gdzie kupić olej do skrzyni Sportronic

  • Autor wątku Autor wątku pedro99
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
  • Tagi Tagi
    olej
P

pedro99

Guest
musze pilnie kupić olej do skrzyni automatycznej wiem że tylko nadaje się ESSO ale 20 litrów nie potrzebuje, na Allegro jest kilku sprzedających którzy oferują bańki 5 litrowe tego oleju oczywiście w opakowaniach zastępczych. Czy ktoś z Was już od nich kupował i czy to jest pewne źródło, przy moim szczęściu boje się że przyślą mi olej kujawski z pierwszego tłoczenia
 
ale zasady korzystania z allegro znasz ? jak gość ma 1000 pozytywów to nie myśl że dostaniesz kujawski ...
zawsze tez mozesz skontaktować się ze sprzedającym i dogadać wszystko
ja bym się nie martwił
 
Ja bym jednak odwiedził ASO w tej kwestii
Żeby dostać odpowiedź, że oleju w tej skrzyni się nie wymienia?

Ja kupiłem na Allegro.
Kupowałem 10 litrów i dostałem w orginalnej bańce.
Samochód sprzedany ale wiem, że skrzynia pracuje prawidłowo.
Odezwij się do mnie na PW to Ci polecę sprzedawcę.
Pozdrawiam
 
ale zasady korzystania z allegro znasz ?
zasady znam ale w naszym kraju wszystko jest możliwe a cwaniaczków nie brakuje sam mam znajomego który nabija punkty na drobiazgach a później robi na tym koncie kilka poważnych wałków i tak mu się udaje już długi czas a właśnie jedna skrzynia mi padła bo poprzedni właściciel wlał do niej jakieś pomyje więc chcę mieć pewność zalewając nową że leje oryginalny olej
 
Instrukcja nie przewiduje wymiany tylko sprawdzenie poziomu i ewentualne uzupełnienie - to co myslisz że woda uzupełniają?
Maciek szanuję twoją wiedzę w zakresie techniki motoryzacyjnej ale o 4HP20 to wydaje mi się, że wiesz nie dużo.
Nie wiem czym uzupełniją ale nie maja oleju, który nadaje się do tej skrzyni.
Powiem więcej nie wiedzą jak ten poziom sprawdzić.
Sprawdzone osobiście w dwóch ASO.
Manual do 166 o ile pamiętam o skrzyni automatycznej nic nie mówi.
Esso LT 71141 był kiedyś sprzedawany pod marką Tutala, ale już nie jest.
Pozdrawiam

kubicze napisał:
A mam małe pytanko, przy jakim przebiegu wymieniasz olej w tej skrzyni??
Instrukcja mówi o ile pamiętam 100tyś.
Ale chodzi o wymianę dynamiczną, czyli całego oleju.
W praktyce robi się wymianę statyczną, czyli mniej więcej połowę oleju.
Wobec tego radzę wymieniać olej co 50-60tyś.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Amortyzatory
Powrót
Góra