[145/146] Podświetlane zegarka

  • Autor wątku Autor wątku thing
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
T

thing

Guest
Witam,
Jakiś czas temu wymieniłem przepaloną żarówkę podświetlającą zegarek na konsoli środkowej.

Czego potrzebujemy:

1. Przede wszystkim instrukcje demontażu konsoli środkowej: Demontaż konsoli
2. Krzyżakowy śrubokręt
3. Dwie końcówki gwiazdki, ja używałem T10 i T15 (zdjęcie)
4. Żarówka W1.2W.

Demontujemy konsole

Odkręcamy panel gdzie znajduje sie zegarek, przycisk od halogenów i świateł awaryjnych.
1.jpg


Następnie bierzemy sie za odkręcenie obudowy panela.
2.jpg


Teraz mamy żaróweczkę, łapiemy ją, przekręcamy i wyjmujemy.
3.jpg


Teraz możemy włożyć nową żaróweczke.
4.jpg

5.jpg


Składamy wszystko w odwrotnej kolejności ;)
Mam nadzieje że komuś sie przyda! :)
 
Na przełomie95/96 nastapiła zmiana tego panela. Z zewnatrz niczym si,e nie różniale w środku tak, Opis sie przyda w 100% dla osób posiadających AR 96 i młodsze. Dla starszych również a napewno wyjęcie panela w starczych wersjach płytka drukowana jest podzielona, zegarek jest na osobnej, iluminator dzwi i przyciski na osobnej. Ale żaróweczka tez jest :-)i bez problemu mozna porozkecać wszystko.
PZDR
 
Przy panelu po '98 da się zdjąć ramkę od zegarka, awaryjnych, czujnika otwartych drzwi itd. bez demontowania konsoli? Jeżeli tak to jak? Chciałbym ją przemalować przy minimalnym rozkręcaniu... Pozdrawiam.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra