225/45 R17 Jakie prawidłowe ciśnienie opon?

RogerIZ28

Nowy
Rejestracja
Paź 31, 2008
Postów
715
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie
Auto
Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
niestety w wyszukiwarce nie znalazłem żadnych informacji, ani w instrukcji obsługi (dla jakichkolwiek 17") więc bardzo proszę o informacje
pzdr
 
witam
w instrukcji owszem jest 2.3,ale dla wezszych opon,w tej samej instrukcji jest podane ze dla opon 225/45/17 zalecane cisnienie to 2.7.
pozdrawiam
 
straszny temat , pomocy , ciśnienie odpowiednie tak by nie jeżdzić na flakach , boszeee to chyba widać ,
 
straszny temat , pomocy , ciśnienie odpowiednie tak by nie jeżdzić na flakach , boszeee to chyba widać ,

Nie pompuje sie 'aby nie jezdzic na flakach' tylko tak aby opona stykała się optymalnie z nawierzchnią - a więc nie za male aby nie zcierac boków opony na zakrętach, ale tez nie za duze - bo wtedy wytrzesz środek opony, a trzymanie w zakrętach do optymalnych nie będzie należało. Więc to wcale nie tak smiesznie błacha sprawa...
 
odgrzany koltet też jest dobry ;) ja jeździłem na 2.3 ale teraz na lato nabije 2.5
 
A ja kiedyś takiej informacji szukałem i na ten wątek nie trafiłem. Ogólnie metodą prób i błędów doszedłem że najlepiej w 156 na 17' 225/45 jeździ się przy ciśnieniu 2,7
 
Nie widzę 225/45/R17. Znalazlem 2.7 i 2.4 bar.
 
225-235/40/18 daję 2,5 więcej to mnie zęby bolą i mam wrażenie, że się rozpadnę ;)
 
przynajmniej 2,7
przy 205/50ZR16 w Gtv jest takie ciśnienie, więc przy twoim rozmiarze będzie ok
kolega ma podobne opony do Twoich i jeżdżąc na 2,4 popękały opony po obwodzie z obu stron na barkach i bieżnik na środku był wyraźnie głębszy niż po bokach - za niskie ciśnienie
 
przynajmniej 2,7
przy 205/50ZR16 w Gtv jest takie ciśnienie, więc przy twoim rozmiarze będzie ok
kolega ma podobne opony do Twoich i jeżdżąc na 2,4 popękały opony po obwodzie z obu stron na barkach i bieżnik na środku był wyraźnie głębszy niż po bokach - za niskie ciśnienie
Nie chce mi się wierzyć że przy 2,4 popękały opony musiał mieć mniej. Jak wspomniałem przy moich 18" śmigam na 2,5 dwa sezony i jest OK. Piszesz ,,...przynajmniej 2,7..." więc zakładasz, że to jest minimum? Nie wyobrażam sobie większego ciśnienia to grozi ,,eksplozją" tym bardziej, że opona nagrzewa się i ciśnienie wzrasta:confused:
 
Amortyzatory
Powrót
Góra