syczenie i dym przy wyższych obrotach... pomocy

  • Autor wątku Autor wątku alf147
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
A

alf147

Guest
witam

wsiadłem dziś w moją Alfę 147 JTD 1.9 103kw
i zauważyłem że od momentu kiedy się załącza turbina (kiedy dmucha)
około od 1700 obrotów występuje gwałtowne syczenie
i wyraźny spadek mocy choć nie ma tragedii
jeżdżę cały czas na błędach
błąd P0404
Układ recyrkulacji spalin - sygnał poza zakresem/wydajność
oraz
błąd P0238
Czujnik A wspomagania turbosprężarki - wysoki sygnał wejściowy

lecz nie występował ten problem wcześniej
zauważyłem również że alfa zaczęła teraz dymić gdy wchodzi na obroty
sprawdziłem wstępnie węże ten od intercolera
robi się prawidłowo twardy od turbiny ten większy też wydaje się że jest dobry
co mogło się stać
pomocy koledzy....
 
EGR masz otwarty non stop i rozwalone sterowanie zmienną geometrią turbiny - jak tak sobie dłużej pojexdzisz to turbawka bedzie do wymiany....
 
czy to prawda że elektromagnesu nie mogę samego wymienić tylko cały EGR???
a co to czujnika odpowiedzialnego za zmienną regulacją to nie wiem gdzie się on znajduje... wiem jak wygląda ale znaleźć go nie mogę :(
turbina jak na razie sprawna bo dmucha...
wydaje mi się że te syczenie wychodzi z intecoolera
jutro mi to mechanik sprawdzi....
długo mogę tak jeździć bez tego EGRu bo w sumie to jakiś wydatek :((( ???
 
ja tam specem nie jestem ale co jak by kolega sobie EGR zaślepił? ja w swojej 1.9 JTD 115KM mam całkowitą zaślepkę i hula. bo jak zaślepiam EGR to tak jak bym go wyłączył z użycia, czy się mylę?
 
Zamiast grzebać w elektronice i innych tak EGRach to sprawdź najpierw wszystkie rury do intercoolera. U mnie było to samo, spadek mocy, dymienie, syczenie przy dodawaniu gazu i okazało się że rura która wychodzi z intercoolera miała niewielką dziurę. Sprawdź to.
 
bingo rura wychodząca od filtra wchodząca od turbiny od samego dołu była uszkodzona...
na razie zaleczyłem i jest ok...
pozdrawiam i dzięki za info wszystkim
 
Amortyzatory
Powrót
Góra