Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Lakier moonlight peral i jego grubość

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie Lakier moonlight peral i jego grubość

    Hej. Odebrałem właśnie Giulie w lakierze moonlight pearl. Auto jest nowe a miernik lakieru na całym pokazuje wartości 190-250. Czy ktoś z Was mógłby podzielić się grubościami tego lakieru u siebie? W aso twierdzą, że ten lakier tak ma mieć bo kładą go dwiema warstwami i to właśnie o to w nim chodzi. Auto jest pomalowane równo całe, nie ma żanych elementów, które by grubością odstawały mocno. Wygląda chyba na to, że ten lakier faktycznie tak jest malowany, ale chciałbym potwierdzić u kogoś, kto go też posiada. Będę wdzięczny za info
    Ostatnio edytowane przez mamel ; 27-08-2021 o 07:48
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar sprint
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    wawa
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    76

    Domyślnie

    Mam w tym kolorze ale nie mam miernika Sprawdzę jak będę miał okazję i dam znać.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Wrzućcie od razu parę fotek, chciałbym zobaczyć jak ten lakier wygląda. Nie wpada za bardzo w srebrny? Mi się bardzo podobał trofeo white, niestety teraz tylko do Q można go wybrać, przynajmniej patrząc po konfiguratorze.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamel Zobacz post
    Hej. Odebrałem właśnie Giulie w lakierze moonlight pearl. Auto jest nowe a miernik lakieru na całym pokazuje wartości 190-250. Czy ktoś z Was mógłby podzielić się grubościami tego lakieru u siebie? W aso twierdzą, że ten lakier tak ma mieć bo kładą go dwiema warstwami i to właśnie o to w nim chodzi. Auto jest pomalowane równo całe, nie ma żanych elementów, które by grubością odstawały mocno. Wygląda chyba na to, że ten lakier faktycznie tak jest malowany, ale chciałbym potwierdzić u kogoś, kto go też posiada. Będę wdzięczny za info
    Ja mam u siebie Blue Misano salonowe. Na całej budzie lakier grubości ~220-260 mikronów nie widać żeby coś było kombinowane. Nic tylko się cieszyć, że makaroniarze nie szczędzą na grubości i jest tego trochę więcej (przynajmniej lakier nie odpryskuje po zderzeniu z owadem Jeszcze się zastanawiałem czy to nie kwestia miernika i tego że blachy aluminiowe i coś miernik przekłamuje (tutaj nie mam pewności). Tak czy inaczej na protokole odbioru samochodu z salonu po zrobieniu pomiarów sprzedawca i salon się podpisali, że potwierdzają grubość powłoki lakierniczej i gwarantują, że żadnej element nie miał powtórnego malowania

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar sprint
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    wawa
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Wrzućcie od razu parę fotek, chciałbym zobaczyć jak ten lakier wygląda. Nie wpada za bardzo w srebrny? Mi się bardzo podobał trofeo white, niestety teraz tylko do Q można go wybrać, przynajmniej patrząc po konfiguratorze.
    Na moje oko wpada raczej w jasny niebieski z dodatkiem srebrnego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200922_143756.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	99.0 KB
ID:	280392

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Ja mam zwykły biały i jest w granicach 160-190. Lakier fabryka.
    Więc albo malują grubo albo dwa razy

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    No to jestem spokojny. Też mnie zapewniali, że tak ma być. Podzwoniłem po kilku aso i potwierdzili, że ten lakier ma 2 warstwy, dlatego tak jest i wszystko jest jak najbardziej ok. Kolor czasem wpada w sebro i wygląda jak właśnie srebrny a czasami jaki bardzo jasny niebieski/błękit czy coś w tym sytlu... ciężko to opisac Generalnie ładnie się mieni w zależności jakie światło.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6613 (2).jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	92.3 KB
ID:	280412
    Ostatnio edytowane przez mamel ; 30-08-2021 o 21:09
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    16

    Post

    Mam Montecarlo blue i też wartości około 250-260 mikronów. Nie szczędzą na lakierze, ale przyjdzie "fachowiec" i powie że robiony

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał gfr Zobacz post
    Mam Montecarlo blue i też wartości około 250-260 mikronów. Nie szczędzą na lakierze, ale przyjdzie "fachowiec" i powie że robiony
    No właśnie o to mi głównie chodzi. Przy sprzedaży to ciężko będzie dyskutować ze "szwagrem", co wie lepiej niż aso
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamel Zobacz post
    No to jestem spokojny. Też mnie zapewniali, że tak ma być. Podzwoniłem po kilku aso i potwierdzili, że ten lakier ma 2 warstwy, dlatego tak jest i wszystko jest jak najbardziej ok. Kolor czasem wpada w sebro i wygląda jak właśnie srebrny a czasami jaki bardzo jasny niebieski/błękit czy coś w tym sytlu... ciężko to opisac Generalnie ładnie się mieni w zależności jakie światło.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6613 (2).jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	92.3 KB
ID:	280412
    To Ty zwinąłeś tą TI Moonlight Pearl z czerwonym wnętrzem z GAMu? ;p widziałem chwilę na otomoto i się trochę na nią czaiłem, świetny config

Podobne wątki

  1. [Giulia] Grubość lakieru
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2021, 18:12
  2. [Giulietta] Grubość stabilizatora
    Utworzone przez Varrels w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-05-2019, 21:57
  3. [159] Grubość tarcz.
    Utworzone przez mista w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 13:33
  4. [159] Grubość lakieru 159?
    Utworzone przez kamal1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 15:47
  5. Lakier i jego renowacja
    Utworzone przez fiveseven w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 12:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory