Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

Jaki olej byś wybrał/wybrała?

  • Motul

    Głosów: 49 21.9%
  • Vavoline

    Głosów: 39 17.4%
  • Castrol

    Głosów: 7 3.1%
  • PENRITE

    Głosów: 12 5.4%
  • MILLERS OILS

    Głosów: 34 15.2%
  • Selenia

    Głosów: 14 6.3%
  • Yacco Lube

    Głosów: 1 0.4%
  • Texaco

    Głosów: 1 0.4%
  • Total

    Głosów: 3 1.3%
  • Mobil

    Głosów: 4 1.8%
  • RAVENOL

    Głosów: 14 6.3%
  • Shell

    Głosów: 16 7.1%
  • Fuchs

    Głosów: 4 1.8%
  • Midland

    Głosów: 0 0.0%
  • Eurol

    Głosów: 9 4.0%
  • Liqui Moly

    Głosów: 17 7.6%

  • Łącznie głosujących
    224
Trochę nie na temat - choć nie do końca: proponuję przenieść ten wątek do działu "Forum ogólne o Alfa Romeo" ponieważ jest czytany przez wszystkich. Tak samo odpowiedzi w temacie są udzielane nie tylko przez posiadaczy 156.
 
Witam serdecznie,od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem AF GT.Nadszedl czas na zmiane oleju,moje pytanie do szanownych kolegow co do wyboru oleju.Auto jest w benzynie 2 litry,przebieg okolo 110000 km,nie wiem na jakim oleju jezdzil wczesniej.Pytanie do kolegow,pelny syntetyk (CFS 10W-60,Selenii Racing 10w-60) czy moze jakis inny olej.Dzieki serdeczne za pomoc,pozdrawiam Marek.
 
Witam serdecznie,od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem AF GT.Nadszedl czas na zmiane oleju,moje pytanie do szanownych kolegow co do wyboru oleju.Auto jest w benzynie 2 litry,przebieg okolo 110000 km,nie wiem na jakim oleju jezdzil wczesniej.Pytanie do kolegow,pelny syntetyk (CFS 10W-60,Selenii Racing 10w-60) czy moze jakis inny olej.Dzieki serdeczne za pomoc,pozdrawiam Marek.

Możesz zalać Millers CFS 10W-60, Valvoline VR1 Racing 10W-60, Selenia Racing 10W-60. Pilnuj okresów wymian i stosuj się do zmiany oleju co 10tys km MAX. Podpytaj się Pablo o cenę Millersa i Valvoline.

Pozdrawiam
 
Jutro będę miał aktualne ceny na Valvo. Jakaś promocja.
Na pewno Valvoline MaxLife w promocji 5l wyjdzie około 100 pln.

Millers CFS 10w60 5l. - 250 pln z wysyłką.
Valvo VR1 10w60 5l. - 190 pln z wysyłką, prawdopodobnie.

Pozdrawiam.
 
Qbaas,Pablo,dziekuje slicznie za wpis.Zastanawiam sie nad Millersem lub nad Selenia.Selenia 4 litry 160 plus przesylka.Pablo,jezeli zdecyduje sie na Millersa,odezwe sie do Ciebie.
 
A powiedzcie mi jaki olej jest w skrzyni biegów w 1,9 JTD 105 KM i jaki polecacie. Chodzi mi o to że jakbym nie mógł dostać oryginału to jaki w razie czego kupić.
 
Motul GEAR 300 75W-90, Motul MOTYLGEAR 75W-90 lub Valvoline HP PC Gear Oil GL-5 SAE 75W-80. Wchodzi 2l.
 
chce zmienic olej bo mam castrol 10w40 i cos mi nie pasuje bo w zimie przy duzych mrozach po odpaleniu glosno chodzil tak przez kilka sekund i mysle po przeczytaniu kilku opini nad tym http://allegro.pl/olej-motul-8100-x-cess-5w40-5l-5w-40-megapromocja-i1501452802.html dobry wybor??

Możesz śmiało zalać Motul 8100 X-Cess 5W-40.

A powiedzcie mi jaki olej jest w skrzyni biegów w 1,9 JTD 105 KM i jaki polecacie. Chodzi mi o to że jakbym nie mógł dostać oryginału to jaki w razie czego kupić.

Motul GEAR 300 75W-90 lub Valvoline DuraBlend GL-5 75w90.
Ja obecnie w drugim aucie będę zalewał Amsoil MTG (jeżeli byłbyś zainteresowany mogę ci podać namiar na ten olej, ja płaciłem 50,22zł za butelkę 1 kwartową 0,946 litra).

http://www.amsoil.com/storefront/mtg.aspx

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witam

Co polecicie do 156 2.5 v6 przebieg 150 000?? Zastanawiam się nad VALVOLINE MaxLife 10W40 czy też może coś innego? ( mam ważenie że trochę pali bo po zakupie dolewałem ( auto mam miesiąc i przyszedł czas na wymiane :) )
 
Witam.Jutro zmiana oleju.Co polecicie? Obecnie jeżdżę na 10w40 ale dobry mechanik od naszej marki powiedział że powinienem lać 5w40 bo 10 obciąża wariator. Co wy na to ???
 
Witam

Co polecicie do 156 2.5 v6 przebieg 150 000?? Zastanawiam się nad VALVOLINE MaxLife 10W40 czy też może coś innego? ( mam ważenie że trochę pali bo po zakupie dolewałem ( auto mam miesiąc i przyszedł czas na wymiane :) )

Valvoline VR1 10w60 - wielokrotnie przetestowane w tych silnikach, ewentualnie VR1 5w50, również daje radę.
 
Witam.Jutro zmiana oleju.Co polecicie? Obecnie jeżdżę na 10w40 ale dobry mechanik od naszej marki powiedział że powinienem lać 5w40 bo 10 obciąża wariator. Co wy na to ???

Mechanik dobrze gada :)

Motul:
8100 X-Cess 5W-40 (na początek)
8100 C3 X-Clean 5W-40 (przy kolejnej wymianie, jednak nie jest to konieczne)

http://ew5.earlweb.com/recommendati...category=6&subset=115&modelyear=&vehicle=1588

Valvoline:
Valvoline MaxLife 5W-40

Witam

Co polecicie do 156 2.5 v6 przebieg 150 000?? Zastanawiam się nad VALVOLINE MaxLife 10W40 czy też może coś innego? ( mam ważenie że trochę pali bo po zakupie dolewałem ( auto mam miesiąc i przyszedł czas na wymiane :) )

Również możesz zalać Motul 8100 X-Cess 5W-40 lub 8100 X-Clean C3 5W-40.

http://ew5.earlweb.com/recommendati...category=6&subset=115&modelyear=&vehicle=1590

Valvoline:
Valvoline MaxLife 5W-40
Valvoline VR1 Racing 5W-50 (pełen syntetyk)
Valvoline VR1 Racing 10W-60
 
Ostatnia edycja:
Robić jakieś płukanie silnika przed zmiana z 10w40 ( poprzednio podobno lotos ) na tego Valvoline VR1 Racing 10W-60?
 
ja zrobilem i powiem ze nie żałuje silniczek chodzi plynniej(moje subiektywne odczucie). Moze jest to spowodowane powrotem kompresji na garach. Czytam gdzie ze takie zabiegi przy mocno zaszlamionym silniku pomagaja.
Poprzednio mialem castrona 10w40 magnatec
Teraz motul 5w40, samochod nie chrobocze przy uruchamianiu silnik szybciej sie nagrzewa i aksamitnie chodzi. Obecnie juz 3000 tysiace na nim zrobilem a po przejsciu zadne uszczelki mi sie nie wyplukaly.

Pablo pewnie powie ze millers najlepszy. Zaklada sobie juz konta fikcyjne aby promowac swoj olej , adminowi radze porownanie numerow IP
Linki juz wczesniej umieszczalem ale ze nie kazdy czyta od poczatku dla przypomnienia.

W PRL-u juz wiedzieli ze szlam w silniku to zlo dla jego kondycji:)
http://www.youtube.com/watch?v=PHZVm...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=IGB4r...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=PHJx2hqkp2s&NR=1
 
Ostatnia edycja:
Mechanik dobrze gada :)

Motul:
8100 X-Cess 5W-40 (na początek)
8100 C3 X-Clean 5W-40 (przy kolejnej wymianie, jednak nie jest to konieczne)

http://ew5.earlweb.com/recommendati...category=6&subset=115&modelyear=&vehicle=1588

Valvoline:
Valvoline MaxLife 5W-40



Również możesz zalać Motul 8100 X-Cess 5W-40 lub 8100 X-Clean C3 5W-40.

http://ew5.earlweb.com/recommendati...category=6&subset=115&modelyear=&vehicle=1590

Valvoline:
Valvoline MaxLife 5W-40
Valvoline VR1 Racing 5W-50 (pełen syntetyk)
Valvoline VR1 Racing 10W-60

Tylko ja mam silnik 2.5 v6 benzyna i z tego co widzę w instrukcji to albo 10w40 albo 10w60, 5w40 to chyba tylko do silników diesla?

Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi :)
 
Tylko ja mam silnik 2.5 v6 benzyna i z tego co widzę w instrukcji to albo 10w40 albo 10w60, 5w40 to chyba tylko do silników diesla?

Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi :)

Jeśli producent dopuszcza stosowanie 5w-40 to możesz go wlać. Do spawdzenia dla Twojej wersji silnikowej w instrukcji obsługi. Nie wiem jak z Valvoline, ale Motule 8100 mają priorytet zastosowania w benzynie.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra