Wymiana kabli - jak wymontować z listwy?

RogerIZ28

Nowy
Rejestracja
Paź 31, 2008
Postów
715
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie
Auto
Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
Mam zamiar wymienić kable, dziś się im przyglądałem i zastanawiam się jak niby ma się zmieścić fajka z głównej świecy (ta razem z kablem) w tym wyciętym kwadracie w listwie?

Pozwolę sobie wstawić foto z allegro z identycznej listwy zasilającej
727252168


Chodzi o tą srebrną fajkę, w jedną stronę nie przejdzie bo ta guma jest za szeroka(zresztą stalowa część chyba też), natomiast w drugą przeszkadza kapturek który jest u góry i nie bardzo wydaje mi się aby tak się z tym trzeba było siłować?
 
To najlepiej wymieniać jako całość kable łącznie z listwą
 
Sprzedaje, sprzedaje - wymieniałem w poprzedniej alfie, ale kupiłem w sklepie firmowym fiata
 
Ja tej blachy nigdy nie wymieniałem i jakoś auto śmiga. Zresztą nie widzę sensu wymieniać kawałka blachy (to sienie popsuje).

A co do wymiany ja to robię tak:

odkręcam wszystkie możliwe śrubki, te trzymające blachę też. Następnie wyciągam kable jak i cewki tak aby zaszły tylko ze świecy i wtedy wyciągam całą blachę razem z kablami ( dokładnie tak jak masz na foto). W tedy wyjmujesz cewkę i już masz masę miejsca na wyciągnięcie kabla. Następnie składam wszystko w odwrotnej kolejności.

pozdrawiam
 
Amortyzatory
Powrót
Góra