• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

Obroty i brak mocy :(

Rejestracja
Kwi 8, 2009
Postów
412
Lokalizacja
podlaskie
Auto
AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
Witam!
Mam problem. Moja alfa 156 1.6 TS ma problem z obrotami, brak jej mocy i zaówarzyłem ze jest chyba podniesione spalanie.
Wymienilem przepływke, wyczyściłem przepustnice i nadal to samo.
Została mi sonda lambda albo silniczek krokowy.
Teraz mam pytanie.
Po podpięciu pod kompa wyskoczył mi błąd "sonda lambda przez katalizatorem" ,przepływka jest ok, ale co jest dziwne przynajmniej dla mnie że zachowywala sie tak jak by jej nie było wogole wykres - prosta linia. Czy to jest mozliwe aby sonda dawała taki wykres???????
 
a Kolega jest pewien ze wszystkie kable od sondy za na swoich miejscach? może wystarczy przeczyścić styki bądź sprawdzić poprawność połączenia - zawsze najlepiej zacząć od najprostszych rzeczy ;) ewentualnie może kat się zapchał? zajrzyj do niego
 
Wyglada ze z podłaczeniem wszystko ok. W pon wymienie sonde i powiem czy cos pomogło :)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra