Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Reaktywacja audio w 166 2.0 1999r

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Reaktywacja audio w 166 2.0 1999r

    Witam Panowie,
    chcialbym reaktywować audio w Alfie z 99, wersja Tspark 2.0. Poprzedni właściciel przed sprzedażą wyjął wszystkie głośniki i poprzecinał kable (nie chciało mu się prawidłowo rozmontować). Czy moglibyście doradzić od czego zacząć?

    Sytuacja wygląda następująco. Pod fotelem pasażera jest cała wiązka kabli (bez izolacji) - podejrzewam że od głośników idą - kolory do pary i jest ich dość sporo + kabel od anteny. Do tego w schowku na tapicerce (tym małym u góry) też ucięte są podobnego koloru kabelki) - czy coś w tym miejscu mogło być? Nie wiem czy poprzedni właściciel jechał na patencie z innym radiem czy stosował to w jednostce centralnej.

    Oczywiście w komputerze pokładowym nic nie działa - CD, kaseta, radio - i nei ma się czemu dziwić (brak głośników). Chciałbym temat ogarnąć ale nie wiem od czego zacząć?
    Chciałbym docelowo zamontować fajne audio z mocnymi głośnikami z przodu, w tylnych drzwiach + półka z tyłu i konkretną skrzynie w bagażniku + wzmacniacz. Zmieniarka nie jest poprzednia. Najprawdopodobniej na zewnętrznym nowym i mocnym radyjku - z tym, że podejrzewam, że cieżko będzie z miejscem na zamontowanie.

    Jakby co mogę wrzucać foty kabelków, ułożenia itd. Ale prosiłbym o naprowadzenie od czego zacząć.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Co do zmiany radia to wystarczy poczytać dział Car Audio jest tam o tym. Ja bym radził zamontować oryginalny procesor dźwięku DSP ale o tym też jest już temat.
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  3. #3
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,628

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej. I w zasadzie wszystko w temacie, bo skoro chcesz jakieś radia, wzmacniacze i tuby to nic Ci po tej czy innej instalcji. Kładziesz nowe kable, wygłuszenia i nic starego nie zostaje. Wszystko w dziale audio. Odpal szukajke, tym bardziej jako świerzak.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzięki, na pewno tak zrobię. A czy moglibyście chociaż podpowiedzieć co mogło być w schowku u góry? Zastanawiają mnie te ucięte tam kabelki, i nie wiem czy to może normalne że one tam są?

  5. #5
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,628

    Domyślnie

    Nie normalne. To schowek, który nawet lampki nie ma więc to jakieś druciarstwo. Widzę że czeka Cię sporo "lektury" bo nawet nie wiesz co było w wyposażeniu 166.
    Proponuję zacząć od instrukcji obsługi. Dowiesz się co masz. Na pewno wiele rzeczy Cię zaskoczy potem czytać forum. Dział 166, car audio do 166. Dowiesz się wszystkiego o ICS`ie audio, kablach, zasilaniu i schowkach
    Potem ściągniesz eLearn i znajdziesz potrzebne Ci schematy. A potem pozostanie Ci tylko zakup sprzętu i montaż
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 19-08-2014 o 05:34

  6. #6
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Być może poprzedni właściciel miał dobre car audio i poprostu zabrał je ze sobą w najprostrzy sposób jaki sie da Wiec może masz juz połązoną nową wiązke kabli tylko wystarczy dokupic dobre głośniki a w schowku mógł mieć jakieś urządzenie multimedialne sterujące dzwiekiem wiec dlatego tam tez kable idą. Podjedz do kogoś kto sie na tym zna to może zaoszczędzisz czasu i kasy bo tak jak mowie wiazka moze byc dobrze połozona

  7. #7
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,628

    Domyślnie

    Ale wiązka (a raczej kępa kabli) to najtańsza część car audio

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,454

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    Do tego w schowku na tapicerce (tym małym u góry) też ucięte są podobnego koloru kabelki) - czy coś w tym miejscu mogło być?
    Mogło być wyjście na MP3 lub stację dokującą np. do ipoda czy innego iphona.

    Piszesz, że chcesz dobre audio wrzucić. Fajnie. W takim razie cały projekt proponuję zacząć od sterowania - to jest największy problem w 166, bo trzeba mocno kombinować. Zorientuj się czy możesz mieć kierownicę ze sterowaniem (a może już masz?) i czy są moduły adaptacyjne do zewnętrznych radyjek. Jak są, to szukaj wśród modeli tego producenta. Ja miałem w poprzedniej wyciągnięty pilot koło lewarka biegów, ale średnio to jest wygodne. Jeżeli miałby być pilot, to szukaj takiego z pokrętłem głośności, a nie klawiszami - to dużo daje
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzieki za porady Panowie, trochę przez ostatnie dni się podszkoliłem w temacie i rzeczywiście - nie będzie łatwo. Przyzwyczajony jestem po prostu do radyjek Pioneera, Alpine itd wsuwanych w kieszeń a w przypadku 166 ciężko znaleźć dobre miejsce na ulokowanie. Cały czas zastanawiam się czy nie zrobić tak jak poprzedni właściciel - tutaj sie wyjaśniło - miał mały panel dodatkowy w schowku u góry (stąd te kable). Ewentualnie zakupić cały sprzęt i zlecić to specjaliście z tym, że nie wiem ile taka zabawa może mnie kosztować (sam montaż). Dzięki raz jeszcze

  10. #10
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,628

    Domyślnie

    Audio to najdroższa część 166

Podobne wątki

  1. [156] silnik 2.5 V6 reaktywacja
    Utworzone przez maciekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory