[145] wymiana sprzęgła i przykra niespodzianka POMOCY

J

JaGGeR

Guest
Witajcie.

Napiszę w skrócie, kolega mechanik miał mi zrobić przysługę i wymienić sprzęgło w mojej 145/1,6/TS/16V wszystko cacy, do wymiany był docisk, wymieniliśmy kompletne sprzęgło, złożył wszystko do kupy, samochód przygotowany do odpalenia.... i..... zonk

Włożył kluczyk do stacyjki, przekręcił, zapaliła się kontrolka alfa code i nie zgasła,
po przekręceniu rozrusznik się kręci, ale samochód nie zapala a kontrolka nie gaśnie,

Moje pytanie brzmi: co można zepsuć wymieniając sprzęgło że nawala fabryczny immobiliser?
czy po drodze są jakieś kostki, kable, których rozłączenie ewentualnie jakieś naruszenie może dawać takie objawy?

Kolega mówi że to pewnie wina kluczyka, i że jak przywieziemy drugi zapasowy to pewnie odpali normalnie? ale to kurs ponad 100 km po zapasowy kluczyk? jak myślicie to może mieć jakieś znaczenie?

Proszę o wszelką pomoc

może ktoś z Was kiedyś już spotkał się z podobną niespodzianką....


pozdrawiam
JaGGeR
 
To poprostu zbieg okoliczności chyba. jak zdejmiesz obudowe kolumny kierownicy. To przy stacyjce bedzie taka plastikowa tulejka. Moze sie obrocila o pare milimetrow i nie łapie kodu z kluczyka
 
Kochani ratujcie

Drugi kluczyk nie pomógł, kluczyk matka też nie.
W stacyjce wszystko ok - nic się raczej nie przekręciło,

Jakie mogą być INNE przyczyny zapalenia się kontrolki ALFA CODE ?? i braku możliwości odpalenia.


Co może mieć wymiana sprzęgła do immobilisera :((((((


Dzięki za każdą pomoc

Sprawa pilna :(
 
a próbowałeś odłączyć akumulator i podłączyć ponownie? to taka błacha propozycja ale spróbujmy wszystkiego
 
Był rozłączany, kilka razy, reset kompa nie pomaga.

Jaką wtyczkę można uszkodzić/rozłączyć/nie podpiąć ponownie/ podczas zmiany sprzęgła??
żeby dawało taki efekt końcowy??
 
Może to taki zbieg okoliczności i nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem :roll: . Tak czy inaczej NIE MOŻNA odpalać silnika jeśli świeci sie lampka ALFA CODE. Ona musi zgasnąć wcześniej, może tu został popełniony błąd.
Nie świeci sie przy tym lampka wtrysku?
W instrukcji jest opisane jak zmienić kod "ręcznie" może to pomoże.
 
podłącz tester, zrób test immo... i będziesz wiedział co się uszkodziło i gdzie w ogóle szukać usterki... nie ma co wyważać już otwartych drzwi...
 
Wymiana sprzęgła nie ma nic wspólnego z immo.
Kiedyś miałem podobny przypadek - oba kluczyki nie mogły uruchomić samochodu - był brak styku na kości antenki immobilizera dochodzącej do puszki.
Spróbuj zdjąć plastikową obudowę kolumny kirownicy i po przewodzie antenki dojdziesz do tej kości. Poruszaj nią kilkakrotnie - może to coś da.
 
currahee napisał:
W instrukcji jest opisane jak zmienić kod "ręcznie" może to pomoże.
Zrób tak jak pisze kolega.
W instrukcji masz dokładnie opisaną procedurę kodowania. To powinno Ci pomóc. A jak nie to druga możliwość o której piszą koledzy to pogrzebanie w kostkach i stykach w kolumnie kierownicy.
 
Wyciągali części z bagażnika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
samochód trafił do serwisu Fiat/Alfa w Piasecznie....

Świeci się kontrolka wtrysku i immobilisera CODE ALFA.

Podłączyli go wczoraj pod komputer,
ze wstępnych informacji jakie dostałem, mechanik który wymieniał sprzęgło coś spier.....
nie dał masy na centralkę immobilisera i jakąś centralkę od wtrysku??!!?? i się coś spaliło...
bełkot mechanika mnie przeraził.
Samochodu nie mogą odpalić nawet w trybie serwisowym

Co zrobić z mechanikiem który wymieniał sprzęgło??
Jak myślicie, jaki to może być koszt??


:(
 
Na samym początku napisałeś, że kolega mechanik miał Ci wyświadczyć przysługę i... Nie wiem, jak to rozumieć, ale albo miał zrobić to za free albo po niższej cenie. Uważam, że jeśli miał to zrobić za free nie powinieneś z jego strony oczekiwać jakiego kolwiek zadość uczynienia. Jeśli to rzeczywiście jego wina, choć nie jest to do końca pewne, to powinieneś wiedzieć, ze nawet najlepszym sie zdarza. Pozostaje jeszcze pytanie - dlaczego poszedłeś do niego a nie do ASO? Powiem tyle, że ASO ma wkalkulowane w cenę takie wpadki i zapewne nawet byś się nie dowiedział, ze coś sp... Poza tym jeśli trafiłbyś na jakiś krętaczy to usłyszałbyś, że jeszcze coś było uszkodzone - oni to wymienili i trzeba za to zapłacić. Na Twoim miejscu dowiedziałbym się dokładnie co zostało uszkodzone i zasiegną opinii kogoś kompetentnego czy to w ogóle możliwe. Nie daj się nabić w butelkę tym z serwisu.
 
Kolega mechanik, ale nie za free, prowadzi warsztacik mały poza miastem, powiedział że bez problemu wymieni sprzęgło - miał wziąć 200 zł za robociznę + części. Wolałem dać zarobić komuś kogo znam... cena dość konkurencyjna.

Zadzwonili dziś z ASO

Nowa centralka 2400 zł + wymiana
Regenerowana 1500 zł + wymiana
lub można próbować naprawiać, ale gwarancji nie ma.....

Czy takie centralki można dostać na rynku wtórnym, gdzieś na allegro?

Cholera bo ceny walą z kosmosu.....
 
Miałem kiedyś podobny problem przy naprawianiu czegoś rozkodowało mi klucze, nie wiem jak to możliwe ale mechanik na stacji diagnostyki powiedział, że mam 2 immo :?: :?: (fabryczny i jeszcze jeden który ktoś sobie zamontował sam i nie pytajcie jak bo nie mam pojęcia) Ale zrobił to w ten sposób, że odłączył w kompie fabryczny i nie musiałem wymieniać nic a ceny podał mi bardzo przybliżone do tych które Ty podałeś czyli coś koło 2000zl. Teraz wszystko działa. Może powinieneś spróbować wyłączyć immo w kompie.?
 
Co do cen to muszę się z Tobą zgodzić - KOSMOS! Pomyśl o tym co napisał qb41 - może u Ciebie też da radę tak zrobić. Pewnie o tym Ci w ASO nie powiedzieli.
 
to ze przy zmianie sprzegla wystapil taki problem to zwykly zbieg okolicznosci

ja sam niedawno wymienialem skrzynie oraz sprzeglo i nic sie nie stalo



tam nie ma elektryki wiec nie weim o jakiej masie tu mowa i co sie moglo spalic


jagger""nie dał masy na centralkę immobilisera i jakąś centralkę od wtrysku??!!?? i się coś spaliło... ""
 
jak nie ma, jak jest ?

czytaj ze zrozumieniem wszystko co już zostało napisane...

pamiętaj, że to TS, a nie Boxer ! ! !
 
Wygląda na to, że mechanik wymieniający sprzęgło nie odłączył akumulatora - za to być może dla ułatwienia sobie pracy podczas naprawy odłączył jakieś przewody bo mu przeszkadzały (np. przewody masowe, kable od rozrusznika, itp.) i jak już wcześniej jeden z kolegów napisał teraz jest już "pozamiatane".
 
Amortyzatory
Powrót
Góra