[159] Grubość tarcz.

  • Autor wątku Autor wątku mista
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Chyba nie wszystkie wersje miały czujniki zużycia klocków (przynajmniej tak podaje instrukcja). Jak najprościej sprawdzić czy w swojej wersji posiadam te czujniki? Pewnie w wersjach (podejrzewam wesje z brembo) z czujnikami po włączeniu zapłonu pojawia się na chwilę (testowo) pomarańczowa kontrolka sygnalizująca zużycie klocków?
Wydaje mi się, że wszystkie wersje mają możliwość podłączenia klocków ze stykiem zużycia bo takowe muszą być założone, jeżeli to ma działać.
Przy wymianie klocków ktoś mógł wsadzić bez styku zużycia.
 
zapytajcie dobrego tokarza co mysli o wymianie tarcz o grubości 26 mm...

Jak bym pytał większości tokarzy co mam robić z moim autem, to już bym pewnie miał marmurowe M1 ma komunalnym...

---------- Post added at 10:37 ---------- Previous post was at 10:34 ----------

nie kontrolki, tylko czujniki i nie na tarczach tylko w klockach hamulcowych...

Owszem są "kontrolki". Wiele marek tarcz ma je w postaci ciemniejszego frezu/odwiertu w ściernej części tarczy. Jak ten frez się zrówna z tarczą to znak, że powinna nastąpić zmiana.
 
Ostatnia edycja:
To widać nie przeczytałeś bo większość pisała, ze 26mm bo tyle podają producenci tarcz. Tylko jeden był fanem toczenia tarcz, które maja poniżej 26mm ;]
 
Amortyzatory
Powrót
Góra