[GTV] Gdzie znajduja się gniazda diagnostyczne?

  • Autor wątku Autor wątku chudy18
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
C

chudy18

Guest
Mam problem ze znalezieniem gniazda diagnostycznego w mojej gtv znalazlem tylko jedno od ABS a sa ponoc trzy, jesli wiecie gdzie bardzo bym prosil o informacje o i ch polozeniu.:)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
od airbagu masz pod tylną kanapą, od osprzętu silnika masz po stronie pasażera w tunelu (lewarka,recznego) pod deską rozdzilecza.
 
i jeszcze pod lewą osłoną pod maską (blisko lewego reflektora)
 
Znalazłem złącze diagnostyczne pod siedzeniem z tyłu od Airbagu, znalazłem też od silnika w tunelu obok nóg pasażera, znalazłem tez od abs pod maską, ale nie widze nigdzie złącza o któym mówi aniol_jojo. Od czego niby ono by było ?
 
Teoretycznie od silnika, po lewej stronie przy lampie stając przodem do maski. Chyba że ja mam jakiś wynalazek który jest bo jest jako gratis od firmy ;) Do poduszek jest jeszcze pod maska na ścianie grodziowej mniej więcej na środku
 
Teoretycznie od silnika, po lewej stronie przy lampie stając przodem do maski. Chyba że ja mam jakiś wynalazek który jest bo jest jako gratis od firmy ;) Do poduszek jest jeszcze pod maska na ścianie grodziowej mniej więcej na środku

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie i zaznaczyć gdzie dokładnie znajduje się ta wtyczka ? (ta gratisowa :)).
 
Witam!
Nie mogę znaleźć gniazda abs, gdzie ono się znajduje?
(Abs głupieje podczas jazdy, czy ma ktoś pomysł na przyczynę).
Pozdrawiam.
 
Eeee, ten schowek na lewarek w tunelu koło nóg pasażera to w wersji po liftingu Bo bardzo mnie to zaciekawiło:) A nie chce mi sie toczyc kilka pięter na dół sprawdzić:)

[EDIT] SORRY NIE ZAKUMAŁEM:) ZA WCZEŚNIE JAK DLA MNIE< POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:
dzisiaj przy kontroli płynów zauważyłem obok skrzynki bezpieczników na ścianie grodziowej wtyczkę zaślepioną i przytwierdzoną do podstawy tej skrzynki, to wspomniane złącze doagnostyczne ABSu chyba
pod fotelami jeszcze nie szukałem, ale zerkałem pod deską rozdzjelczą od strony pasażera i nie znalazłem żadnego wtyku, tak samo przy reflektorach nie stwierdziłem obecności złącza ;)
Slepecci, rozumiem Twoje niezakumanie, też w pierwszej chwili pomyślałem o lewarku do podnoszenia auta :lol:
 
Witam!
Dalej nie udało mi się zlokalizować gniazda diagnostycznego abs (czy po 98 roku obd nie było obowiązkowe?). Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie sugestie, mechanik się już poddał.
Pozdrowionka.
 
a nie ma tak, że do ABSu diagnozę robisz przez złącze sterownika silnika, bo są sprzężone ze sobą, albo przynajmniej diagnoza przez ten sam obwód
obecnie w samochodach sterownik silnika współpracuje z ABSem

edit...
przy okazji zmiany żarówek zrobiłem fotki dwu złącz, które pod maską znalazłem
przy prawym reflektorze, widoczne na samym środku fotki

20110407851.jpg

jeśli jest złącze przy reflektorze, to w nogach pasażera z przodu go nie będzie?

oraz na ścianie grodziowej między modułem ABS i skrzynką bezpieczników, tez na środku fotki

20110407852.jpg

które do czego w końcu jest? :)
 
Ostatnia edycja:
OBD było od 99r, ale czy pozmianowa od 04.98r (nowe wnętrze) miało to nie mam pewności. W każdym razie model 2000 ma OBD po lewej stronie kierownicy na dole,pod osłoną.
 
dzisiaj miałem podpięte auto pod kompa i ... brak możliwości odczytania pamięci sterownika:dontknow:
wtyczka przy reflektorze ma tylko dwa przewody zamiast trzech - czarny i niebieski z szarym - a trzecie miejsce jest zaślepione na czerwono
czy ktoś podpowie jak się zabrać za to, żeby była diagnoza i inne z tym związane możliwości?
będę wdzięczny
wtyczka ABSu ma 3 przewody i poszło gładko
 
Kolega w 146 ts wpięcie od ecu ma na 3, a tylko 2 są kabelki, wszystko działa. Albo zła wtyka;)
 
innej w aucie nie znalazłem, dlatego pytam co i jak
może to wina oprogramowania na jego kompie i złego schematu podłączeń
może uda mi się u kogoś innego zrobić diagnostykę
 
poprzeglądałem schematy i złącze przy prawym reflektorze jest od diagnostyki alarmu :D
złącze sterownika silnika jest obok niego, czyli pod deską rozdzielczą nad nogami pasażera i również posiada dwa przewody: czarny - masa, biały z czerwonym - do sterownika
przy najbliższej okazji odszukam to złącze i ponownię diagnostykę
czyli w samochodzie są 4 złącza ;)
 
dwa przy reflektorze? przy którym? u mnie znalazłem tylko przy prawym i to już wiem, że jest to alarm, na ścianie grodziowej na środku jest od ABS'u, pod tylną kanapą na środku przy module jest od poduszek, pod dechą (z tego wynika) jest przy sterowniku
może jeszcze od klimy będzie piąte złącze, ale nie namierzyłem go jeszcze
kolegi program diagnostyczny pokazuje tylko 3: sterownik, ABS i poduszki, tego od steronika nie znaleźliśmy, ale może jest dobrze schowane :P będe nurkował pod schowkiem, to poszukam
 
Ostatnia edycja:
szukałem złącza w okolicy ECU
gruba wiązka do sterownika i cienka do silnika wentylatora oraz do lampki na nogi, zacząłem nawet rwać wykładzinę, ale tam nic nie ma :P
po stronie kierowcy też nic nie namierzyłem, chyba go nikt nie uciął z premedytacją?!
 
Amortyzatory
Powrót
Góra