czerwone podświelanie.156

kamien007

Nowy
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
688
Lokalizacja
Łęczna
Auto
Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
witam .
ostatnio się tak zastanawiałem czy jak bym zamontował czerwone żarówki do poświetlania tablicy rejestracyjnej, to czy by mi by za to zabrali dowód?
białe diody fajnie wyglądają ale zdemontowałem je bo pokazywały ciągle bład że żarówka spalona i włożyłem żarówki philipsa 5w jasne. Ale wolał bym czerwone włożyć. wiec proszę o radę.
 
Zabiorą, bo mają takie prawo. Natomiast zastanawia mnie sens takich udziwnień i to jeszcze w AR...
 
a czemu udziwienia? robie to na co mnie stać niestać mnie na xenony, za 1400zł
 
zabiorą, nie zabiorą..
w swojej zielonej 146 mam oswietlona blache z tylu na zielono, z przodu mam pasek ledowy i stroboskop (co prawda rzadko używany, zwykle do przejazdu po nocy przez osiedle żeby sie ludzie oglądali za Bellą), na moje oko to blacha sie za malo rzuca w oczy zeby od razu dowód zabierali.:)
btw, zastanawialem sie jeszcze nad neonem pod spodem i diodami pod klamkami, w srodku wszystkie mozliwe podswietlenia mam zielone.
 
nie no mowie np. ze trzeba zacząć. od czegoś małego i się wyróżniać. a nie np. wydac na te xenony. zle na pisałem. bo zmęczony jestem naprawa fotela .
 
poczytaj w kodeksie o oświetleniu - o ile się nie mylę to tablica ma być widoczna i tyle , ale znowu jest osobny temat o kolorach świateł w aucie więc jeżeli temat cię interesuje to poczytaj i juz
 
jak chcesz tanio wyroznic auto to sobie zrob swiecace wentyle taniej wyjdzie:P
po co cudowac z podswietleniem tablic??
 
A mnie zastanawia podświetlenie rejestrarcji w niektórych lexusach. Są to jakieś wypasione żarówki, czy może idealnie białe LED?
Wie ktoś może?
Takie podświetlenie by mnie interesowało :)
Pozdrawiam.
- Rafał
 
A mnie zastanawia podświetlenie rejestrarcji w niektórych lexusach. Są to jakieś wypasione żarówki, czy może idealnie białe LED?
Wie ktoś może?
Takie podświetlenie by mnie interesowało :)
Pozdrawiam.
- Rafał



na innym forum zastanawiali sie nad lexusem i bmw i ktos dal napisal ze tak wyglada podswietlenie w nowym bmw 3
pc110002ia5.jpg


tu masz link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47282
jeden gosc sobie zrobil ledowe podswietlenie sa zdjecia jak mu to wyszlo w VW
 
Dzięki za link :)
W sumie można by wstawić zamiast żarówki diodę z rozpraszającą soczewką - pełno takich na allegro, ale trzeba by wówczas na przewód wlutować opornik, żeby kontrolka się nie świeciła. I tutaj pytanie do elektryków - jaki opornik wlutować, żeby po wymienieniu żarówki na LED kontrolka spalonej żarówki się nie świeciła?
Pozdrawiam.
- Rafał
 
nie ma za co
a mam pyt po co ci dobrze podswietlona tablica?:P lepiej zeby swiecilo ale slabo hehe;d

taka zarowka wchodzi do podswietlenia?taka miales?
(9 LED - DŁUGOŚĆ 42 MM ,STOSOWANE DO: LAMPEK WEWNETRZNYCH ( PODSUFITKA), TABLIC REJESTRACYJNYCH, OŚWITLENIA BAGAŻNIKA ITP ,ZAMIENNIKI 12 V GOTOWE DO MONTARZU( NIC NIE TRZEBA PRZERABIAC ANI LUTOWAĆ)WYSTARCZY WYJĄĆ STARE I WCISNAĆ NOWE)<-dane z aukcji zeby nie bylo ze robie bledy:D

rurka9led.jpg


koszt 9zl
http://allegro.pl/item804146335_9_diodowa_zarowka_rurkowa_dl_42mm_led_design.html
z rzeszowa ktos sprzedaje
a czytalem ze wpadasz do rzeszowa czasem
 
Ostatnia edycja:
Nie mam nic do ukrycia :)
A jasne podświetlenie po prostu bardzo mi się podoba :)
W podświetleniu rejestracji jest inna żarówka niż ta, której przykład podałeś. Tam są dwie żarówki całoszklane 5W. Mam obecnie philips'a i świecą znacznie jaśniej niż zwykłe, ale w porównaniu do tych z lexusa wymiękają.
Pozdrawiam.
- Rafał
P.S. tak, bywam czasem na weekend w Rzeszowie.
 
Ostatnia edycja:
kolega zamontował u siebie takie żarówki jak kolega kt0sfajny pokazuje i wygląda to na prawdę fajnie. Ładne białe światło. Zmienił też oświetlenie wnętrza. Podobno jest firma w krk która zajmuje się takimi rzeczami. Można u nich kupić każdy rodzaj żarówki tylko jakby "wewnątrz" są diody LED. Dowiem się w najbliższym czasie gdzie to zamawiał i podam namiary na forum
 
aha mi sie jeszcze nie spalila wiec nie wiem jaka jest
ja mysle zeby sobie wywalic halogeny bo i tak sie prawie wogole nie uzywa i w to miejsce chce sobie dac swiatla do jazdy dziennej
ma ktos tak?
 
wywalic halogeny (...)i w to miejsce chce sobie dac swiatla do jazdy dziennej
a w jaki sposób chcesz coś takiego zrobić? Nie wiem czy do tego czasem Ci się drogówka nie przyczepi bo można włączyć światła mijania, włączyć halogeny po czym wyłączyć światła mijania a zostawić tylko postojowe i halogeny też będą się świeciły.
Kolega ma Skodę Octavię i oryginalnie ma tak zrobione że w miejscu halogenów są dodatkowo światła do jazdy dziennej.
 
Ostatnia edycja:
ale mi by elektryk zrobil nowe przewody itd
zeby sie wlasnie wylaczaly jak wlaczam mijania itd
nie ruszal bym instalacji od halogenow zebym w razie czego mogl je kiedys znowu podlaczyc
chodzilo mi tylko o wykorzystanie otworow po halogenach na swiatla do jazdy dziennej
 
Ostatnia edycja:
pomysł zły nie jest... wg. mnie by to przeszło :D póki nie zrobisz się nie przekonasz :D
 
pomysł zły nie jest... wg. mnie by to przeszło :D póki nie zrobisz się nie przekonasz :D

no dzisaj musialem wymienic wszytskie wahacze gora dol przod tyl droga "przyjemnosc" wiec nie mam kasy na takie rzeczy poki co
a szkoda szpecic alfe jakimis paskami led w stylu audi czy cos wiec pomyslalem ze w miejsce halogenow;d bo i tak malo kiedy sie je uzywa
tylko jeszcze musze sprawdzic czy sa 25cm od ziemi bo do jazdy dziennej nie moga byc nizej niz 25cm od ziemi
jak bede mial kase na takie cos;d i sobie zrobie to napisze na forum i wrzuce foty
 
Amortyzatory
Powrót
Góra