[146] kontrolka oleju

kulik

Użytkownik
Rejestracja
Lip 16, 2011
Postów
168
Lokalizacja
Rybnik
Auto
alfa romeo 146
Cześć
Nie znalazłem podobnego tematu wiec postanowiłem zapytać .
Po rozgrzaniu silnika do ok 80 - 90 * zaczyna migać kontrolka oleju na wolnych obrotach .
Posiadam ją od 4 lat i nigdy wcześniej takie cos się nie działo .
Alfa jest zalana olejem valvoline max life 10w40 .
z góry dziękuję za ewentualne wskazówki
 
Jak najszybciej zmierzyć cisnienie oleju manometrem jesli jest ponizej 0.6b to trzeba odszukać przyczynę słabego cisnienia, dalsza jazda z mrygajacą kontrolką spowoduje zatarcie silnika
 
Szczerze to ten max life traci swe wlasciwosci już po 5tkm, a jak ktos daje jeszcze w palnik to szybko nadaje sie do wymiany.
Zobaczysz to jak zamontujesz zegary temp. i cis. oleju.
Mimo wszystko sprawdz, to cisnienie. Później ewentualnie miska w dol.
No, ale to juz zwykle smutny widok.
 
Ostatnia edycja:
Szczerze to ten max life traci swe wlasciwosci już po 5tkm, a jak ktos daje jeszcze w palnik to szybo nadaje sie do wymiany.

od czasu kiedy wymieniałem gumki zaworowe nic się niepokojącego nie działo na tym oleju . Można to tak samo zinterpretować jak mit i o tym ze TS musi brać olej . Nie zamierzam się z nikim kłócić o to czy musi brać czy nie ale przekonałem się o tym ze nie musi . Takie małe OT , a codo ciśnienia oleju nie sprawdzałem bo nie miałem kiedy .
 
Amortyzatory
Powrót
Góra