temperatura raz jeszcze - szybkie pytanko

  • Autor wątku Autor wątku newalf
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
N

newalf

Guest
a więc tak, normalnie temperatura utrzymywała mi się na poziomie 95-100 C, po włączeniu klimatyzacji nawet 110-120 C, zależało to też od prędkości im szybciej tym bardziej rosło,

wymieniłem rozrząd kompletny z pompą, wymieniłem presostat, wymieniłem chłodnicę, no i myślałem że problem znikł - owszem ale pojawił się w drugą stronę, teraz przy spokojnej jeździe lub jak jest chłodno na dworze wskaźnik lekko jest ponad 50C, natomiast gdy na dworze ciepło lub jak jadę szybciej no to wskaźnik stoi tak w granicach 70C, raz mi się zdarzyło gdy wiozłem komplet osób na dużym wzniesieniu no to na chwilę temperatura wzrosła tak ok 80C

i teraz nie wiem bo sprawdzałem na wężach i zarówno dolny jak i górny są gorące, po wymianie chłodnicy jak temperatura już spadła tzn chłodzenie zrobiło się lepsze zauważyłem wzrost spalania ON,

i tu proszę was o upewnienie mnie, czy to został jeszcze termostat do wymiany? jeśli tak to jaki? BEHR czy Vernet?
 
Wszystko wskazuje na niedomykający się termostat.
BEHR czy Vernet- wybór należy do Ciebie, tak samo dobre.
 
Miałem dokładnie tak samo musiałem wymienić termostat oraz cały nowy plyn i wszystko wróciło do normy!!!!
 
ale nie mam pewności jeszcze czy to termostat bo zostawiłem dziś auto na biegu jalowym i temperatura normalnie wzrosła do 90,

---------- Post dodany o godzinie 22:27 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:26 ----------

po czym jak przekroczyło 90 włączył się wentylator i spadła do 70

---------- Post dodany o godzinie 22:27 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:27 ----------

po czym jak przekroczyło 90 włączył się wentylator i spadła do 70
 
Niedogrzanie auta przez termostat łatwo sprawdzić samemu. Po odpaleniu zimnego silnika trzeba kontrolować w którym momencie zaczyna się grzać przewód cieczy od termostatu na chłodnicę. Jeśli grzeje się powoli i równomiernie z innymi przewodami, to termostat natychmiast do wyrzucenia. Normalnie przewód powinien być długo zimny, aż do początku otwarcia termostatu (w JTD 78-82'C) wtedy przewód nagle powinien stać się gorący.
Kabinowy wskaźnik temperatury jest (często) bardzo niedokładny.
 
Witam
Chciałbym sie tu podpiąć ze swoim problemem,
U mnie natomiast auto się przegrzewa.
Kiedy jechałem sobie autostradą w pewnym momencie wyłączyła mi się klimatyzacja i temperatura zaczęła rosnąc aż musiałem się w pewnym momencie zatrzymać.
Jak sprawdziłem objawy pod maską to okazało się że lewy przewód od chłodnicy jest zimny a prawy gorący ten co idzie do termostatu. Myślałem że termostat sie zaciął.
Wymieniłem go uzupełniłem płyn i nadal to samo. Nie wiem gdzie mogę szukać przyczyny?? nie wiem co to może być bo ewidentnie widać że nie ma obiegu, chłodnica cały czas jest zimna a wentylatory działają.
Pomóżcie proszę !!!
 
Nie wymieniałem jeszcze rozrządu
Mimo że dzisiaj święto ale zajrzałem jeszcze do auta, układ chłodzenia jest drożny.
Wymiana rozrządu była podobno 10tys km temu. Jak widać chyba był wymieniony sam pasek bo wychodzi na to że to musi być pompa :(
Niestety kolejny koszty dochodzą :/
Ale nie ma co czekać tylko przy okazji pompy wymienić cały rozrząd bo po tym jak gość wymieniał pasek bez pompy to nie wiem czy go właściwie wymienił ;/
 
Pompa w JTD jest obowiązkowa przy wymianie rozrządu - sam pasek to mozna sobie w spodniach wymienić...
 
mam takie pytanie czy jak mam klimatyzacjie i do wymiany termostat to czy moge załozyc obojętnie jaki termostat czy musi być jakiś specjalny...???
moja alfa to 156 1,8 TS z roku 98 ... pomóżciemi jaki wybrać najlepiej ....
 
termostat masz normalny bez żadnych udziwnień - chłodnica tylko musi by do wersji z klimatyzacją.
Ja jestem właśnie po wymianie termostatu i chłodnicy iiii.....
Wczesniej miałem niedogrzany silnik ok 70' ale wskazówka temp.stała w miejscu, po wymianie pojawił się taki problem, ze ok-grzeje do 90' ale widzę każde otwarcie termostatu tj. dochodzi wskazówka do 90' i zapewne otwiera się termostat i spada w ciagu ok 3 sec do 70' i tak cykl za cyklem.....

Czego to może byc przyczyna? z tego co się oriętuje to wskazówka temperatury powinna "stac" ciągle na ok. 90' wyłączajac zimny silnik :)

Pozdr.
 
albo założył zamiennik marki vernet - falowanie temperatury to ich przypadłość
 
kolego u mnie miałem ten sam problem wymieniłem chłodnicę i termostat i spoko wszytko w porządku
 
albo założył zamiennik marki vernet - falowanie temperatury to ich przypadłość

Mam Vernet i nic mi nie faluje. Trzyma pomiędzy 70 a 90.
Jak było padnięte to ledwo do 70 dochodziło.
A jak zgniła chłodnica to ponad 110 miałem przy ostrzejszej jeździe.
Po wymianie chłodnicy jest pomiędzy 70 i 90

Pozdrawiam.
 
mam alfe 146 boxer 1,6 i chcialbym spytac czy moge spuscic plyn chlodniczy z weza na dole przy czujniku bo tylko do tego weza mam dojscie nawet pod samochodem nie da rady bo zderzak zakrywa jest to dokladnie po prawej stronie jak stoje przed autem
 
Amortyzatory
Powrót
Góra