[155] muli i dlawi po zagrzaniuu sie silnika:( alfa 155 2.0

  • Autor wątku Autor wątku michas115
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
M

michas115

Guest
mam taki problem z moja alfa ze jak jest zimny silnik to chodzi ok . obroty sa ok 1000 troche wysokie ale rowne . autko jezdzi ok a jak sie zagrzeje do ok 80 st to nie iezie nim ruszyc muli i dlawi jak by nie podawal pali na gazie jest ok . czemu jak zimny to na benzynie tez jest ok a jak sie zagrzeje to takie cos ?? autko jest jakby zamulone caly czas . czy to sonda ????

no panowie podpowiedzcie cos co to moze byc bo naprawde niewiem . nie jestem fchowcem od alf ani mechanikiem a chce zeby moja alutka smigala jak wszystkie. choc i tak musze sie z nia rozstac .....
 
Przyczyn może być wiele, ale tak jak napisaleś istnieje możliwość, że może to być sonda.
 
a jakie inne przyczyny moga byc ?? jutro jade na regulacje gazu to moze gaziarze mi zbadaja czy sonda poprawnie dziala
 
Może to być też wina przeplywomierza.
 
miałem tak u siebie niejednokrotnie i za każdym razem winna była sonda,jak zacznie ci tak mulic auto przestanie przyspieszać to maska w górę sonde odłącz i jeśli problem zniknie to masz 100% pewność usterki

p.s nie oszczędzaj na sondę bo będzie problem się powtarzał :)
 
bylem dzisiaj na egzaminerze i pokazalo bledy czujnika chlodziwa i czujnika faz i zaworek ten co puszcza olej na wariata chyb nie dziala . mozliwe ze to dlaegotak auto muli?? zraz bede rozbieral zaworek i sprawdze czy dziala. autem nie idzie na piski ruszc chodzbym nie wiem jak probowal. bledu sondy nie pokazalo . ale bylme na regulacji gazu tez i u gziarzy sonda pokazywala napiecie caly czas miezy 1.20 a 1.45 v a ma miescic sie miedzy 0 a 1 wiec cos jest nie tak
 
miałem tak w Boxerze długo tego szukałem ale w końcu okazało się że to sonda jeśli problemy powrócą tak jak napisał już kolega zatrzymaj auto i odłącz kkostke od sondy i zobacz jaki to da efekt
 
ja probowalem wypiac sonde inic to niepomoglo auto chodzi tak samo . tyle ze probowalem na zimnym silniku nacieplymnigdy jeszcze tego nie robilme ;( moze sprubuje ..ale bylm na kompie i nie pokazalo bledu sondy wiec ja kto jest mozliwe ???pokazalo inne bledy oktorych pisalem .wyczysilem dzisiaj zawor regulacji cisnienia oleju do wariata i niby cos inaczej na wolnych oboorotach jakby roniej ale niewiem jak ciagnie bonia nie jechalem jeszcze . czujnik temp cieczy tez mial blad . to bede robil w czwartek . i wykrece osnnde zoabcze jak wyglada ....
 
halo koledzy macie jeszcze jakies pomysly?? autko teraz chodzi lepij jak sie zarzje to nie ma tego objawu szarpania tzn jeszcze mi sie to nie powitorzylo. tylko mam pytanie. cyscilem zaworek oleju do wariata co bedzie jak on bedzie troszke wyzej siedzial?? zawor nie do konca sie bedzie otieral czy co ?? moze to oslabic autko??? bedzie szlo mniej oleju do wariata ??
 
kolego pytasz o jeszcze nowe pomysły a nawet nie sprawdzasz co wczesniej pisane było (sonda) z tego co sam napisałes to ma nieprawidłowe parametry pracy
 
Amortyzatory
Powrót
Góra