[146] Dziwna sprawa z szybą elektryczną

  • Autor wątku Autor wątku Lahim
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
  • Tagi Tagi
    szyba
L

Lahim

Guest
Jakiś czas temu padło mi podnoszenie i opuszczanie szyby pasażera. Nie dało się opuścić ani ze strony pasażera ani kierowcy. Sprawdziłem prądy dochodzące na silnik i były ok (prawie 12V).
Zakupiłem zatem silnik i chciałem wymienić - wcześniej jednak podłączyłem by sprawdzić czy na pewno jest ok. Niestety po podłączeniu silnik ruszył ale tylko w jedną stronę. W drugą nie było mowy. Sprawdziłem na krótko i sam silnik jest ok.
Prądy też niby przychodzą ale chodzić nie chce. Gdzie mogę szukać przyczyny??
 
Sprawa rozwiązana.
Przez przypadek, przy tłumaczeniu mechanikowi szyba ruszyła. Choć włączniki pasażer/kierowca był przekładany i sprawdzany naście razy nagle zadziałał :).

Włącznik pasażera jest zepsuty (styki) i chodzi wadliwie.

Dzięki za info co do pomocy.

Temat do zamknięcia.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra