Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Lampy led przód 147 przedlift

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie Lampy led przód 147 przedlift

    Witajcie,

    czy da się "zrobić jakoś" lampy ledowe do przodu... wiem, że tylnie na forach ludzie ogłaszają do sprzedania (w sumie rozważam), ale wkurza mnie słabe światło moich reflektorów h7.
    O ksenonach wiem już tyle, że porzuciłem ten temat, natomiast lampy led budzą moje zainteresowanie, gdyż wszyscy producenci w nowych modelach je instalują. Nie wiem jednak, czy jest już coś takiego, jak zestaw małego modelarza, który pozwoli wymienić światła z h7 na ledowe Mówię ogólnikowo, ale wiecie ocb.

    Pozdraiwam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    lepiej wrzucić soczewkę i xenon lub dobrą żarówkę. Sam sobie to przerobisz.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie

    do xenonów potrzeba spryskiwacz, poziomowanie itd. inaczej mozna stracić dowód rejestracyjny, a na to sobie pozwolić nie moge.

  4. #4
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrayPL Zobacz post
    inaczej mozna stracić dowód rejestracyjny, a na to sobie pozwolić nie moge.
    Kolego, tyle czytałeś a nie wiesz że stracić dowód możesz za każdą przeróbkę? Nie ma znaczenia czy xenon, led czy świeczki. Zmieniasz źródło to tracisz homologacje co jest niedopuszczalne.
    Odnośnie ledów takich jak mają nowe auta to zapomnij. Nie wiem czy w ogóle takie komponenty są dostępne, a jeżeli nawet to nie mam pojęcia jak to niby chcesz zamontować. Przyglądałeś się kiedykolwiek budowie takiej lampy i oglądałeś chociaż rysunki na necie? Chyba nie
    Albo zrobisz lampy na tip top (zwykłe czy soczewki) i zamontujesz dobrą żarówkę albo idziesz w nielegalne rozwiązanie. Led, sred albo ksenon. Zestawów na allegro jest od groma. Zamów, załóż i to jest max co z tego wyciągniesz oczywiście podstawą jest nowa powłoka odblaskowa żebyś w pełni wykorzystał możliwości lampy.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Kolego, tyle czytałeś a nie wiesz że stracić dowód możesz za każdą przeróbkę? Nie ma znaczenia czy xenon, led czy świeczki. Zmieniasz źródło to tracisz homologacje co jest niedopuszczalne.
    Odnośnie ledów takich jak mają nowe auta to zapomnij. Nie wiem czy w ogóle takie komponenty są dostępne, a jeżeli nawet to nie mam pojęcia jak to niby chcesz zamontować. Przyglądałeś się kiedykolwiek budowie takiej lampy i oglądałeś chociaż rysunki na necie? Chyba nie
    Albo zrobisz lampy na tip top (zwykłe czy soczewki) i zamontujesz dobrą żarówkę albo idziesz w nielegalne rozwiązanie. Led, sred albo ksenon. Zestawów na allegro jest od groma. Zamów, załóż i to jest max co z tego wyciągniesz oczywiście podstawą jest nowa powłoka odblaskowa żebyś w pełni wykorzystał możliwości lampy.
    No właśnie dlatego też pytam o ledy. Bo o nich nie wiem za dużo. Żarówki h7 mam już te lepsze i świecą mocniej od poprzednich, ale wciąż kiepsko. Możesz podesłać jakiś przykład "soczewki"?
    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrayPL Zobacz post
    do xenonów potrzeba spryskiwacz, poziomowanie itd. inaczej mozna stracić dowód rejestracyjny, a na to sobie pozwolić nie moge.
    Za każdą przeróbkę i tak stracisz dowód, to nie lepiej już założyć spryskiwacze i poziomowanie nawet uniwersalny wtedy xenon nie będzie sie tak "rzucał" w oczy
    Przynajmniej ja tak zrobiłem

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie

    Moze i lepiej, ale jaki jest koszt? I gdzie znajdę to wszystko?

  8. #8
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,613

    Domyślnie

    A umiesz google obsługiwać? nawet po wpisaniu w allegro "spryskiwacze" wyskoczą Ci uniwersalne jak i fabryczne. No nic tylko znaleźć i kupić (ewentualnie policzyć koszt). Za Ciebie ma to ktoś robić?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    a jak zrobić samopoziomowanie?

  10. #10
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,613

    Domyślnie

    Jak pytasz to znaczy że nie wiesz ale można kupić gotowe moduły.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory