spalanie 9l na 50km c czyli 18 na 100!! 1.8;/

N

nerlo1991

Guest
witam moja alfa dzis jadac do wawy (godz 19 czyli nie ma korkow) zrobiłem 54km i spaliła mi 9l paliwa!! ;/ czy to normalne spalanie 18na 100? jechalem raczej delikatnie czasem tylko troche ostrzej termostat jest nowy temp 90stopni cały czas
 
dym?? hmmm wogole nie dymi ale jak wyciagne rurke od powietrza co do filtra idzie to na biała dymi aka mgła :D
 
- a jakie parametry adapatacyjne TRA, FRA w końcu to M1.5.5 w ECu siedzi.
- tylko ten wasz komputer WAS tego nie poda.
 
Kiedyś w innej marce miałem lekko pękniętą głowicę i płyn w niewielkich ilościach dostawał się do oleju. Wtedy palił 20l/100 km i dymił na biało. Może sprawdź u siebie, czy uszczelka pod głowicą jest OK bo może być lekko wydmuchana i nie ma kompresji jak należy. A jak z mocą i kulturą pracy silnika - nie zauważyłeś czasami jakichś zmian?
 
uszczelke pod głowica robiłem hmmm tydzien temu... moc ma moze to jest przez falowanie obrotow ;>??

---------- Post dodany o godzinie 16:21 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:19 ----------

a mi dymi jak wyciagne rure z filtra powietrza i ciagnie powietrza ile chce :D płynu nie bywa... cisnienia w zbiorniczku nie ma wiec raczej nie to... w oleju nie ma wody i nie przybywa oleju :D
 
wyjeżdrzajac do wawy miałem dosłownie 0 paliwa!! wyjezdziłem prawie do sucha xD zatankowałem za 45zł czyli 9 a nawet 10l!! zrobiłem 56km i znow opor rezerwa jak wtedy 0 paliwa...
 
wyjeżdrzajac do wawy miałem dosłownie 0 paliwa!! wyjezdziłem prawie do sucha xD zatankowałem za 45zł czyli 9 a nawet 10l!! zrobiłem 56km i znow opor rezerwa jak wtedy 0 paliwa...

Ciekawa metoda na sprawdzanie zużycia. Skąd wiesz ile Ci w baku zostało? ile to jest prawie? Ja sugeruje Ci zalać do pełna.. pojeździć troche i znowu zalać do pełna. i wyjdzie Ci dosyć dokładnie ile paliwa spalił. Ja bym nie ufał wskazówce:D
 
Zapewne a raczej napewno nie pali Ci 18l/100 km ;) Spalania się tak nie sprawdza jak Ty to zrobiłeś tylko tak jak kolega wyżej to opisał :) do pełna zrób z 200-300 km i zalej znowu do pełna a potem ilość wlanego paliwa podziel przez ilość km i masz dokładny wynik spalania na 100 km.

Pamiętaj aby lejąc do pełna a potem znowu lejąc do pełna auto stało idealnie tak samo jak ostatnio :)


Wskaźniki paliwa w naszej Belli są niestety "lekko" przekłamiwujące... np stań prawymi kołami na krawężnik i postój tak troche... nagle wzrośnie Ci paliwo o 1/4 baku ;) a gdy staniesz na odwrót to spadnie o 1/4 baku ;D itp bajery wyświetla nasz wskaźnik więc mu nie ufaj :) Mi przykładowo świeci ciągle rezerwa (jak jadę) tak jakby zostało już tylko 6L... a tak naprawde "przykładowo Ja" miałem jeszcze dobrych 13 Litrów ;)


Gdy sprawdzisz juz spalanie w sposób jak opisaliśmy (najlepiej 2-3 razy) i spalanie było by faktycznie tak duże... to wtedy trzeba myśleć co dalej bo może gdzieś masz poluzowane łącze i cieknie Ci z baku? (częsty przypadek)

Posprawdzaj gdzieś na kanale czy nie widać jakiś wycieków.

Pozdrawiam
 
Ja sprawdzałem ostatnio spalanie lejąc do pełna i po przejechaniu 100km znowu do pełna, tj. do pierwszego odbicia pistoletu. Weszło 17,3litra ;)
Ale po drugim tankowaniu zrobiłem już 320km, a wskaźnik pokazuje trochę powyżej połowy zbiornika, więc jest dobrze mimo pierwszego wskazania. Tak jak niektórzy piszą, wskaźnik paliwa działa trochę jak barometr. Radzę dokładnie przeliczać ilość lanego paliwa i przejechanych kilometrów i sprawdzić kilka metod.
 
Najpierw zalej do pełana, jak radzą koledzy, tylko w ten sposób ustalisz prawdziwe spalanie.
 
no ale piszac 18l to i tak zaniżyłem xD bo naprawde wyszło by ponad 20 wiec... i tak jest duzo za duze spalanie
 
Ludzie piszą jak się mierzy ale skoro są podejrzenia, że dużo pali, to może najpierw warto odpalić silnik i zobaczyć czy kałuża paliwa się pod nim nie robi.
 
wyjeżdrzajac do wawy miałem dosłownie 0 paliwa!! wyjezdziłem prawie do sucha xD zatankowałem za 45zł czyli 9 a nawet 10l!! zrobiłem 56km i znow opor rezerwa jak wtedy 0 paliwa...

Tego się właśnie obawiałem :]

Zrób tak jak koledzy piszą, bo Twoja metoda jest do bani.

Daj znać co ustaliłeś.
 
Nie ma opcji. Mi taki sam silnik spala średnio 8-8,5l/100km. kiedyś spalił mi nawet 6l/100km, 10l/100km gdy go cisnę, a zdarzyło się nawet 13l/100km (oj starałem się ;))
 
813924179a.jpg

1 to ile 10 czy 15l??
2 to ile?? 45l ?
 
Licznik w mojej 156 jest tak niedokladny ze pomiar po liczniku nie ma zadnego sensu - tylko od tankowania do tankowania do pelna. Ja z niego korzystam tylko w celach identyfikacji pelny/pusty.
 
Patrze na wskaznik i jesli sie konczy to tankuje. Ale na pewno nie wiem czy jest to jeszcze 10L czy 15L w baku - tym bardziej ze jak zostawie auto pod gorke to czasem wskaznik prawie i 1/4 potrafi zmienic wsakazanie.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra