Witam
A jaka średnica wydechu? I z jakiej rurki szczególnie chodzi mi o grubość ścianki?![]()
Alfa 156 1,9 JTD 115KM Nero
Tak jak kolega stan napisał wydech cały, jeden tłumik przelotowy i strojene u cinka. Ja mam taki dźwiek, co prawda nie w alfie ale soft robiony u cinka jeszcze przed wydechem, końcem września jadę na korekte. A tu linki jak gada diesel na takim wydechu 3" down pipe, reszta 2.5" Sugeruje słuchać na dobrych głośnikach nie laptopie.
http://www.youtube.com/watch?v=pAvzfWAOzyA
http://www.youtube.com/watch?v=82vAn...eature=related
Strasznie ładny dźwięk, ale za dużo hejterów żeby dowiedzieć się jak w alfie taki głos uzyskać.![]()
przelocik na dobrym calu, jakis lepszy koncowy ladujesz i juz masz dobrze na wygarzecinka punciak gada bajecznie
..... powered by www.cinsoft.pl
ok dzięki
Więc z tego co wiem to wstawiam rurkę 2,5 cala po całości no chyba że jeszcze po drodze do ostatniego potrzebny jest tłumik
Tylko co proponujecie na koniec zamiast seryjnego tłumika?
Oczywiście w rozsądnych pieniądzach![]()
Ostatnio edytowane przez kryniu78 ; 14-09-2011 o 08:07
Alfa 156 1,9 JTD 115KM Nero
Po co ci 2.5 cala? W 115 lub 150 KM silniczku? Wyjscie z turbiny masz 2.25 i taki pociagnij do samego konca. Taka calowosc wystarczy Ci do ok 230 KM.
Zrob wydech tani i ladnie brzmiacy, czyli:
1. Wywalasz drugi katalizator (ten pod lewarkiem zmiany biegów), wywalasz tlumik tylny, fanty sprzedajesz na Allegro, sam kat pojdzie za 300-400 zl.
2. Ciagniesz prosta rure 2.25 od katalizatora zaraz za turbina, a raczej latasz wydech fabryczny w miejscach wyciecia. Wg mnie szkoda kasy na spawanie i kupowanie nierdzewki. Kaz tlumikarzowi wybrac zwykle 2.25 rury Bosala. Sa lzejsze niz nierdzewka i sporo tansze. Niech w miejsce kata srodkowego wspawa taka rurke - po prostu.
3. Fabryczny, komorowy tlumik zastap przelotowym Magnaflow'a (wczesniej zmierz ilosc wolnego miejsca), jest spory wybór: http://www.magnaflow.com/02product/02muffler.asp Jesli chcesz glosniej, wez Magnapack'a.
4. Podziekuj koledze i pochwal sie dzwiekiem tu na forumJest szansa, ze w 4 stowkach sie zmiescisz ze wszystkim.
Ostatnio edytowane przez Krajcok ; 16-09-2011 o 08:40
Krajcok
GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
XKR 4.0 V8 kompressor
Koledze już dziękuje
A co do rurki to rozmawiałem z kolegą cinkiem i polecił mi (jeśli chce większe turbo) rurkę 2,5 cala do siatki i reszta 2,25, a wiem że turbinka puszcza olej i w razie wymiany założę większą (zobaczymy jak fundusze pozwolą)
Natowmiast zastanawia mnie końcowy.
Kolego zaproponowałeś Magnaflow, i tu moje pytanie czy jakiś wybrany model polecasz ?
Sorki ale troszkę wypadłem z mechaniki i teraz raczej jestem (choć niedokońca) laikiem odnośnie nowości
Z góry dziekuję i POZDRAWIAM
Przegladając znalazłem coś takiego i ma nawet homologację do alfy
http://motoallegro.pl/tlumik-sportow...741607288.html
Ostatnio edytowane przez kryniu78 ; 16-09-2011 o 13:26
Alfa 156 1,9 JTD 115KM Nero
Nawet jak dasz wieksza, to bedzie zapewne z 16V, tam wyjscie tez jest 2.25.
Wybor modelu to bardziej kwestia wyjsc/wejsc i wymiarow, dzwiek bedzie podobny.
Krajcok
GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
XKR 4.0 V8 kompressor