[156] 1,8TS modyfikacje wydechu cd

  • Autor wątku Autor wątku b.pawelek
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
B

b.pawelek

Guest
Witam z racji tego że musze w swojej belli wymienić rury w wydechu (wstawiam kwasówki) ponownie odżyła u mnie mysl o pozbyciu sie tłumika środkowego. Jest to u mnie tym prostsze że już w tej chwilii mam oddzielony tłumik srodkowy od katalizatora. W starych rurach jest mnóstwo dziur. Już teraz jest dla mnie odrobine za cichy a po ich załataniu nic nie bede juz słyszał. Widze że ragazzon i supersprint maja tylko kata, i od razu końcowy. Czy ktoś sprawdzał takie konkretnie rozwiazanie w 1.8 ts albo innym tsie??? Jak sadzicie??
Czytałem już inne watki i ile dobrze pamietam kolega Bobryt zwiekszyl srednice rur, ja natomiast wolałbym tego uniknąć. Swoja droga ktoś zna srednice seryjnego wydechu??
Bo w oplu vectrze to pamietam że od huku urywało prawie głowe.
Pytałem sie na innych forach ale nikt nie odp a zalezy mi na czasie.



Komentarz dodany przez: robak#21: 2008-06-01, 20:09
Proszę o podawanie prefixu przed tematem
 
Re: modyfikacje wydechu cd

b.pawelek napisał:
Witam z racji tego że musze w swojej belli wymienić rury w wydechu (wstawiam kwasówki) ponownie odżyła u mnie mysl o pozbyciu sie tłumika środkowego. Jest to u mnie tym prostsze że już w tej chwilii mam oddzielony tłumik srodkowy od katalizatora. W starych rurach jest mnóstwo dziur. Już teraz jest dla mnie odrobine za cichy a po ich załataniu nic nie bede juz słyszał. Widze że ragazzon i supersprint maja tylko kata, i od razu końcowy. Czy ktoś sprawdzał takie konkretnie rozwiazanie w 1.8 ts albo innym tsie??? Jak sadzicie??
Czytałem już inne watki i ile dobrze pamietam kolega Bobryt zwiekszyl srednice rur, ja natomiast wolałbym tego uniknąć. Swoja droga ktoś zna srednice seryjnego wydechu??
Bo w oplu vectrze to pamietam że od huku urywało prawie głowe.
Pytałem sie na innych forach ale nikt nie odp a zalezy mi na czasie.

U siebie mam tylko tlumik koncowy (przelotowy) jest dosyc glosno ale tak lubie wiec jest oki, pozatym mialem kata na wykonczeniu i po jego wywaleniu Alfa troszke zrywniejsza jest ;), zamiast srodkowego i kata jest rura o tej samej srednicy co orginalna ( nie pamietam dokladnie ale chyba 55mm).
 
a jaka jest cena takiego zabiegu jak wstawienie takiej rury? Boje sie ponadto dziwnych brzdakajacych odgłosów na srednich obrotach. Ale zobaczymy. Mam nadzieje że bedzie ok .Jezeli nie to rury i tak były do wymiany wiec trudno i wstawie środkowy z powrotem
 
b.pawelek, czyżby miłość do Alfy była silniejsza? Jednak nie sprzedajesz?
 
nie jestem w stanie sie przełamać. Chociaż mocno kusiły mnie civice:) Bałem sie ze kiedyś spotkam swoje auto na stacji gazu albo nie wiem co jeszcze. Dlatego zeby odreagowac zmienie wydech
 
hmm to ja mam inna wizje. Kata zostawie bo to i tak metalowy a wywale środkowy:) Juz podpytuje na alfa156.net:P
 
sluchajcie chce przerobic wydech ale tak
czy 1 zostawic wywalic 2 i zamiast 2 strumiennice i 3wywalic
czy
1 wywalic wstawic strumiennice 2 wywalic i 3tez
czy
1 wywalic wstawic strumiennice 2zostawic 3 wywalic

czy jak
 
hmmm zrób tak jak ja u siebie. Nie wiem czy masz na poczatku kata czy nie. Ale chyba nie. Wiec spojrz sobie na strone ss. I wsadz rure długa i od razu końcowy. Lub jeden tłumik i koncowy. tylko ze bardzo ważne bedzie zeby nie ruszać średnicy. Bo zasadniczo i ss i ragazzon do 155 proponuja albo tłumik po srodku i końcowy. Albo tylko koncowy. Sam musisz zecydowac jak bardzo głśno ma być
 
b.pawelek napisał:
hmmm zrób tak jak ja u siebie. Nie wiem czy masz na poczatku kata czy nie. Ale chyba nie. Wiec spojrz sobie na strone ss. I wsadz rure długa i od razu końcowy. Lub jeden tłumik i koncowy. tylko ze bardzo ważne bedzie zeby nie ruszać średnicy. Bo zasadniczo i ss i ragazzon do 155 proponuja albo tłumik po srodku i końcowy. Albo tylko koncowy. Sam musisz zecydowac jak bardzo głśno ma być

co to ss?

a spojz na zdjecie 2 to chyba kat
wiec idzie chyba tak lumik kat tlumik i tlumik koncowy

i proponujesz tlumik zostawic kata out rure dluga i koncowy?
czy
tlumik out kat out tlumik i tlumik koncowy?
 
ss= supersprint
Ja ci proponuje:
1.Pierwszy tłumik wywalić
2.kata zostawić (potem go sobie wymienisz ew na sportowego (lepiej) albo strumiennicegorzej)
3. Tłumik koncowy zostawić.
Ja tak robie i modle sie żeby nie było za głośno
 
b.pawelek napisał:
Ja ci proponuje:
1.Pierwszy tłumik wywalić
2.kata zostawić (potem go sobie wymienisz ew na sportowego (lepiej) albo strumiennicegorzej)
3. Tłumik koncowy zostawić.
Ja tak robie i modle sie żeby nie było za głośno

Mi kiedyś walnął pierwszy tłumik jak jeszcze miałem nissana 1litrowego i chodził nie miłosiernie...rasowo :twisted:
 
hehe... kurcze bo fajnie brzmia takie układy wydechowe na 1 tłumiku. Bo zdarza mi sie odwiedzac miejsca gdzie zjezdzaja sie takie auta, ale jak wczoraj wpadła prewencja + wóz techniczny to wszyscy na pół sprzegle umykali bo to jednak okrutnie sie niesie taki hałas. Ale w sumie tez nie ma reguły bo np nissan sunny na jednym tłumiku bez kata nie jest jakis super głosny. Tak samo suzuku swift albo audi a3, ale juz np honda i to bez wzgledu czy to civic czy accord to hałasuje ze łeb urywa. Nie bede wspominał juz o autach typowo sportowych gdzie można naprawde ogłuchnąc.
 
mi sie bardzo podoba glos z wydachu GTA :D ten bulgot i ryk :!: :mrgreen: piekny dzwiek :!:

chcialbym choc w minimalnym stopniu osiagnac to w swoim silniczku :wink:
podobaja mi sie ryczace wydechy... (w granicach rozsadku :mrgreen: )
jest szansa otrzymania takiego efektu zakladajac koncowy tlumik np.supersprinta :?:
 
gonzo napisał:
mi sie bardzo podoba glos z wydachu GTA :D ten bulgot i ryk :!: :mrgreen: piekny dzwiek :!:

chcialbym choc w minimalnym stopniu osiagnac to w swoim silniczku :wink:
podobaja mi sie ryczace wydechy... (w granicach rozsadku :mrgreen: )
jest szansa otrzymania takiego efektu zakladajac koncowy tlumik np.supersprinta :?:

posiadam tego supersprinta koncowego wersja GTA
:arrow: http://www.czescionline.pl/tuning.p...id=120&szukaj=2&cur_page=1&post_czesc_id=1587

ma bardzo przyjemny dzwiek polecam :!: (nie jest za glosny) :twisted:

jesli masz ukł przelotowy bez kata koncowy tłumik bedzie wpadac w rezonans dobrze jest kupic dodatkowo element supersprinta (puszka rezonansowa) ok 1000zł aby zapewnic czysty dzwiek :twisted:

pozdro
 
Amortyzatory
Powrót
Góra