czeka mnie wymiana tlumika końcowego

M

Mateusz

Guest
WItam
Bede musial niedlugo wymienic tlumik koncowy w mojej alfie 156 1,8 TS
Nie chce zadnych wymyslow, tlumik musi byc najcichszy z mozliwych!
Moze cos doradzicie?

A drugie pytanie:
otoz jezdze na LPG (sekwencja) i spotkalem sie z opnia, ze mozna spokojnie zastapic w tym wypadku katalizator, strumienica...
CIekaw jestem co na to powie moj 1,8 TS?
Robil ktos taki zabieg?
moge zrobic to za jednym razem, dlatego pytam.

Z gory dzieki!
 
strumienica

strumienica, sam chciałem się o to zapytać. Ja nie mam u siebie wprawdzie gazu a zwykłe 1.8 ale jak najbardziej jestem nią zainteresowany. Zwłaszcza ze mozliwe jest zamontowanie jej w puszcze po kacie.
Zakładałem tylko jakiś czas temu watek o tłumikach i mam obawy że silnik moze ulec jakiemuś dodatkowemu rozpręzeniu i stracić na mocy.
Pzdr
 
strumiennica

czyli z tego co widze takie rozwiązanie się sprawdza. Zwłaszcza że strumiennica jest tańsza od kata nowego.
Pozdrawiam
 
b.pawelek,

To zalezy ile masz sond lambda i gdzie
Jezeli masz tylko przed katalizatorem to nie ma problemu (Oczywiscie jezeli jest to strumiennica dedykowana do tego silnika ) Jezeli masz za katem to z tego co wiem jej nie zalozysz
 
stru

nie wiem ile mam sond i gdzie. Mam 156 z 99 roku z 1.8, może ktoś mi powie???
Pozdrawiam
 
B.pawełek daj sobie spokój ze strumienicą. Na pewno nie podniesie Ci mocy , ani nie spowoduje że auto ożyje jak piszą niektórzy. Samochód będzie tylko głośniejszy i będzie czuć bardziej spaliny z wydechu. Możesz też mieć problem z przeglądami.
Jeśli masz przypchany lub rozsypany katalizator , a nie chcesz kupywać oryginalnego , to spraw sobie uniwersalny katalizator dobrany do odpowiedniego modelu.
Co do sondy , to masz jedną przed katalizatorem.
 
b.pawelek,
Sonde masz jedna ale gdzie nie wiem
ja mam ver 2002 i 3 sondy lambda
Jedna na kolektorze wylotowym jedna przed katalizatorem i jedna za katem
 
sprawdze

jutro sprawdze bo mam chyba jakiś biuletyn o wydechu i itd w 156.
Pzdr
 
Amortyzatory
Powrót
Góra