Planowany zakup używanej Giulietty

ok. Rozumiem, nawet że nie zabezpieczone śruby od spodu, ale wydech cały też i to w 4 letnim dieslu... no i śruby pod maską - skąd tam sól się wzięła. A ta korozja widoczna dopiero po zdjęciu osłony pod silnikiem??? Rozumiem że pokrywa hermetyczna nie jest, ale nie jest też z siatki raczej...
 
No nie wiem z tym garażowaniem.. Bravo od 2009 w ciepłym garażu każdą zimę po jeździe stawało, ino śruby pordzewiały na zawiasie i wspornik przedniego zderzaka. 147 na podwórku, opłukiwana z soli po trasie, miała naprawiane opiendolone progi, ranty błotników i kawał podłogi. Julka teraz w garażu, na sól nie wyjeżdża, a Bravo na podwórku dalej zdrowe. W Julce tylko wydech na szmelc, bo pordzewiały..

pzdr, tadzikpl
 
Trzeba by było porównać z innymi w podobnym wieku, z Polski.

Dziwne, że szlag trafił to mocowanie na zdjęciu ze zbiornikiem płynu chłodzącego. Z tego co pamiętam te elementy są całe lakierowane na czarno i są naprawdę wysoko i daleko od wszelkich źródeł wody.

Nie czuję się ekspertem od korozji w Julkach, ale spód moim zdaniem to przegrana sprawa. Jest sól, jest metal, jest woda, musi być korozja.

Wydech - no coż. On pewnie jest aluminiowy, więc nie jest to regularna rdza (w sensie - tlenek żelaza). Ale wydech ogólnie ma ciężkie życie, wysoka temperatura, a potem ew. wjazd w kałużę i nagłe schłodzenie. Z tego co pamiętam w Palio oryginalne elementy wydechu przeżyły tak 5-6 lat, więc patrząc po fotkach tej Julki - wytrzymałość elementów jest na zbliżonym poziomie. ;)
 
Witam,

Czy grubość lakieru w julce na poziomie 40-100um to normalne (dysze w fabryce się zapchały ?) czy mam się spodziewać jakiejś niemiłej niespodzianki/polerki ?
 
Rozrzut podałem ogólny, gdyż miejscowo prezentuje się to mniej więcej tak:
Przedni lewy błotnik: 40-60
Przedni prawy błotnik: 60-70
Maska: 80-100
Drzwi przednie lewe: 60-80
Drzwi tylne lewe: 50-100
Drzwi przednie prawe: 40-60
Drzwi tylne prawe: 90-140
Tylny lewy błotnik: 40-60
Tylny prawy błotnik: 50-70
Dach: 60-70
 
Imo polerowane.
Według lakierników z aso w Łodzi 100-140 to normalna grubość, ze wskazaniem na wartość bliższą 140 i z grubsza się to zgadzało z tą julką którą dla mnie oglądali.

Ja w każdym razie tej zardzewiałej nie wziąłem.

- - - Updated - - -

ja pisałem o białym lakierze, może inne mają inną grubość
 
Coś jednak z nią musiało być robione, bo mam tu info odnośnie innej w tym samym kolorze i na całej w zasadzie są wartości z przedziału 90-150
 
Szybka piłka - gdzie w Wawie podjechać na sprawdzenie Julki przed ewentualnym zakupem ? żeby sprawdzili w miarę kompleksowo, doradźcie .
 
Zadzwoń do ASO Ziółkowski na Zagójskiej.

pzdr, tadzikpl
 
Moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny ma ASO Twardowski. 350 zł za komplet, tylko są dość krótko czynni.
 
ok, dzięki za info ;)
 
Zadzwoń do ASO Ziółkowski na Zagójskiej.

pzdr, tadzikpl

To ASO Fiata i nie ma autoryzacji Alfy Romeo. W warszawie autoryzację Alfy Romeo posiadają tylko następujące warsztaty:
AUTO-OSTROBRAMSKA
BOŁTOWICZ SP.J.
CARSERWIS SP. Z O.O.
DUKIEWICZ SP.J.
EWATEX
T&T TOMASZ TWARDOWSKI
 
Równie dobrze możesz polecać ASO opla w celu sprawdzenia alfy
 
Jesli byłaby to 159, to czemu nie.. Natomiast polecanie Carservis, mając na uwadze to, co na ich komisie stoi jako bezwypadkowe i nie kombinowane to bezczelność. Ale u Ciebie zauważyć można sporo kategorycznych porad, które w kaktusy prowadzą.

To ASO Fiata ma doskonałą opinię i rodzinne marki również robią, jeśli się podejmą, to warto im zaufać.

pzdr, tadzikpl
 
....Natomiast polecanie Carservis, mając na uwadze to, co na ich komisie stoi jako bezwypadkowe i nie kombinowane to bezczelność. Ale u Ciebie zauważyć można sporo kategorycznych porad, które w kaktusy prowadzą.

....
A co ma piernik do wiatraka? Podałem listę ASO Alfy Romeo na terenie Warszawy - tylko one mają dostęp do pełnej bazy danych o konkretnym aucie, a to się liczy podczas sprawdzania auta przed kupnem
 
A są w niej naprawy u Mietka?

pzdr, tadzikpl
 
Witam serdecznie , czy może ktoś coś powiedzieć o tej Alfie, czy cena za jaką właściciel chce sprzedać auto nie jest wygórowana. Posiada bogate wyposażenie i silnik też jest ok, ale rocznikowo to cena nie pasuje. VIN sprawdzałem w ASO i się wszystko zgadza. Wybieram się po to auto a mam dość spory kawałek drogi do przejechanie (450 km w jedną stronę), co o tym ogłoszeniu myślicie.

http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo...rtowy-rosso-alfa-289-ID6y4gtf.html#623597fd0d
 
Kolego samo sprawdzenie VINu nic nie daje - należy fizycznie pojechać nim do ASO i ocenić stan techniczny
 
Amortyzatory
Powrót
Góra