Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT 170 KM, problem z doładowaniem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair TCT 170KM Collezione
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT 170 KM, problem z doładowaniem

    Dzień Dobry,

    Jestem świeżym posiadaczem Giulietty z silnikiem 1.4 Multiair 170km, z autem mam następujący problem, błąd P0236 Turbosprężarka/czujnik ciśnienia doładowania turbosprężarki "A" sygnał nieprawidłowy, czujnik na kolektorze oraz za silnikiem (przy ecu) zostały wyczyszczone, zawór DV został wymieniony (stary podczas wciskania potrafił lekko się przycinać i sprawdzeniu pracy nowego czuć było, że nie chodzi "gładko"), Błąd p0236 potrafi wyrzucić podczas jazdy z prędkościami powyżej 100km/h jak i nawet podczas zwykłego ruszania ze świateł, dodatkowo w trybie Dynamic zauważyłem, że turbina nie ładuje więcej niż 0,7B (na grafice podnoszonego ekranu) w nawet gdy błędu nie ma !, check engine się nie pojawia gdy ten błąd wyskoczy lecz zauważyłem, że w przypadku gdy wystąpi przestaje działać tempomat , dodatkowo gdy wystąpi błąd to auto nie ładuję więcej niż 0,2 bara nie zależnie od biegu czy obrotów, dodatkowo przestaje płynnie chodzić potrafi szarpnąć/przydusić się, dodatkowo niezależnie czy błąd występuje czy nie zdarzyło się już kilka razy, że pomimo puszczonego pedału gazu auto przez chwilę jeszcze ciągnie jak bym dalej tak samo wciskał gaz i po tej chwili max 2/3 sekundy auto puszcza i wyczuwalne jest przyduszenie ? (jak bym lekko przyhamował), raz udało mi się podpiąć auto do komputera i przejechać się nim z logami i wykresy wyglądały tak zadane ciśnienie 2,2 bara a ciśnienie rzeczywiste 1,5 bara. Wiem, że takie rozpisywanie się i szansa, że problem bez głębszej analizy mechanika się nie obejdzie ale może miał ktoś podobną sytuację?, czytałem inne tematy na forum odnośnie tego/podobnego problemu i nie wiem co to może być, myślałem jeszcze nad tym czy może problem jest z westgatem (klapka się nie domyka) i dlatego schodzi ciśnienie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Turbo.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	35.8 KB
ID:	289645  
    Ostatnio edytowane przez poivre ; 28-05-2024 o 19:56

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,478

    Domyślnie

    Wężyki od N75 i sam zawór N75 sprawdzałeś?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair TCT 170KM Collezione
    Postów
    2

    Domyślnie

    Wężyki tak, wszystkie są całe, jak sprawdzić sam zawór ?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Sorzedam Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir Distinctive
    Utworzone przez Annik w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2024, 07:55
  2. Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir Progression TCT Od DELUXCAR Tomaszów Mazowiecki
    Utworzone przez Tuti w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2022, 11:51
  3. [Giulietta] Problem z doładowaniem 1.4 MultiAir
    Utworzone przez sailor_p w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2021, 19:09

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory