Regulacja fotela kierowcy

  • Autor wątku Autor wątku Kotu
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia

Kotu

Nowy
Rejestracja
Paź 4, 2009
Postów
59
Lokalizacja
Kielce
Auto
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 116 PS Distinctive
Witam. Zakupiłem ostatnio AR 147 1.9 JTD i mam problem z regulacją fotela kierowcy, otóż gdy chcę podwyższyć siedzenie to nie ma problemu, ale problem jest z opuszczeniem fotela i teraz muszę siedzieć jak na koźle choć to bardzo niewygodne. Czy da się jakoś łatwo to naprawić??
 
Temat był już poruszany na forum, w każdym razie najprawdopodobniej ( tak było w moim przypadku ) zepsuł sie mechanizm opuszczania fotela, u mnie ta dzwignia poprostu się zablokowala i nie opuszczala fotela, odkreciłem tą dzwignie, potem osłone która jest dookoła fotela i wykreciłem ten mechanizm siedzi na 3 śrubach, jezeli chcesz mieć sprawne opuszczanie mozesz zamowic nowy i sobie wymienic ( mowa oczywiscie o tym kolku ze sprezynami ) , w moim przypadku najlepiej jezdzi mi sie na najnizszej pozycji wiec wykrecilem, usiadlem na fotelu zamontowalem ten mechanizm i jest ok, no az do momentu ponownego dzwigniecia siedziska ;)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra