Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

Jaki olej byś wybrał/wybrała?

  • Motul

    Głosów: 49 21.9%
  • Vavoline

    Głosów: 39 17.4%
  • Castrol

    Głosów: 7 3.1%
  • PENRITE

    Głosów: 12 5.4%
  • MILLERS OILS

    Głosów: 34 15.2%
  • Selenia

    Głosów: 14 6.3%
  • Yacco Lube

    Głosów: 1 0.4%
  • Texaco

    Głosów: 1 0.4%
  • Total

    Głosów: 3 1.3%
  • Mobil

    Głosów: 4 1.8%
  • RAVENOL

    Głosów: 14 6.3%
  • Shell

    Głosów: 16 7.1%
  • Fuchs

    Głosów: 4 1.8%
  • Midland

    Głosów: 0 0.0%
  • Eurol

    Głosów: 9 4.0%
  • Liqui Moly

    Głosów: 17 7.6%

  • Łącznie głosujących
    224
Wlałem lotos 10w 40 do TS.po przebiegu 500km kontrolka oleju mrugala po rozegraniu w lutym.Specjaliści z forum wina panewek .Mechanik zbadał ciśnienie i olej jak woda.Diagnoza zły olej.Wlał castrol 10w 40 z beczki.Po przejechaniu 3tys zero problemów. Czyżbym trafił na chrzczony lotos?.
 
Wlałem lotos 10w 40 do TS.po przebiegu 500km kontrolka oleju mrugala po rozegraniu w lutym.Specjaliści z forum wina panewek .Mechanik zbadał ciśnienie i olej jak woda.Diagnoza zły olej.Wlał castrol 10w 40 z beczki.Po przejechaniu 3tys zero problemów. Czyżbym trafił na chrzczony lotos?.
Po przejechaniu 500 km nawet kujawski trzymał by ciśnienie.Nie lubię bajek,już dawno wyrosłem.
 
Wlałem lotos 10w 40 do TS.po przebiegu 500km kontrolka oleju mrugala po rozegraniu w lutym.Specjaliści z forum wina panewek .Mechanik zbadał ciśnienie i olej jak woda.Diagnoza zły olej.Wlał castrol 10w 40 z beczki.Po przejechaniu 3tys zero problemów. Czyżbym trafił na chrzczony lotos?.

Ja miałem ten sam przypadek po przejsciu z lotosu thermalcontrol na valvo max life oba 10w40. Valvo nic nie poprawiło, a jedynie wniosło kupe strachu i straconej kasy, a ponowną wymiane, bo niemogłem z tym rzuć iż na wolnych obrotach zapala się lampka ciśnienia oleju. Po ponownej wymianie na Lotosa problem znikł i auto jezdziło jeszcze 2 lata umnie + do tej pory u nowego własciciela. Zmiana oleju co 10tkm. Przebieg w chwili sprzedaży ok. 230tkm. (dwa lata temu). Auto ciągle na LPG, zero problemów, a w palnik dostawało ostro:) Bryka to prosta lancia dedra 1.6i.e. z niezniszczalnym motorem 78km na jednopunkcie (ona nie wiedziała co to panewki).
Tak więc ten cud - mód - orzechy i co tam jeszcze spece od marketingu napiszą u mnie przyprawił mnie o zawrót głowy....
I prosze mi tutaj nie pisać iż wypłukał syf po starym oleju - bo nawet nie miał czego wypłukiwac w tak krótkim czasie, zwłaszcza iż robiłem regulacje zaworów i wymiane uszczelki pod miską i silnik czysciuteńki po takim przebiegu - jak nowy, w co trudno uwieżyć sprzedawcą cudownych odnowicieli olei... Przepraszam, ale nie wytrzymałem, czytająć wpisy o cudownych olejach:)
 
Bardzo dobry olej, doskonale spisywał się w silnikach BUSSO, tyle, ze jakieś 5 lat temu.
Napisz jeszcze dlaczego jest tylko wirtualny, ewentualnie realne miejsce zakupu. ;)


Gdzie można kupić Platinum 10w60?
sklep.platinumoil.pl - to chyba wystarczająco pewnie źródło :)
na allegro też jest
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Pablo wytłumacz mi bo nie bardzo rozumiem.To te silniki przechodzą jakąś ewolucje mimo że ich nie produkują?O co chodzi?

Od tamtej pory nigdzie nie można było kupić tego oleju.
To nie ma związku z silnikiem tylko z olejem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Panowie,widzę,że kolejny raz trzeba ostro porządkować temat.Jeśli nadal będzie problem z powstrzymaniem się niektórych Kolegów polecą ostrzeżenia.
 
Pytanie teoretyczne dla znawców.Co to za olej Lotos Sport 5W50,piszą że ful syntetyk.Ktoś wie coś o nim?

W Polsce można napisać "w pełni syntetyczny" o każdym oleju mineralnym poddanym procesowi hydrocrakingu, już koledze o tym pisałem i podałem kilka kart olejów Motul z serii 8100. Reasumując w Posce najpodlejszy olej rafinowany z ropy naftowej lub gazu ziemnego (te z gazu są nowocześniejsze i zazwyczaj można przeczytać o technoligii GTL - Gas To Liqiud), jest uznawany za pełen syntetyk, dlatego przed zakupem warto wejśc na niemiecką stronę producenta i skonfrontowć "pełną syntetyczność oleju".
 
Poszliśmy w ślady USA - to przyszło zza oceanu (możliwość nazywania minerałów -> Full Synthetic) :(
 
I jak udało Ci sie coś dowiedzieć? :)

Tak, rozmawiałem z przedstawicielem handlowym (Pan od kart produktów "był na szkoleniu")
Uzyskałem zapewnienie że wszystkie oleje rozprowadzane w Europie pochodzą z jednego źródła w Holandii
i nie ma takiej możliwości żeby niemiecki dystrybutor miał inną wersję tego samego produktu.

Zapytałem o karty produktów ... Po pierwsze zostałem pouczony :) iż jedynym słusznym źródłem takich informacji jest strona holenderska www.gulf.nl.
Po drugie PH potwierdził że karty produktów mogą się różnić w zależności od tego kiedy olej był wyprodukowany.

Zwróć uwagę że Twoja wersja (niemiecka) karty miała datę 2009 r. Ten sam olej u nas na stronie gulf.pl ma datę aktualizacji 2012 r i tak samo na gulf.nl . Ja bym się cieszył że jesteśmy poważniej traktowani niż niemieccy koledzy ;)

Dla porównania karta oleju 5W40 ULE z GB , PL i NL , ta pierwsza z 2010 r, nasza z 2012


http://www.gulfoil.co.uk/cms_media/files/1221_20gulf_20formula_20ule_205w_40.pdf

http://www.gulf.pl/include/datasheet/product/1221 - Gulf Formula ULE 5W-40.pdf

http://www.gulf.nl/fileadmin/user_u...r_car/product/1221 Gulf Formula ULE 5W-40.pdf
 
Korzystać, póki firma się nie zmanierowała i poleciała "po jakości" jak Motul czy Valvoline ;)
 
Zapytałem o karty produktów ... Po pierwsze zostałem pouczony :) iż jedynym słusznym źródłem takich informacji jest strona holenderska www.gulf.nl.
Po drugie PH potwierdził że karty produktów mogą się różnić w zależności od tego kiedy olej był wyprodukowany.
Wielkie dzieki za info ale dalej dla mnie nie jest wszystko jasne. Ten Pan po szkoleniu niech sam wejdzie na strone NL i sprawdzi te karty bo na stronie gulf.nl karty Holenderskie są starsze o 5 miesięcy i oleje mają lepsze właściwości, a te same karty w języku angielskim są młodsze o 5 miesięcy i oleje sa już o gorszych parametrach. Wiec co holendrzy dostają stary olej o lepszym indeksie lepkości, a reszta europy dostaje nowszy o gorszym?

Aktualna karta ze strony NL w języku NL http://www.gulf.nl/fileadmin/user_u...r_car/product/1221 Gulf Formula ULE 5W-40.pdf
Aktualna karta ze strony NL w języku EN http://www.gulf.nl/fileadmin/user_u...r_car/product/1221 Gulf Formula ULE 5W-40.pdf

Sami mają burdel w tych kartach taki, że nie wiadomo o co chodzi ;)
 
Ostatnia edycja:
Po co przepłacać za zachodnie oleje jak u siebie też mamy oleje syntetyczne w dobrej cenie np. Orlen Platinum Classic Syntetic 5W40

Prawdopodobnie następna wymiana idzie ten olej, gdyż nie mam zamiaru przepłacać za napis "full syntetic" zachodnim koncernom naftowym.
 
Z niego taki syntetyk jak z tych zachodnich przez Ciebie wyśmiewanych.
Ma bazę mineralną więc lej jak chcesz ale nalejesz właśnie minerała z napisem "Full Syntetic" ;)
 
Z niego taki syntetyk jak z tych zachodnich przez Ciebie wyśmiewanych.
Ma bazę mineralną więc lej jak chcesz ale nalejesz właśnie minerała z napisem "Full Syntetic" ;)

Powiedział co wiedział mistrz ciętej riposty, obrońca zachodnich super smarowideł.... Nie sama nazwa smaruje...
Ciekawe jakie te "twoje" super oleje mają baze... Dochodze do wniosku iż jako jedyny wszystko w tym wątku jesteś "bogiem olejowy:)", gdyż wiesz wszystko, a odpowiedzi na pytania nie udzielasz... Nie bój nic, już przywykłem do "pytań bez odpowiedzi" :)
Skoro już mowa o pytaniach, to zadam je raz jeszcze wskaż mi konkretny olej 5w40 super hiper syntetyczny w normalnej cenie.... Nie taki po 250zł za 5l :) Czekam i nie odsyłaj mnie wyrocznio do google:)
 
Powiedział co wiedział mistrz nieudolnictwa ... nieumiejący nawet z Googla uzyskać wymaganych informacji. Skoro wszyscy muszą za Ciebie wszystko robić i udowadniać to chyba Ty jesteś tu "bogiem", co ? Centrum wszechświata.

Niech Ci będzie skoro zadawałeś tyle pytań bez odpowiedzi i MUSISZ je uzyskać ode mnie.

Olej syntetyczny w cenie poniżej 170,00 zł - proszę:

"Gulf Formula G 5W-40
SYNTETYCZNY OLEJ DO SILNIKÓW SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

Opis produktu:

Gulf Formula G 5W-40 jest wielosezonowym, całkowicie syntetycznym olejem silnikowym, stworzonym z najwyższej jakości
baz syntetycznych, oraz najnowszych technologicznie dodatków. "

Nawet wymagana umiejętność opanowania Google do tego nie była potrzebna - 4 strony wcześniej ktoś wrzucił ten przykład. 140,00 zł za 4 litry.

Nie wiem jak Ty jednak ja olej, jego jakość i częstotliwość wymian uważam za podstawę pojęcia "dbanie o samochód" i nie robi mi różnicy 50-60,00 zł dokładki rocznie do lepszego i pewnego oleju.
No ale co kto lubi ... o WIELKI majstrze.
 
Artih, wymień producentów i konkretne nazwy olei z bazą 100% syntetyczna a nie HC.

- - - Updated - - -

Gulf Formula G 5W-40 ten to może z nazwy jest
wg karty charakterystyki mamy, ze olejem bazowym sa "Oleje smarowe (ropa naftowa) hydrorafinowane 70 - 75% weglowodory C20-50".
(http://www.oiltrading.pl/pl/informacje_o_produktach/dla_motoryzacji/oleje_silnikowe_dla_samochodow/1210_gulf_formula_g.html)


Sobie doczytaj czy to 100% syntetyk bo MAJSTEROWI raczej chodziło o oleje na bazie PAO, które są 100% syntetykami.
Więc jak szukasz to szukaj dobrze ;D
 
Niby w pełni syntetyczny, a indeks lepkości oraz temperatura płynięcia w tym Gulfie nie powalają w dodatku te rozbieżności w kartach w różnych językach. Jak widać na daną chwile to pewny jest jedynie kewin sam w domu w polsacie na święta, a nie baza olejowa. Fuchs to HC, Motul HC, Valvo HC zastanawia mnie jeszcze ten Gulf albo Ravenol z tym, że polski dystrybutor tego drugiego ma większość ciekawszych pozycji 5W40 niedostępnych.

Też prosiłem o konkretne nazwy tanich syntetyków na estrach i pao to się nie doprosiłem. Fuchs miał też niby być syntetyk, a jedyny syntetyk od Fuchsa to Fuchs RACE za 250zł ;]
 
Ostatnia edycja:
Powiedział co wiedział mistrz nieudolnictwa ... nieumiejący nawet z Googla uzyskać wymaganych informacji. Skoro wszyscy muszą za Ciebie wszystko robić i udowadniać to chyba Ty jesteś tu "bogiem", co ? Centrum wszechświata.

Niech Ci będzie skoro zadawałeś tyle pytań bez odpowiedzi i MUSISZ je uzyskać ode mnie.

Olej syntetyczny w cenie poniżej 170,00 zł - proszę:



Nawet wymagana umiejętność opanowania Google do tego nie była potrzebna - 4 strony wcześniej ktoś wrzucił ten przykład. 140,00 zł za 4 litry.

Nie wiem jak Ty jednak ja olej, jego jakość i częstotliwość wymian uważam za podstawę pojęcia "dbanie o samochód" i nie robi mi różnicy 50-60,00 zł dokładki rocznie do lepszego i pewnego oleju.
No ale co kto lubi ... o WIELKI majstrze.

sam masz kłopoty z czytaniem mistrzu propagandy i wciskaniu ludzią na siłe olei "niby syntetycznych". O tego gulfa już kiedyś pytałem jednak temat ucichł, a jak widać znów powrócił. Jak nie będzie 100% pewności, iż to nie olej na bazie PAO to sobie sam go lej za fajną nazwe....

- - - Updated - - -

Też prosiłem o konkretne nazwy tanich syntetyków na estrach i pao to się nie doprosiłem

Spoko nie jestem sam i nie obrażam się jak wyzywają mnie od nieudaczników w poszukiwaniu olei:) Tak więc mniej gadania, a więcej konkretów...

- - - Updated - - -

Powiedział co wiedział mistrz nieudolnictwa ... nieumiejący nawet z Googla uzyskać wymaganych informacji. Skoro wszyscy muszą za Ciebie wszystko robić i udowadniać to chyba Ty jesteś tu "bogiem", co ? Centrum wszechświata.

Obrażanie ludzi to jedno w tym wątku co Ci dobrze wychodzi, ale spoko nie biore sobie tego do serca. Myślałem, iż jak już jesteś tak obeznany w temacie:P to przedstawisz kilka KONKRETNYCH pozycji olei w 100% co najmniej PAO, a nie wyzywał ludzi. Dochodze do wniosku, iż za dużo w google czytasz....
 
Amortyzatory
Powrót
Góra