[146] Dziwny Boxer? Czy ktoś też tak ma?

Karol88

Nowy
Rejestracja
Lip 22, 2008
Postów
246
Wiek
38
Lokalizacja
Kowary, Poland
Auto
146 1.7 16v, 166 2.0 V6 TB
Witam.

Posiadam AR146 1.4 Boxer,tak mi się przynajmniej wydawało?

Podczas wymiany uszczelek pod głowicami okazało się że są tam tłoki o wielkości 84mm a nie 80mm.
Strasznie mnie to zaintrygowało.
Przeglądając informacje o boxerach w internecie natrafiłem na informację o Boxerze 1.5 oczywiście Alfa Romeo:)

To są jego dane:

1.5 IE
benzynowy B4 8v
1490cm3
97/6000 KM/obr.min
125/4500 Mn/obr.min
wtyrsk ele. IAW Magneti Marelli
84 x 67.2 śred. x skok tłoka (mm)
stopień sprężania 9.5 : 1

Z tego co wywnioskował mechanik posiadam właśnie taki silnik.

Od 1.6 różni go tylko skok tłoka, bo w 1.6 jest to 72mm a w 1.5 67,2mm.

Co wy na to?????
 
Ja gdzieś też znalazłem takie zestawienie tylko była różnica we wtrysku u mnie pisało IAW Magneti Marelli a nie Bosch MP3.1 Motronic.

Osobiście w aucie mam Magneti Marelli
 
Jak mieliśmy 145 1.6 bx to na blokach silnika widniało "1.7" .. tez pewnie różniło się skokiem tłoka a blok w 1.6 i 1.7 ten sam..
 
Amortyzatory
Powrót
Góra