• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

[146] Opony zimowe 175x70x14

Rejestracja
Kwi 5, 2008
Postów
332
Lokalizacja
Polska
Auto
Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
Czy z tym rozmiarem bedą jakies problemy w alfie 146 boxer. Zalezy mi aby ja troche podniesc na zime. Duzo jezdze po drogach gruntowych i ciezko tam z odsniezaniem. Ogolnie nie przewiduje jazy z wiekszymi szybkośniami.
 
Witam,
Co prawda robi się troszkę ciaśniej między oponą, a nadkolem, ale spokojnie możesz zakładać opony o takim rozmiarze. Moja 145tka śmiga już dwie zimy na Firestonach o takim rozmiarze, także na 100% będzie pasowało. Pozdrawiam.
 
u mnie jest profil 60 i jest jeszcze bardzo dużo miejsca, także śmiało mozna na tym śmigać
 
jakie polecacie szerokosci felg najlepsze na zime

---------- Post dodany o godzinie 15:44 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:40 ----------

ja bym chcial zalozyc 195/70/r15
 
jakie polecacie szerokosci felg najlepsze na zime
ja bym chcial zalozyc 195/70/r15

Kolego, nie myl szerokości felgi z szerokością opony :)

Osobiście jeżdżę na 195/65/R15 i o ile dla AR156 z silnikiem 2.4 JTD taka opona nie przeszkadza, to uważam że do AR146 zimą będzie ona przyczyną większego spalania i gorszego prowadzenia Belli. Szerokość opony powinna być dobrana do wagi samochodu i mocy przenoszonej na koła, a dodatkowo zimą na śniegu wskazane są węższe oponki, by autko nie pływało na luźnej nawierzchni.

Co innego latem, na asfalcie - tutaj wedle gustu można założyć szersze butki wedle uznania.

Pozdrawiam,
 
195 na zimę to za szerokie myślę, że bardzo dobre będą 175 albo 185 :D
 
Amortyzatory
Powrót
Góra