Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

Jaki olej byś wybrał/wybrała?

  • Motul

    Głosów: 49 21.9%
  • Vavoline

    Głosów: 39 17.4%
  • Castrol

    Głosów: 7 3.1%
  • PENRITE

    Głosów: 12 5.4%
  • MILLERS OILS

    Głosów: 34 15.2%
  • Selenia

    Głosów: 14 6.3%
  • Yacco Lube

    Głosów: 1 0.4%
  • Texaco

    Głosów: 1 0.4%
  • Total

    Głosów: 3 1.3%
  • Mobil

    Głosów: 4 1.8%
  • RAVENOL

    Głosów: 14 6.3%
  • Shell

    Głosów: 16 7.1%
  • Fuchs

    Głosów: 4 1.8%
  • Midland

    Głosów: 0 0.0%
  • Eurol

    Głosów: 9 4.0%
  • Liqui Moly

    Głosów: 17 7.6%

  • Łącznie głosujących
    224
Olej to olej, tylko po co rozdzielają na diesle i benzyny.
 
Ja stawiam na polski olej. Lotos półsyntetyk 10w40 77zl w Auchan 5l. Parametry nie ustępują od firmowych olejów. Moim skromnym zdaniem lepiej kupić tańszy i wymienić częściej.
 
Ostatnia edycja:
ostatnio piłem "LECH-a" z biedronki
i więcej w markecie piwa nie kupię
kilka łyków i do zlewu
nie mówię że będzie tak z olejem, ale przy TS nie ryzykował bym
 
Lotos, to był dobry jak lałem go do Punciaka 1.1 którym tłukłem bardzo dużo km i zmieniałem olej conajmniej 4 razy w roku ;) Co 10 tys. km ;)
 
Ja stawiam na polski olej. Lotos półsyntetyk 10w40 77zl w Auchan 5l. Parametry nie ustępują od firmowych olejów. Moim skromnym zdaniem lepiej kupić tańszy i wymienić częściej.

Możesz się mocno zdziwić niestety co do tych papierowych parametrów LOTOSa.
Do marketów niestety są inne produkty niż do normalnej sklepowej dystrybucji.
Ale powodzenia ...

Pozdrawiam.
 
ostatnio piłem "LECH-a" z biedronki
i więcej w markecie piwa nie kupię
kilka łyków i do zlewu
nie mówię że będzie tak z olejem, ale przy TS nie ryzykował bym

Nie dajmy się zwariować.Nie wszystko w markietach to szajs.Bańka taka sama jak w sklepach motoryzacyjnych czy stacjach paliw.Przecież to producent wlewa olej do banki a nie market.
 
Nie dajmy się zwariować.Nie wszystko w markietach to szajs.Bańka taka sama jak w sklepach motoryzacyjnych czy stacjach paliw.Przecież to producent wlewa olej do banki a nie market.

Uwierz mi, nie masz racji.
Wszystkie znane mi TSy zalewane LOTOSem uległy zatarciu.
Niestety taka jest przykra prawda, to nie olej do tego silnika.
 
Ja ostatnio Semisyntetyk lałem do Polo wujaszka, spytałem się dlaczego to leje, bo w warsztacie powiedzieli mu że to jeden z lepszych olei, co się będę spierał, warsztat wie lepiej, żeby jeszcze cena była jakaś konkurencyjna, a tu lekko mniejsza do innych. Trochę racji muszę przyznać, najgorszy nie jest, dla mnie Orlen Oil to dno.
Poza tym znam osobę która nie wymienia oleju tyle jej chla, a że nie wie co było wcześniej to dolewa Lotosowski 10W40 na zmianę z 15W40 i też jakość jeździ, czyli mieszać też można ;)
 
Ja stawiam na polski olej. Lotos półsyntetyk 10w40 77zl w Auchan 5l. Parametry nie ustępują od firmowych olejów. Moim skromnym zdaniem lepiej kupić tańszy i wymienić częściej.

Super, biznes życia! Następnym razem, jak zachoruję nie pójdę do lekarza, ani apteki, ale kupię multiwitaminę w markecie przy kasie, i będę jej brał dwa razy więcej. Podobno uodparnia,daje więcej witalności, i odporności, i stosuje się ją przy przeziębieniach - tak jak leki z apteki. Moim skromnym zdaniem powinienem wyzdrowieć. Nie znam się na lekach, ale wychodzę z założenia, że wszystkie są takie same.
 
niestety ale wszystko co wyżej jest napisane to prawda , co do lecha kolega dobrze przytoczył, mój przykład jeśli chodzi o napoje (znacie te wody smakowe OKF?) zawsze brałem w almie 1puszka 2.99, a zobaczyłem raz że w realu są za 2.50zł wziąłem na spróbowanie i moim zdaniem różnica kolosalna (jak by bardziej rozwodniony smak i nie ma tyle gazu co te same wody w almie) , więc coś w tym musi być . A co do opakowania oleju tym bym się nie sugerował , raz widziałem omegę która była zalana mobilem 10w40 idącym na rynek Kazachstański , szybko silnik poszedł , ja mogę ci kolego dać bańkę ori tego oleju a naleje najtańszego spożywczaka i ładnie zaplombuję :) Pamiętaj że to Polska tu jest cwaniatwo i nie liczy się zadowolony klient tylko grubszy portfel !! Więc olej do TS które są wrazliwe na zły olej brał bym tylko bdb i z sprawdzonego źródła (przykładowo od Pabla)
 
Czyli wszystkie oleje(shell, elf, castrol, lotos itp) sprzedawane w markecie to jeden wielki syf. Mieszane pół na pół z wodą. A ja głupi od 20 lat tam kupuje:). Miałem przez ten czas ok 15 aut różny marek nie starsze niż 6 lat (passat, golf, bravo, e220,corsa,207,308, a4 itd. ) jakoś żaden się nie zatarł. Mam nadzieje za 147 też wytrzyma :)

PS. Chyba tylko ja widziałem jak art. w promocjach w markecie wykupowali hurtowo sklepikarze całymi wózkami :)Piwo kupione w markecie cudownie zmienia smak jak się kupi je w innym (pożądanym) sklepie tylko drożej. :)
 
Ostatnia edycja:
Więc olej do TS które są wrazliwe na zły olej brał bym tylko bdb i z sprawdzonego źródła (przykładowo od Pabla)

Hmm, a jakie jest źródło Pabla? Chyba sam nie napełnia baniek z olejem ;). Wydaje mi się, że zaopatruje się w hurcie lub od dystrybutora - tak jak inne nieduże sklepy/serwisy.
 
znaczy ja nwm jakie on ma źródło , wiem że ludzie z forum od niego kupują i polecają więc ja też polecam , chociaż oleju jeszcze nie kupowałem tylko dodatki millersa do ropy , ale chyba niedługo kupię , bo 3 tys do wymiany mi zostało
 
Wydaje mi się, że zaopatruje się w hurcie lub od dystrybutora - tak jak inne nieduże sklepy/serwisy.

Zaopatruję się tylko i wyłącznie u dystrybutorów danego produktu na nasz rynek, czyli na Polskę.
Nie kupuję oleju z hurtowni, która nie potrafi powiedzieć skąd dokładnie ma towar, tak, jakby to była jakaś kosmiczna tajemnica.
Większość hurtowni sprzedających dziwnie tanio tłumaczy, ze kupuje bezpośrednio z Niemiec lub innego kraju, a tak naprawdę sprzedaje nie wiadomo co.
Znam temat i wiem co skąd się bierze, ale o tym było już pisane wielokrotnie.

- - - Updated - - -

znaczy ja nwm jakie on ma źródło , wiem że ludzie z forum od niego kupują i polecają więc ja też polecam , chociaż oleju jeszcze nie kupowałem tylko dodatki millersa do ropy , ale chyba niedługo kupię , bo 3 tys do wymiany mi zostało

Dzięki. ;)
 
ostatnio piłem "LECH-a" z biedronki
i więcej w markecie piwa nie kupię
kilka łyków i do zlewu
nie mówię że będzie tak z olejem, ale przy TS nie ryzykował bym
Głupi przykład.Lech nie ma innej linii dla biedronki i dla reszty świat.Różnica może być owszem,a to z powodu takiego że lecha produkuje kampania piwowarska w Białymstoku,Tychach,Poznaniu(W każdym miejscu inna woda).Sądzisz że rafineria leje inny olej do marketu,inny do serwisu a jeszcze inny na stację?Totalna bzdura.
 
.Sądzisz że rafineria leje inny olej do marketu,inny do serwisu a jeszcze inny na stację?Totalna bzdura.

Niestety to nie bzdura.
Jeśli producent auta złoży zamówienie na produkt o takich i takich parametrach, to taki dostaje, i wcale nie jest powiedziane, ze producent oleju taki sam olej leje do baniek ze swoim logo.
Ciekawe dlaczego oleje medialnych marek mają inne opakowania na różne kraje docelowe.
Często gęsto, nawet na markowych napojach mamy dopisek, wyprodukowano dla ... .
Swego czasu TYSKIE było w puszkach bodajże 0,7l tylko i wyłącznie w jednej sieci marketów.
Sieć zamawia i siec ma.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra