Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Elektryka - klapa bagaja i nie tylko

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie Elektryka - klapa bagaja i nie tylko

    Witam,
    Mam problem, otóż dorwałem się do 147 po kosztach auto już porobione i jeździ do szczęścia brakuje mi tylko ogarnąć elektrykę a mianowicie na pierwszy ogień idzie otwieranie klapy bagażnika.
    Przejrzałem chyba wszystko co potrafiłem sprawdzić
    Bezpiecznik F60 na dodatkowym wsponirku - jest i jest sprawny
    Bezpieczniki pod maską jak i pod kierownicą wszystkie są i są sprawne
    silniczek mechanizmu otwierania działa po dostaniu napięcia, napięcie nie pojawia się we wtyczce
    niestety auto na pilot w ogóle nie reaguje więc nie mogę wykluczyć co jest dokładnie problemem,
    przy naciśnięciu przycisku na konsoli nie dzieje się nic nie słychać żadnych przekaźników ani nie pipczy buzzer
    płytka pod przyciskiem działa a przynajmniej naciśnięcie przycisku powoduje zwarcie dwóch ścieżek ze sobą
    wiązka w klapie bagażnika była łatana ale przejście do silniczka jest, mierzone multimetrem (przejśćie sprawdzane było między wiązką w słupku zaraz przy nadkolu a we wtyczce od silniczka)
    czujnik zamknięcia klapy działa prawidłowo auto wyświetla komunikat o otwartej klapie a gdy się naciśnie mikrostyk to wtedy już nie
    Gdzie jeszcze szukać przyczyny? poprzedni właściciel mówił że wymieniany był podobno sterownik w drzwiach, z tego co czytałem w elearnie bierze on udział w otwieraniu klapy bagażnika, niestety w elearn w sekcji schemat elektryczny wyświetla mi że informacja nie dostępna więc nie wiem gdzie szukać dalej przyczyny.
    Problem z body kompem?
    Dodatkowo mam błąd ASR slight anomaly i ABS slight anomaly w instrukcji wyczytałem że to coś z kontrolkami, czyżby były spalone kontrolki w desce rozdzielczej czy taki błąd może być od czegoś innego?
    I to chyba tyle na tą chwilę, a nie uruchamia mi się jeszcze kontrolka tempomatu po przekręceniu go na "on", ale nie wiem czy tempomat to auto powinno mieć niby distinctive, na szybie czujnik deszczu jest a manetka od zwykłych wycieraczek bez czujnika....
    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki co jeszcze przekopać, ktoś w tym aucie buszował w instalacji to widać na każdym kroku... ciekawe czy uda mi się dojść do ładu

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    W związku z bagażnikiem czy miga Ci licznik kilometrów?

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Nie, nie miga

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    Podaj jeszcze kody błędów ABS i ASR.

    Co do tempomatu to ja mam duży wyświetlacz przy wskaźnikach i na nim dopiero w czasie jazdy po ustaleniu predkosci pokazuje się kontrolka tempomatu. Kiedyś miałem problem ze stykiem pedału hamulca bo on też odpowiada za działanie tempomatu.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Koks ; 03-04-2018 o 13:01

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Oj to będzie problem nie mam pod ręką kodów ani interfejsu żeby pójść i zczytać, sterownik silnika zgłosił mi tylko problem z świecami żarowymi, jak próbowałem połączyć body to niby się udało go połączyć ale jedynie pamiętam że były jakieś błędy od klimatyzacji, zaraz zobaczę czy dokopię się do tych błędów czy gdzieś zapisałem.
    ABS i ASR wyświetla mi tylko na panelu po odpaleniu silnika tak jak na zdjęciu z instrukcji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	85.6 KB
ID:	243417

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180204-133640.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	32.3 KB
ID:	243418
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180204-133932.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	31.6 KB
ID:	243419
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180204-134127.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	35.5 KB
ID:	243420

    - - - Updated - - -

    Tylko raz mi się udało podłączyć do body i wyskoczyło co na górze widać jedno chyba pochodzi ze sterownika klimy już niestety nie pamiętam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ale do każdego modułu się trzeba z osobna łączyć

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Tak wiem, udało mi się raz podłączyć później już nie chciało nie wiem czemu, wyrzucało że nie można się podłączyć próbowałem się łączyć do różnych modułów bo dysponuję tylko ELM 327 iCar Vgate 2 i nie mam żadnych więcej interfejsów i udało mi się odczytać błędy jak w załączeniu wyżej jedno jest zczytane na pewno z body kompa (zresztą jest w opisie body computer marelli) a druga długa lista jest chyba z klimatyzacji nie pamiętam nic więcej mi się nie udało połączyć lub nie było błędów stąd nie zapisałem sobie.
    Myślę że może w tym tygodniu albo następnym odbiorę od znajomego interfejs bo został u niego (kawałek ode mnie :/ ) to będę mógł więcej zdziałać

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    Zajrzyj na stronkę http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx tu możesz zweryfikować z jakim modułem połączysz się dzięki elm327 ja osobiście oprócz elm327 posiadam niebieski moduł od viakena dzięki czemu mogę połączyć się że wszystkimi modułami.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    111

    Domyślnie

    Polecam sprawdzic przekaznik do bagaznika ktory znajduje sie za body computerem na koncu przy grodzi.

Podobne wątki

  1. Elektryka - licznik, klapa, światła drzwi
    Utworzone przez NoeAszek w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 22:39
  2. Klapa od bagażnika otwiera się tylko z kluczyka :/
    Utworzone przez Andrzej w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 16:06
  3. 145 klapa
    Utworzone przez Brzoza w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-07-2007, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory