[146]szarpanie przy zmianie biegów

  • Autor wątku Autor wątku Boberek6666
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
B

Boberek6666

Guest
ostatni czasy troszke aut mi sie przez lap[ki przewinelo i doszedlem do wsnosku ze w mojej alfie przy zmianie biegów strasznie mi szarpie do przodu(przy łagodniej jezdzie) bo przy agresywnej jezdzie jest to zrozumiale, wiec oco chodzi ??
 
U mnie jest podobnie. Czasem muszę jechać wręcz na półsprzęgle żeby płynnie odjechać.
Ale zauważyłem też, że to po części charakterystyka tego silnika (w moim przypadku boxer) i musi wejść na konkretne obroty zeby właśnie nie szarpnąć przy zmianie biegu na wyższy. Jeszcze się do tego nie zdążyłem całkowicie przyzwyczaić. A może faktycznie nie jest to normalne....
 
u mnie tez szarpie mam boxerka ale juz sie przyzwyczajam do tego i delikatnie sprzeglo puszczam :)
 
a ja mam ten bol ze ostatnio malo jezdze moim autkiem i jakos sie odzwyczailem :(, ale co jest tego przyczyna ??
 
Powodem szarpania moze np być zużyty tłumik drgań skrętnych w tarczy sprzęgła (te sprężyny w tarczy) ew krzywo zużyta okładzina tarczy.
 
Ale tłumik drgań skrętnych jest naprawdę ciężko zużyć ;) te sprężynki działają bez zarzutu bardzo długo ;)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra