Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nie działa klimatyzacja

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    21

    Domyślnie Nie działa klimatyzacja

    Witam,
    Mam problem z klimatyzacją. W zeszłym roku była napełniana, uszczelniana itp. i wszystko chodziło elegancko. Dzisiaj, kiedy włączam klimę nic praktycznie się nie zmienia i wieje tak samo jak z nawiewów. Przekaźniki, bezpieczniki, kompresor sprawdzone i działają. Czynnik (gaz) jest. Przy włączeniu klimy nie działa wentylator (powinien się włączyć 1 bieg chłodnicy). Po odłączeniu czujnika od termostatu załącza się 2 bieg chłodnicy (czyli wiatrak działa). Gdzie tkwi problem? Czy to może być jakiś czujnik zepsuty/wypięty? A może problem jest w przewodach? Czy po podłączeniu pod komputer wyświetli co jest nie tak?
    Bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Podłącz klimę pod kompa - powinno wykazać co jest nie tak.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,611

    Domyślnie

    A do tej pory nie korzystałeś od zeszłego roku? - organ nieużywany zanika.... Prawdopodobnie masz uszkodzony presostat - on odpowiada za włączanie wentylatorów przy pracującej klimatyzacji, albo popalone rezystory i brak I biegu wentylatora
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    A czy masz pewność na 100% że czynnik jest jeszcze w układzie i nie ulotnił się? Do niedawna miałem podobny przypadek, klima pięknie działała jeszcze jesienią a po zimie zonk. Wciskając zaworki było słychać że niby gaz jest bo syczało i zastanawiałem się od czego zacząć poszukiwania. Po tym jak się udałem do serwisu klimatyzacji okazało się ku mojemu zdziwieniu że układ jest prawie pusty i dlatego nie załączało klimy. Po sprawdzeniu szczelności, diagnoza-puszczają zaworki od uzupełniania gazu. Po ich wymianie i nabiciu czynnikiem wszystko pięknie śmiga i chłodzi. Tak więc nauczony własnym doświadczeniem polecałbym podjechać i sprawdzić czy gaz jeszcze jest w układzie.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    A podświetlenie pokręteł klimy działa ? Alfa to bardzo przyjemny ale czasem dziwny samochód
    Alfy się nie psują tylko grymaszą. AR 147 - 300 tys. przebiegu w mych rękach i nadal śmiga.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    A do tej pory nie korzystałeś od zeszłego roku? - organ nieużywany zanika.... Prawdopodobnie masz uszkodzony presostat - on odpowiada za włączanie wentylatorów przy pracującej klimatyzacji, albo popalone rezystory i brak I biegu wentylatora
    Korzystałem przez całe lato i jesień, a w zimie z tego co wiem to jeśli damy nawiew na szyby (ostatni na pokrętle) to klima sama się zalącza. Jeśli możesz to napisz coś więcej o tym presostacie (gdzie on się znajduje i jak z wymianą). Rezystor raczej działa, bo przy odłączeniu czujnika od termostatu załącza się I bieg, a zaraz po nim II bieg.

    A czy masz pewność na 100% że czynnik jest jeszcze w układzie i nie ulotnił się?
    Pewności nie mam, ale przy wciskaniu zaworków słychać syczenie, czyli tak samo jak u Ciebie może być. W zeszłym roku zaraz po kupieniu Alfy pojechałem do serwisu klimy, aby ją napełnić i okazało się, że układ jest nieszczelny. Mechanik wziął samochód, pospawał jakieś 2 dziurki i napełnił klimę na nowo i już przez lato i jesień klima pięknie działała. Może po prostu jest jakaś mała nieszczelność i przez zimę czynnik uciekł, a te syczenie to tylko resztki gazu. Jutro pojadę w takim razie do tego samego serwisu co mi to zrobili w zeszłym roku i będę "reklamował"

    A podświetlenie pokręteł klimy działa ?
    Hehe w zimie wymieniałem właśnie te światełka podświetlenia i dzisiaj już sprawdzałem czy może czegoś tam przez przypadek nie odłączyłem, ale wszystko jest tam OK.

    Dzięki za pomoc jutro zobaczymy czy jest czynnik, jak będzie to pozostaje mi elektyk.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał jashooligans Zobacz post
    Jutro pojadę w takim razie do tego samego serwisu co mi to zrobili w zeszłym roku i będę "reklamował"
    na reklamację na usługi masz 6 tylko miesięcy

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    słyszysz stycznik??


  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Witam, problem rozwiązany. Okazało się, że nie działał jakiś czujnik, który znajduje się w nadkolu (chyba presostat tak jak pisał kolega Maciek). Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta - klimatyzacja raz działa raz nie
    Utworzone przez George w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 09:37
  2. klimatyzacja nie działa
    Utworzone przez Maciek84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 21:29
  3. klimatyzacja - słabo działa
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 13:44
  4. [155] Klimatyzacja, jak to działa?
    Utworzone przez bikermarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory