strone wiec nie zawsze od razu mozna trafic:D

w razi problemów prosze pisac chetnie pomoge

dzieki za pomoc pozdrawiam
 
pytanie do drakon-00 : gdzie kupiłeś tę diodę do rezystora;w zwykłym sklepie motoryzacyjnym czy może elektronicznym?i czy możesz napisać jaka to powinna być dioda (to znaczy jakie ma wartości czy coś podobnego) byłem u mechanika i nie miał pojęcia gdzie można ją dostać;z góry dzięki :)
 
diode dostałem w warsztacie zajmujacym sie elektronika samochodowa.......wymontowałem ta płytke odpiełem kostke i elektryk był na tyle kompetentny ze od razu wiedizał o co chodzi .......dał mi diode i te elemnty z kostki do mocowania sam teego nei zmaontowął tylk odlatego ze dioda ma kierunek pzrepływu pradu.......co do jakis dokąłdnych wartosci to nic konkretnego nie powem mnie mnie diosda w warsztacie z porada kosztowąła 15pln mysle ze to nie az tak duzo dlaatego radze wziac płytke i udac sie doi elekkrtryka samochodeowego albo do jakiegokolwiek eletryka jesli sie zna na swojej robocie nei powinno byc problemu..........

pozdrawiam
 
a ja mam tak ze nawiew pod sama szyba nie działa a wszystkie inne działąja łącznie z tym u gory na srodku mowie o alfie 156. dlaczego tak jest i co powinienem zrobic?
 
Tam jest chyba regulacja za pomocą silniczków elelktryznych.. Pewnie ktoryś się zawiesił. Trzeba troche konsoli rozebrac i dobrać się do nich.
 
Witam!W mojej Alfie 146 po pewnym czasie czuć z nawiewu paliwem.Jak może być tego przyczyna?Z góry dziękuje za pomoc.
 
Witam ponownie

dzieki za wsparcie .........własnie uporałem sie z tym problemem nawew działa na wszystkich biegach:) problem był z dioda na płytce rezystora! w sumie robota nie do konca trudna ale bardzo ciezki dostep do tej płyti ja sie neizle gimnastyklowałem:D dla kogs z pobnym problemem problemem mam rade.........otóz jak bedziecie montowac nowa diode to nie loutujcie jej tylko skrecie! nalepiej do skrecenia wykorzystac zwykła kostke elektryczna!(tak poradził mi auto elektryk , mówi ze luty nie wutrzymuja temperatury) pzred zabraniem sie do roboty poirponuje zaopatrzyc sie w krótki srubokret(sama raczkaz bitem) i naczej jest naprawde trudno!!!............aha dioday działja w jedna strone wiec nie zawsze od razu mozna trafic:D

w razi problemów prosze pisac chetnie pomoge

dzieki za pomoc pozdrawiam



to nie jest dioda tylko termistor ktory dziala do temp 105 stopni i potem sie uszkadza celowo aby sie nie zapalil samochód mozna ja kupic w kazdym sklepie elektronicznym
 
Amortyzatory
Powrót
Góra